Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Jak sprawdzic moduł komfortu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=147694)

kiri1117 08-01-2012 14:55

Jak sprawdzic moduł komfortu
 
Witam, mam problem od wczoraj z foka... Otoz przestał mi działac centralny zamek jak i otwieranie klapy z kokpitu jak i pilota. Wiem ze temat juz był wiele razy ponieważ czytałem o tym ale nigdzie nie znalazlem czy mozna jakos sprawdzic czy modul komfotru(ten kolo schowka pasazera) jest dobry czy do wymiany? Sprawdzilem bezpiecznik jest ok, bateria tez. Kiedys zdazylo sie rozniez ze samochod sam sie zamknal lub probowal, albo nie otwieraly sie drzwi kierowcy. Czy ktos mi pomoze? Z gory dziekuje. Pozdrawiam

mjprzem 08-01-2012 18:43

Odp: Jak sprawdzic moduł komfortu
 
nie jestem pewien ale chyba latwiej byloby sprawdzic instalacje w samochodzie jak modul komfortu-czyli czy nie masz gdzies zwarcia na sterowaniu od centralnego zamka...bo rozumiem ze nic niedziala i wszystko na kluczyk?
a centralny zamek nie dziala również z kluczyka?

F63
F32
F56
F36

kiri1117 08-01-2012 19:01

Re: Jak sprawdzic moduł komfortu
 
Centralny nie dziala z kluczyka, nie dziala normalnie tez. Tak samo otwieranie klapy bagaznika z pilota jak i z kokpitu rowniez nie dziala.
W jakims poscie wyczytalem ze objawy byly podobne do mojego i winna byla centralnka. Wymontowalem ja ale wyglada jak nowa, zero jakis uszkodzien itd, ale problem moze byc wlasnie w niej i nie wiem jak ja sprawdzic... Czy zwykly elektryk da sobie z nia rade?
Pozdrawiam

mjprzem 08-01-2012 19:06

Odp: Jak sprawdzic moduł komfortu
 
zwykly elektryk nie ale zwykly elektronik -mozliwe ze tak..wszystko zalezy ktora czesc ukladu padla.
Jesli padnie "glowny" ukladzik w ktorym zapisany jest program-cos jakby biosik w komputerze to nic wtedy sie nie zrobi.
Miernik w lapki i sprawdzamy ;) moze to tylko zwykly tranzystorek ;) i chyba tego bym szukal na ukladzie...

Daro19823 08-01-2012 19:26

Odp: Jak sprawdzic moduł komfortu
 
nowy sterownik do centralnego to nowy kluczyk . a jak nowy kluczyk to nowe problemy

kiri1117 08-01-2012 19:35

Re: Jak sprawdzic moduł komfortu
 
A jak mam to strawdzic tym miernikiem bo powiem szczerze ze nie wiem za bardzo o co chodzi:)
A to nie da sie zakodowac np tego pilota co mam na nowy modul?? Musze kupic nowy kluczyk?! do tego nowego

mjprzem 08-01-2012 20:19

Odp: Jak sprawdzic moduł komfortu
 
w kluczykach jest immo wiec da sie to przelozyc z innego kluczyka. Tylko ze modul komfortu to chyba nie immo. Cos sie robi zamieszanie...

kiri1117
wyslij priva do kolegi moons bo on te tematy mial opanowane...to niech sie wypowie.

patrzylem tez na schemat...jak bys chcial sprawdzac miernikiem to musialbym sie troche opisac ;) ale faktycznie raczej niemozliwe aby razem z klapa bagaznika padl centralny zamek. jesli bezpieczniki te co podalem sa ok to raczej w 100% wina modulu.
jest okolo 20 kabelkow do sprawdzenia miernikiem jesli chodzi o centralne zamykanie...jesli bylaby taka potrzeba to moge sie pofatygowac ale juz nie dzisiaj...

kiri1117 08-01-2012 21:17

Re: Jak sprawdzic moduł komfortu
 
Byłbym Ci kolego bardzo wdzieczny za pomoc...
Jutro tez pojade na szrot bo tam ma rożne czesci wiec moze dostane taki modul, podlacze i zobacze czy zacznie działac klapa bagaznika z kokpitu, myslisz ze taka droga dedukcji jest prawidlowa?
Pozdrawiam

moons 08-01-2012 21:29

Odp: Jak sprawdzic moduł komfortu
 
Mam nadzieję że chodzi o fabryczny centralny zamek a nie żaden dokładany.
Czy wszystkie bezpieczniki sprawdziłeś od centralnego, włącznie z tym który jest od tyłu skrzynki bezpieczników do które jest trudne dojście.
Jak założysz nowego GEMa żadnego immo nie trzeba programować ani przekładać. Trzeba tylko zaprogramować pilota. Programowanie jest proste i opisane w instrukcji auta. Jak nie masz polecam stronę Froda, tam są w pdf.
Raczej wątpię żeby padło coś w GEMie bo on też odpowiada za kierunki, wycieraczki i te pewnie działają normalnie, najszybciej bezpiecznik z tyłu skrzynki. Sprawdź go nie na oko a najlepiej miernikiem żeby być na 100% pewnym

Pozdrawiam

kiri1117 08-01-2012 21:42

Re: Jak sprawdzic moduł komfortu
 
Oczywiscie sprawdziłem go w pierwszej kolejnosci... Był dobry nawet wymieniłem go na nowy na wszelki wypadek, sprawdzilem rownież F 32 też ok. Nie sprawdzałem tylko F 56 i F36 co podał kolega mjprzem, ale zrobię to jutro i dam znać choć watpie. Czy jeszcze jakieś mam sprawdzić?
Zamek jest fabryczny, a pilota wiem jak programować także z tym nie bede mial problemu
Moons ja chyba nie mam Gema tylko ZV bo mam foke jescze przed liftem czy to jakaś rożnica co do kontroli bezpieczników?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.