Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=111355)

wowa_ja 04-10-2010 17:21

Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego
 
Witam,
mam problem z nowiutkim Mondeo 1.8 TDCI (VI.2010, 6000km przebiegu) - nie odpala, rozrusznik kręci, ale nie odpala. Samochód około miesiąca stał, jak wróciłem, nie odpalił. W zbiorniku wg komputera paliwa na 100km. Do tego czasu sprawował się bez zarzutów.
Samochód odholowano do PolMotorsu we Wrocławiu, 5 dzień (licząc niedzielę) wydzwaniam. Wg miłej Pani w serwisie "samochodem się zajmują mechanicy", ale na razie nie ustalono przyczyny usterki. W sobotę w serwisie powiedziano, że komputer nie wykazuje błędów, niby raz odpalił. Przeprogramowano komputer, nadal nie od[pala, zajmą się w poniedziałek. Sugerowałem zapowietrzenie układu (tyle moje wykształcenie pozwala podejrzewać), nie wiem czy sprawdzono pod tym kątem. Dziś 2 telefony i nic nie wiedzą nadal. Jutro pojadę do kierownika serwisu.
Nie wiem czy mnie olewają, czy naprawdę nie wiedzą.
Co poczynić w tej sytuacji? Żądać wymiany silnika? Ale podejrzewam, że jak założą w serwisie, to dobrze nie będzie. A może wymiany na nowy samochód? Wiecie jaka jest procedura w takiej sytuacji? Ile dni mają na naprawę/odpowiedź?
Pozdrawiam

Pastoo 04-10-2010 17:58

Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego
 
Nowego samochodu to już raczej nie dostaniesz.
Piszesz, że kręci, ale nie odpalił? Jaki masz rodzaj alarmu - fabryczny, czy montowany w ASO przed sprzedażą? Już chyba bywały takie akcje, że samochód postał trochę i wysiadał akumulator. Winowajcą był prawdopodobnie alarm.
Czy sprawdzili Ci w ogóle akumulator? Taka mała, głupia rzecz, a czasem nikt na to nie wpada. Zastanawia brak błędów na kompie i brak reakcji na ponowne wgranie softu. Ostatecznie samochód stał miesiąc i nie były nim robione jakieś szalenie długie trasy, a przecież diesel potrzebuje sporo prądu do rozruchu.

wowa_ja 04-10-2010 18:29

Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego
 
Rozrusznik kręci i to dobrze. Alarm z salonu, ale jak mówię akumulator OK

Alecki 04-10-2010 19:28

Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego
 
...może jakiś żartowniś psiknął Ci pianką do wydechu?

Ja, jak byłem dzieciakiem wkładełem kartofle do rur aut na parkingu :-)

Pozdrawiajka,
Alek

wowa_ja 04-10-2010 20:18

Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego
 
Mam nadzieję, że w serwisie takie proste rzeczy sprawdzają

groblin 05-10-2010 07:39

Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego
 
Zarzyczyć sobie nowy towar wolny od wad. 1 prawo konsumenta. :)

Strzeszku 05-10-2010 07:53

Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego
 
Niech dobrze sprawdzą filtr paliwa. U mnie po 2 tygodniach też auto nie chciało odpalić. Okazało się, że był zapowietrzony filtr paliwa. Rozrusznik kręcił, ale silnik nie miał ochoty ruszyć. Żeby odpowietrzyć układ trzeba odkręcić*zasilanie jednego (dowolnego) wtryskiwacza i pokręcić*trochę*rozrusznikiem, tak żeby pompa wysokiego ciśnienia naciągnęła paliwo do całego układu.

wowa_ja 05-10-2010 09:16

Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego
 
Cytat:

Napisał Strzeszku (Post 1517954)
Niech dobrze sprawdzą filtr paliwa. U mnie po 2 tygodniach też auto nie chciało odpalić. Okazało się, że był zapowietrzony filtr paliwa. Rozrusznik kręcił, ale silnik nie miał ochoty ruszyć. Żeby odpowietrzyć układ trzeba odkręcić*zasilanie jednego (dowolnego) wtryskiwacza i pokręcić*trochę*rozrusznikiem, tak żeby pompa wysokiego ciśnienia naciągnęła paliwo do całego układu.

Gdyby to było zapowietrzenie to znaczy, że układ paliwowy jest nieszczelny (mam rację?). W tej sytuacji jest możliwość sprawdzenia gdzie jest "dziura" w celu dokręcenia śrubki lub wymiany? Jak było u Ciebie?

Strzeszku 05-10-2010 10:30

Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego
 
Cytat:

Napisał wowa_ja (Post 1517998)
Gdyby to było zapowietrzenie to znaczy, że układ paliwowy jest nieszczelny (mam rację?). W tej sytuacji jest możliwość sprawdzenia gdzie jest "dziura" w celu dokręcenia śrubki lub wymiany? Jak było u Ciebie?

Faktycznie zapowietrzenie wskazuje na jakąś nieszczelność układu, ale żadnej dziury u siebie nie znalazłem. Może zmiany temperatury lub ciśnienia na zewnątrz spowodowały, że chwilowo rozszczelniło się jakieś połączenie w układzie. Ja zostawiłem auto na 2 tygodnie latem, z których w pierwszym były upały ponad 30st. a w drugim temp spadała poniżej 20st. Wątpię, że to może mieć aż taki wpływ, ale nigdy nie wiadomo.

W układzie w prosty sposób dziury nie znajdziesz, chyba że jest już*duża i widać jak nią paliwo wypływa. Odkręć przewód ciśnieniowy od wtryskiwacza i pokręć trochę rozrusznikiem. W czasie kręcenia trzeba sprawdzać czy s przewodu wylatuje paliwo.

luckmar 05-10-2010 20:57

Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego
 
dobrze doradzacie koledze ale myslę że takie pierdoły to w serwisie powinny od razu wyłapać i sprawdzić, chyba że tacy "fachowcy" ......????


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.