Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Drżenie prawej strony maski w czasie jazdy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=104600)

phoba 07-07-2010 13:48

Drżenie prawej strony maski w czasie jazdy
 
Witam kolegów,

Dzisiaj zauważyłem, że w czasie jazdy od 80km/h w góre prawa strona maski (czyli ta od pasażera) drży w czasie jazdy. Być może nie ma co panikować, tym autem jeżdżę ponad 2 lata i może wcześniej zwyczajnie tego nie zauważyłem. Ale to drżenie jest dosyć mocne (na oko jakieś 2-4 mm w pionie) i niesie się od prawego reflektora aż do krańca maski pod szybą (nawet prawy spryskiwacz szyby mocno wibruje). Pewnie powiecie, że auto bite - no to akurat wiem :) Zastanawiam się tylko na ile to drżenie może być niebezpieczne - nie zależy ono bowiem od obrotów silnika, ale od prędkości - czyli maska wibruje bo wciska się pod nią pęd powietrza. Pytanie na ile zamek i uchwyt maski są mocne oraz czy i jak długo wytrzymają takie wibracje (chociażby z tytułu zmęczenia materiału). Nie byłoby miło gdyby np przy 120 km/h (a codziennie jeżdżę z takimi prędkościami do i z pracy) nagle maskę mi wyrwało. No i czy ktoś ma jakiś pomysł jak temu zaradzić? Nie myślę o blacharzu, bo raczej zapłacę kupę kasy, a efekt będzie niewielki. Myślałem raczej o jakimś "uszczelnieniu" między maską, a górną krawędzią reflektora, żeby przynajmniej zmniejszyć ilość powietrza, która wciska się pod maskę. Macie jakieś pomysły na to, ewentualnie inne rozwiązania?

Kubuch 07-07-2010 15:18

Odp: Drżenie prawej strony maski w czasie jazdy
 
Wykręcić trochę gumowy odbojnik bo zdaje się jest za mocno wkręcony...

Jester 07-07-2010 18:43

Odp: Drżenie prawej strony maski w czasie jazdy
 
U mnie odbojnik jest akurat plastikowy, ale też zalecam wykręcenie :-) Ćwierć obrotu na początek - skok gwintu jest dość duży.

danq 08-07-2010 07:44

Odp: Drżenie prawej strony maski w czasie jazdy
 
witam,
zauważyłem coś podobnego u siebie, z tą różnicą że maska drży gdy jadę po wyboistej drodze albo dziurach :) to normalne? gdzie te odbojniki się reguluje? to te gumowe wkręcane "kołki" nad chłodnicą?

phoba 08-07-2010 08:24

Odp: Drżenie prawej strony maski w czasie jazdy
 
Dołączam się do prośby - gdzie dokładnie znajdują się te odboje, które należy nieco wykręcić?

secret 08-07-2010 21:02

Odp: Drżenie prawej strony maski w czasie jazdy
 
odboje są tu

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ja wykręciłem - nic nie dało ;) chyba że jeszcze więcej trzeba wykręcić...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.