Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Wymiana termostatu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=75780)

king 03-08-2009 23:12

Wymiana termostatu
 
witam, koledzy proszę o pomoc przy wymianie termostatu, proszę o info gdzie go szukać, jaki najlepiej założyć, co z odpowietrzeniem układu, silnik 2,0 z 1996roku.

stachumal 04-08-2009 11:38

Odp: wymiana termostatu
 
Witam. Więc jeżeli chodzi o termostat to polecam tylko oryginalny kupiony z serwisu ( koszt ok 46 zł) a co do schematu to poszukaj na forum na pewno były do silnika 2.0 i 2.3 .

Jak nie będziesz mógł poszukać to daj znać - pomogę.

Jeżeli chodzi o odpowietrzenie to termostat ma malutki otworek który po zamontowaniu musi znajdować się na godzinie 12:00 . W czasie jazdy sam układ się odpowietrza więc pozostaje tylko kontrolowanie i dolewanie płynu.

Pozdrawiam Staszek.

king 24-09-2009 15:08

Odp: wymiana termostatu
 
witam wracam do tematu, jesli moge prosić Staszku to proszę o pomoc jak go wymienić, gdzie w ogóle jest termostat.
pozdrawiam.

kristoof 25-09-2009 12:23

Odp: wymiana termostatu
 
Termostat jest z prawej strony silnika patrzac od przodu auta poniżej cewek zapłonowych,odkreca sie albo imbusem albo torxem, nie pamietam juz. Ja kupiłem termostat Wahler, podobno bardzo dobry, jak narazie niemam problemow, pozdrawiam

king 16-10-2009 23:55

Odp: wymiana termostatu
 
ile czasu może zająć nagrzanie sie silnika do temperatury 30'C, w moim przypadku jazda na 2-3 biegu po wiosce bocznymi drogami około 3km, czy to jest normalne?

malagaf15 14-11-2009 00:29

Odp: wymiana termostatu
 
witam termostat jest pod cewkami, ja też zalożyłem Wahler i nie nazekam,wymieniłem sobie sam ,tylko do odkręcenia torksow musisz uważać bo trzeba dobrze dobrać klucz inaczej zerwiesz śrube i narobisz sobie roboty,pozdrawiam

zbyszek1234522 21-11-2009 18:12

Odp: wymiana termostatu
 
Rozgrzanie silnika 2,0 na przestrzeni 2-3 km jest noralne galaxy mój po tym czasie przełancza się na gaz

jedna_brew 18-02-2010 08:48

Odp: wymiana termostatu
 
Cytat:

Napisał malagaf15 (Post 1288316)
witam termostat jest pod cewkami, ja też zalożyłem Wahler i nie nazekam,wymieniłem sobie sam ,tylko do odkręcenia torksow musisz uważać bo trzeba dobrze dobrać klucz inaczej zerwiesz śrube i narobisz sobie roboty,pozdrawiam

ale trzeba odkręcić cewki, czy da się dojść od dołu?. jeśli trza odkręcić cewki, to czy w tym celu nalezy zdejmować pokrywę zaworów? czeka mnie wymiana termostatu (a przynajmniej jego sprawdzenie, kiedy się otwiera) ponieważ po 20 km jazdy temp. płynu wynosiła 70 stopni i nie chciała rosnąć.

malagaf15 18-02-2010 15:28

Odp: wymiana termostatu
 
niema potrzeby ruszać pokrywy zaworów,TYLKO CEWKI,pod nimi jest bardzo łatwy dostęp do pokrywy termostatu.(uwaga na odpowiednie torksy muszą być bardzo spasowane do śrób!!!)pozdrawiam.

jedna_brew 18-02-2010 21:21

Odp: wymiana termostatu
 
Cytat:

Napisał malagaf15 (Post 1366058)
niema potrzeby ruszać pokrywy zaworów,TYLKO CEWKI,pod nimi jest bardzo łatwy dostęp do pokrywy termostatu.(uwaga na odpowiednie torksy muszą być bardzo spasowane do śrób!!!)pozdrawiam.

podziękował :one:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.