Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Aktywny immoblizer+ uszkodzenie układu kierowniczego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=138412)

Jacek 64 28-08-2011 21:14

Aktywny immoblizer+ uszkodzenie układu kierowniczego
 
Witam Kolegów. Wracając z urlopu w jeden dzień zrobiłem 900 kilometrów . Wstawiłem auto do garażu . Na drugi dzień odpalam - a tu zamiast zadziałania rozrusznika pojawia się komunikat na wyswietlaczu - "Aktywny immobilizer" komunikat gaśnie a zaraz zapala się komunikat "Uszkodzenie układu kierowniczego" . Auto milczy - nie można go odpalić . Wyczytałem w instrukcji , że należy powtórzyć czynność - Ponownie wyciągnać a potem włożyć kluczyk . Nic nie pomogło . Użyłem też drugiego kluczyka - to samo - milczenie . Czy to znaczy że padł immobilizer. Czy też elektronika zwariowała - Co znaczy uszkodzenie układu kierowniczego ?

wojtekn 30-08-2011 10:59

Odp: Aktywny immoblizer+ uszkodzenie układu kierowniczego
 
Najczęstsza usterka przy takim komunikacie jest nadmierny spadek napięcia, co może sugerować, że akumulator jest padnięty. Podepnij inny akumulator lub inne auto z kablami i zobacz czy odpali, jeśli tak to znaczy za musisz zainwestować w nowy a jak nie to pozostaje podłączenia auta pod kompa i zobaczenie czy gdzieś indziej prąd ci nie spiernicza lub co padło innego.

Jacek 64 31-08-2011 19:56

Odp: Aktywny immoblizer+ uszkodzenie układu kierowniczego
 
Tak się składa że jest nowy akumulator. Miesiąc temu zmienłem akumulator . zmierzyłem napięcie 12,6 V. Mechanik podjechał do auta z komputerem i stwierdził następujace błędy w komputerze: B2A00, B2AAA, P2263 .Powiedział że nie może ich zresetować. Bo nie może ominąć immobilizera.

m-cin 01-09-2011 08:32

Odp: Aktywny immoblizer+ uszkodzenie układu kierowniczego
 
Coś za krótkie te kody...

Pzdr.
m.

Jacek 64 03-09-2011 10:21

Odp: Aktywny immoblizer+ uszkodzenie układu kierowniczego
 
Mam już auto zrobione. W serwisie na nowo zaprogramowali immobilizer. Lecz nadal komputer nie "widział" kilku układów np ABS-ów . Serwisant wykasował wszystkie błędy z komputera. Elektryk zaczął sprawdzać bezpieczniki. Wszystkie dobre. Potem zamienił z sobą przekaźniki. Przekręcił kluczyk i auto odpaliło :).Zauważył że jeden przekaźnik jest ciepły, nawet gorący - i tu znalazł przyczynę.
Okazało się że jeden ze styczników iskrzył - powodował złe zasialnie częśći elektroniki. Mnożyły się błędy komputer i immobilizer - zgłupiał . Ot cała sprawa

Stefano 04-09-2011 17:13

Odp: Aktywny immoblizer+ uszkodzenie układu kierowniczego
 
To napisz który to przekaźnik to będziemy wiedzieli na przyszlość gdzie szukac w podobnym przypadku.
Pozdr.

Jacek 64 07-02-2012 19:39

Odp: Aktywny immoblizer+ uszkodzenie układu kierowniczego
 
Podaję jeszcze raz objawy i co byłó powodem : elektronika wariowała, miałem wyswietlony brak ESP, awaria silnika , awaria układu wspomagania. Potem pojawił się komunikat imobiliser aktywny. Auto na lawetę i do seriwsu. podłączyli komputer, naprawili zaprogramowali. Ale komunikaty nadal podobne. Dopiero po wielu próbach okazało się że wszystkie te problemy brały się z przekaźników umiejscowionych po prawej stronie silnika, pod plastykową przykrywką. Są to przekaźniki o oznaczeniu
6G9T-14B192-EA
FoMoCo
H8QTB
4RA007 793-09

W moim przypadku trzeba było wymienić 3 sztuki. Wszystkie iskrzyły i wariowały. 115 zł za sztukę …..Oprócz tego trzeba sprawdzić szereg połączeń do masy . Są w pobliżu tej skrzynki .

albacora 01-12-2018 09:52

Odp: Aktywny immoblizer+ uszkodzenie układu kierowniczego
 
Witam. Gdzie się znajduje moduł silnika w fordzie galaxy mk3, 2.0 tdci z 2007 roku?

jaceks 04-12-2018 22:27

Odp: Aktywny immoblizer+ uszkodzenie układu kierowniczego
 
sterownik? za lewa przednia lampą


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.