Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] fl felgi 18" z ST zbyt duze otwory na szpilki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=317964)

poli007 01-03-2021 16:56

fl felgi 18" z ST zbyt duze otwory na szpilki
 
Witam tak jak w temacie zakupiłem felgi 18 calowe prosto z ST i tu pojawia sie problem ponieważ gdy próbowałem założyć koła okazało się że felgi z wersji ST mają trochę większe otwory na szpilki i i gdy po przykręceniu nakrętki stożkowej z 16" felgi jest luźna, kieruję się o pomoc was czy można coś tutaj wyczarować z jakimiś innymi nakrętkami czy te felgi nie nadają sie do "cywilnej" wersji auta? Proszę o pomoc dziękuje

Szprytny 01-03-2021 19:58

Odp: fl felgi 18" z ST zbyt duze otwory na szpilki
 
Prawdopodobnie masz felgi od s-maxa lub galaxy, występowały w identycznym wzorze jak te z st ale ze względu na grubsze szpilki miały większe otwory.

Widziałem pełno ogłoszeń jak ludzie piszą że od st a to były właśnie od najczęściej s-maxa.

poli007 01-03-2021 20:04

Odp: fl felgi 18" z ST zbyt duze otwory na szpilki
 
Ehm a gościu zapewniał że są to z focusa st no cóż, da rade coś z tym zrobić? Wyczytałem gdzieś na jakimś forum że są jakieś specjalne nakrętki do takich rozwiązań ale temat się urwał i nie ma odpowiedzi

Danielo_82 01-03-2021 21:05

Odp: fl felgi 18" z ST zbyt duze otwory na szpilki
 
S max ma szpilki M14 i szerokość kołnierza bodajże 28 mm. Podjedź do jakiegoś wulkanizatora może ma jakiś bezpieczny patent na to.

poli007 02-03-2021 14:15

Odp: fl felgi 18" z ST zbyt duze otwory na szpilki
 
Wulkanizator to juz ostatni sposób a ma ktoś moze jeszcze jakiś pomysł

hindus 02-03-2021 14:28

Odp: fl felgi 18" z ST zbyt duze otwory na szpilki
 
Zwróć bo ewidentnie niezgodne z opisem.

poli007 04-03-2021 00:00

Odp: fl felgi 18" z ST zbyt duze otwory na szpilki
 
Zwrócić już nie da rady niestety. Znalazłem jeszcze taki temat (może to jest rozwiązanie) [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] czy mógłby ktoś coś o tych nakrętkach powiedzieć czy to są jakieś specjalne czy zwykłe oryginalne?

hindus 04-03-2021 05:52

Odp: fl felgi 18" z ST zbyt duze otwory na szpilki
 
Cytat:

Napisał poli007 (Post 3324457)
Zwrócić już nie da rady niestety

Jeśli sprzedawca zapewniał, że felgi pasują do Focusa, to odpowiada za niezgodność towaru z umową. Jeśli jest osobą prywatną, to przez rok, a jeśli firmą, to przez 2 lata.
Serio, nie kombinuj. Koła to element bezpieczeństwa samochodu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.