Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit i Tourneo Connect (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=182)
-   -   1.8 TdCi Po wymianie wtrysków, nierówna praca i stuki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=115717)

kmsjaw2 26-11-2010 15:36

1.8 TdCi Po wymianie wtrysków, nierówna praca i stuki
 
Witam,

Posiadam Forda Transita Connect'a z silnikiem 1.8 TdCi z wtryskami DELPHI, w aucie została wymieniona pompa,filtr,listwa z czujnikiem cisnienia oraz wtryski wszystko nowe, wtryski zakodowane, autko odpala choć nie tak jak powinno trzea pokręcić 4-5sek kopci na biało, troszke faluje na obrotach no i to stukanie tak jak by jeden cylinder nie miał kompresji. Co byście koledzy drodzy doradzili? Bo ja już nie mam siły co do tego auta...

wojtekjanus 26-11-2010 15:57

Odp: 1.8 TdCi Po wymianie wtrysków, nierówna praca i stuki
 
Zacznijmy od podstaw: sprawdzałeś ciśnienie sprężania w cylindrach? Tym bardziej, że kopci na biało?
W dieslu to jest podstawa, punkt wyjścia do dalszych ruchów i kosztów...

kmsjaw2 26-11-2010 16:07

Re: 1.8 TdCi Po wymianie wtrysków, nierówna praca i stuki
 
Właśnie nie dysponuje manometrem, lecz kompresja raczej obstawiam za dobra na cylindrach. zastanwiam sie jeszcze nad tymi podkladkami pod wtryskami nie mogłem dostać nowych i są założone z poprzednich wtrysków tzn są napewno już zgniecione troche czy to nie tutaj leży problem że kompresja delikatnie ucieka przeż wtryski.

wojtekjanus 26-11-2010 16:13

Odp: Re: 1.8 TdCi Po wymianie wtrysków, nierówna praca i stuki
 
Cytat:

Napisał kmsjaw2 (Post 1547009)
Właśnie nie dysponuje manometrem, lecz kompresja raczej obstawiam za dobra

Kolego.... Kompresja za dobra? I obstawiasz tak? To nie jest toto-lotek - jeżeli chcesz reperować auto obstawiając kolejne przyczyny zamiast postępować wg wypracowanych od lat prawideł, to niewiele zdziałasz...

kmsjaw2 26-11-2010 16:34

Re: 1.8 TdCi Po wymianie wtrysków, nierówna praca i stuki
 
zle mnie kolego zrozumiales, chodzilo mi ze chyba jest dobre, no ale nie wazne musze zmierzyc ta kompresje manometrem a no i te podkladki może wymienie bo coś wydaje mi się że tu jest problem

wojtekjanus 26-11-2010 16:38

Odp: 1.8 TdCi Po wymianie wtrysków, nierówna praca i stuki
 
Gdyby kompresja uciekała przez podkładki, to by było słychać...

Nie pisałeś o świecach żarowych. Są sprawne wszystkie?

Co znaczy wtryski wszystko nowe? Zmienione zaworki? A sprawdzałeś czy leją - tzn czy dobre są końcówki (skoro silnik stuka). Nie myl ze złym przelewaniem...To trzeba sprawdzić na stole probierczym z przystawką do elektroniki.

kmsjaw2 26-11-2010 17:10

Re: 1.8 TdCi Po wymianie wtrysków, nierówna praca i stuki
 
Wtryski są na pewno sprawne przed wsadzeniem ich w silnik zostały podłączone zakodowane i wszystkie 4 pryskaja rownomiernie co jakis czas wtryski przed kupnem byly sprawdzane w tej ze firmie na stole probierczym takze sa w 100% sprawne pozatym sa praktycznie nowe (firma demontuje auta te wtryski pochodza z auta o przebiegu 20k km ) dodam iż przebywam w holandii stad tez mam problem z odpowiednim sprzetem.

BORO 001 26-11-2010 17:32

Odp: 1.8 TdCi Po wymianie wtrysków, nierówna praca i stuki
 
Czyli nowe nie są...Może źle zakodowane.Może nie ten silnik dawcy.Może nie ma kompresji,wreszcie nie piszesz czemu to wszystko wymieniałeś?

wojtekjanus 26-11-2010 18:46

Odp: 1.8 TdCi Po wymianie wtrysków, nierówna praca i stuki
 
Cytat:

Napisał kmsjaw2 (Post 1546992)
autko odpala choć nie tak jak powinno trzeba pokręcić 4-5sek kopci na biało, troszke faluje na obrotach no i to stukanie tak jak by jeden cylinder nie miał kompresji.

Napisał... Ale takie zmienianie na zasadzie "a nóż się uda" to szkoda pracy, pieniędzy i nerwów.
Jeżeli kopci na biało, sprawdzałbym wpierw kompresję i ewentualnie świece żarowe.

dab1978 26-11-2010 19:24

Odp: 1.8 TdCi Po wymianie wtrysków, nierówna praca i stuki
 
Świece jak najbardziej powoduja taki objaw, ale raczej stukania nie ma...miałem padnięte wszystkie i owszem kopcił, ale nie stukał...;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.