Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] czy mam zapięte pasy czy nie, cały czas świeci mi się kontrolka od niezapiętych pasów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=100221)

kemeiz 13-05-2010 10:00

czy mam zapięte pasy czy nie, cały czas świeci mi się kontrolka od niezapiętych pasów
 
To moj pierwszy post, wiec witam wszystkich.

Niedawno kupilem Mondeo MK3 2,2 TDCI i mam maly, acz wkurzajacy problem.
Otoz niezaleznie od tego czy mam zapiete czy nie pasy, caly czas swieci mi sie kontrolka od niezapietych pasow i daje glos dzwiek ostrzegawczy. Probowalem juz popsikac do sprzaczki WD40, procedura wylaczania/wlaczania czujnika (znaleziona tu na forum) tez nie dziala. Sygnal nie wylacza sie nawet po 210 minutach jazdy (jak podaje instrukcja).
Raz mi sie zdarzylo, ze kontrolka i dzwiek w ogole z kolei nie dzialaly podczas jazdy (niezaleznie od stanu zapiecia pasow). Ale jak wrocilem do auta i na nowo odpalilem silnik to znowu dzialaly caly czas.
Moze ktos pomoc?
Dzieki i pozdrawiam.

macslad 13-05-2010 10:08

Odp: Czujnik zapiecia pasow
 
A to auto nie jest po przekładce? Sprawdź, jak to działa na fotelu pasażera? To taka pierwsza myśl która mi przyszła do głowy.

Pozdr.

kemeiz 13-05-2010 10:14

Odp: Czujnik zapiecia pasow
 
Co to znaczy po przekladce?Fotel pasazera nie ma czujnika pasow. Z tego co czytalem to ten model (2004) jest po lifcie i zostal tylko czujnik w fotelu kierowcy (a wlasciwie w sprzaczce).

macslad 13-05-2010 10:17

Odp: Czujnik zapiecia pasow
 
Po przekładce z anglika

kemeiz 13-05-2010 10:31

Odp: Czujnik zapiecia pasow
 
Nie. Fotel i reszta oryginalna z salony w Polsce.

jendrekmak 13-05-2010 13:06

Odp: Czujnik zapiecia pasow
 
prawdopodobnie masz uszkodzony czujnik w zamku pasów albo coś nie kontaktuje w kostce pod siedzeniem. poszukaj w tips & tricks to może uda ci się wyłączyć ostrzeganie zanim naprawisz

kemeiz 13-05-2010 13:14

Odp: Czujnik zapiecia pasow
 
No wlasnie nie daje sie wylaczyc wg tej magicznej procedury.
A mozna jakos sprawdzic czy uszkodzony jest czujnik w sprzaczce czy kostka?
Wiecie gdzie jest ta kostka? Pod fotelem?

jendrekmak 13-05-2010 16:44

Odp: Czujnik zapiecia pasow
 
tak pod fotelem, gdzieś były schematy tej kostki przy okazji podgrzewanych siedzeń

wkk 27-03-2011 21:04

Odp: Czujnik zapiecia pasow
 
Procedura działa w mondeo tdci 2003 przed liftem dziś sam zdezaktywowałem sobie te pasy. Robić wszystko po kolei i powinno być ok;) w jednym z opisów zabrakło chyba info że ręczny ma być zaciągnięty, jeżeli tego nie zrobiłeś to może to jest przyczyna?

lukaszMondeomk3 28-03-2011 12:00

Odp: Czujnik zapiecia pasow
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1435290)
prawdopodobnie masz uszkodzony czujnik w zamku pasów albo coś nie kontaktuje w kostce pod siedzeniem. poszukaj w tips & tricks to może uda ci się wyłączyć ostrzeganie zanim naprawisz

Co to dej magii onośnie pasów, próbowałem zastosować tą opcje z działu trików i lipa, tzn problem mam tego typu , pasy były caly czas aktywne i ostatnio coś kombinowałem i wyłączyłem je i stoaując metodę podaną w tym dziale myślałem ze uda mi się te pasy znowu uaktywnić i lipa ,jest jeszcze jakiś inny sposób na ich aktywację ??

AdamJ. 28-03-2011 14:42

Odp: Czujnik zapiecia pasow
 
jeśli chodzi o palącą się kontrolkę - to kiedyś ktoś pisał żeby napsikać tam czegoś jak WD-40... może pomoże, tylko później wytrzyj klamerkę żeby się nie pobrudzić tłustym ;)

kemeiz 29-03-2011 17:56

Odp: Czujnik zapiecia pasow
 
Cytat:

Napisał wkk (Post 1626769)
Procedura działa w mondeo tdci 2003 przed liftem dziś sam zdezaktywowałem sobie te pasy. Robić wszystko po kolei i powinno być ok;) w jednym z opisów zabrakło chyba info że ręczny ma być zaciągnięty, jeżeli tego nie zrobiłeś to może to jest przyczyna?

Mój jest z 2004 roku, więc chyba nie zadziała procedura. Próbowałem już różnych jej wersji znalezionych na forach, ale żadna nie zadziałała.

Teraz mam dziwne objawy. Jak włączę i chwile poczekam (bez zapinania pasów) to diodka od pasów zamiga kilka razy i potem już gaśnie i nie pika, niezależnie od tego czy mam zapięty pas czy nie. Ale nie zawsze sie tak dzieje. Więc nie wiem dokładnie od czego to zależy.

lukaszMondeomk3 29-03-2011 18:34

Odp: Czujnik zapiecia pasow
 
Cytat:

Napisał kemeiz (Post 1628049)
Mój jest z 2004 roku, więc chyba nie zadziała procedura. Próbowałem już różnych jej wersji znalezionych na forach, ale żadna nie zadziałała.

Teraz mam dziwne objawy. Jak włączę i chwile poczekam (bez zapinania pasów) to diodka od pasów zamiga kilka razy i potem już gaśnie i nie pika, niezależnie od tego czy mam zapięty pas czy nie. Ale nie zawsze sie tak dzieje. Więc nie wiem dokładnie od czego to zależy.

No witam mi sie dzisiaj po kilku dniach walki udalo to wlaczyc tak jak powinno byc podobnie jak u ciebie tez mrugala kontrolka ale wlaczylem w koncu

Rafał A.(antek) 08-04-2011 00:33

Odp: Czujnik zapiecia pasow
 
WDS i wyłaczyc :) albo naprawic.

kemeiz 08-04-2011 16:31

Odp: Czujnik zapiecia pasow
 
Cytat:

Napisał Rafał A.(antek) (Post 1634073)
WDS i wyłaczyc :) albo naprawic.

Chyba nie do końca rozumiem. CO to jest WDS?

Rafał A.(antek) 09-04-2011 01:09

Odp: Czujnik zapiecia pasow
 
Komputer serwisowy.

murzyn6666 03-10-2011 19:03

Odp: Czujnik zapiecia pasow
 
odświeżę troszkę temat

mam następujący problem (nie znalazłem nic na ten temat na tym i innych forach)

mam mondeo z 2004 2.0TDCI roku- przekładka angola. wymieniłem fotele na skórę podgrzewaną, wentylowaną z pełną regulacją elektryczną, również z angola. gdy odpaliłem auto świeciła mi się kontrolka air baga,(błąd 51)- to akurat udało mi się zrobić, bo w fotelu kierowcy nie miałem czujnika w pasie, zamontowałem ze starego pasa i air bag zgasł na szczęście. no ale szczęście nie trwało długo. zamiast kontrolki air baga zaczęła mi migać kontrolka pasa bezpieczeństwa i ten beznadziejny dzwięk ostrzegawczy. miga i piszczy cały czas, bez względu na to czy pas zapięty czy nie. regulacja elektryczna działa w porządku, lecz ogrzewanie i wentylowanie pozostało martwe ;] ktoś ma jakiś pomysł?

Rafał A.(antek) 03-10-2011 21:18

Odp: Czujnik zapiecia pasow
 
podłaczyc wszystko poprawnie :)
poduszka to raczej swiecila sie z powodu niepodlaczenia napinacza, a nie czujnika zapiecia. pytanie jaki masz system w aucie, czy z matami obciazenia, czy bez itd daj rocznik win i co z czego przekładaleś

murzyn6666 03-10-2011 21:27

Odp: Czujnik zapiecia pasow
 
no właśnie chciałbym wszystko poprawnie :P

no a air bag zgasł dopiero po tym jak włożyłem czujnik do pasa i go podłączyłem do kostki, napinacz był podpięty.

jaki system to nie wiem. kupiłem już przełożonego. rocznik auta to 2004 a vin
WF05XXGBB54C78088

przełącznik do ogrzewania i wentylowania mam z wersji po fl kostka za przełącznikiem jest, podłączyłem, diody się zapalają.

nie wiem co tu jest nie tak

aha. w starych fotelach miałem tylko czujnik zapięcia pasa kierowcy, który przełożyłem do nowego fotela

Rafał A.(antek) 04-10-2011 22:38

Odp: czy mam zapięte pasy czy nie, cały czas świeci mi się kontrolka od niezapiętych
 
schemat w dłon i kontrola podłaczen. fotele byly tez z polifta po 2005? czy jak?

jak jestes obeznany z miernikiem i elektryka?

murzyn6666 05-10-2011 05:58

Odp: czy mam zapięte pasy czy nie, cały czas świeci mi się kontrolka od niezapiętych
 
fotele były z polifta ale nie wiem czy po 2005. z elektryką raczej zielony jestem. ale skontrolować miernikiem raczej będę potrafił. tylko te schematy są dla mnie mało czytelne ;]

ps.
a czy jest jakaś reguła z tymi kostkami pod fotelem tzn. która kostka(kolor) gdzie powinna być ? czy rozmieszczenie zmieniało się?

murzyn6666 06-10-2011 17:16

Odp: czy mam zapięte pasy czy nie, cały czas świeci mi się kontrolka od niezapiętych
 
z tą lampką od pasów okazało się, że coś nie tak jest z zapięciem pasa, jakoś czujnik w tej zapince nie łapie, przyłożyłem czujnik do starego pasa i jest ok, muszę wymontować ten pas i zobaczyć co w nim nie tak jest. co do ogrzewania, to sprawdziłem napięcie w tych dwóch kostkach pod fotelem( zielona, niebieska) i tylko w jednym białym kablu jest prąd. w pozostałych trzech kablach nic nie ma. gdzie szukać przyczyny?

Rafał A.(antek) 07-10-2011 07:42

Odp: czy mam zapięte pasy czy nie, cały czas świeci mi się kontrolka od niezapiętych
 
a fabrycznie miałes instalacje do grzania i wentylowania foteli?

murzyn6666 07-10-2011 11:52

Odp: czy mam zapięte pasy czy nie, cały czas świeci mi się kontrolka od niezapiętych
 
znaczy do foteli mam pełną wiązkę kabli, wszystkie wtyczki, które mam w fotelu mają pokrycie :P kostkę do przełącznika mam, i ten przekaźnik za bezpiecznikami też mam. no i nie wiem co jeszcze powinno być. fabrycznie grzanych foteli nie było.

sylwester067 02-02-2014 18:06

Odp: czy mam zapięte pasy czy nie, cały czas świeci mi się kontrolka od niezapiętych
 
Koledzy odgrzeję ten temacik. Już jakiś czas posiadam mondeo mk3 z grudnia 2003 roku po lifcie i od początku wgl nie świeci mi się kontrolka zapięcia pasów ani na chwilę. Robiłem tą procedurę aktywacji i podczas tej procedury po drugim trzykrotnym zapięciu pasów miga, ale później jak zapnę i odepnę pas jak w instrukcji mignie 3 razy a nie tak jak pisze w instrukcji. I nadal przy uruchamianiu się nie zapala, ktoś wie co to może być?

Matek24 02-02-2014 19:10

Odp: czy mam zapięte pasy czy nie, cały czas świeci mi się kontrolka od niezapiętych
 
Witam od tygodnia mam mndeo mk3 2002r 2.0 TDCI i mam podony problem. Sprawdzalem juz z 5 pasazerami(wiem ze czujniki sa tylko z przodu ae tak dla pewnosci) wszyscy zapieli pasy i czujka co chwile przypominala o pasach. Po przejechaniu kilku kilometrow przestaje piszczec. Moge wtedy odpiac pasy i czujka nie reaguje. O co moze chodzic? fotel kierowcy tez mi nie grzeje. To normalne w mondeo?

steell 02-02-2014 22:53

Odp: czy mam zapięte pasy czy nie, cały czas świeci mi się kontrolka od niezapiętych
 
Żaden z tych objawów nie jest normalny, zakładałem fotele z anglika i musiałem zostawić swój napinacz pasów, wszystko działa tak jak powinno.

Rawrek 24-03-2014 16:54

Odp: czy mam zapięte pasy czy nie, cały czas świeci mi się kontrolka od niezapiętych
 
Dopiszę się do tematu Mianowicie :
Od kilku dni mam problem z przypomnieniem pasów bezpieczeństwa. Mianowicie wcześniej niezależnie tego kiedy zapiąłem/odpiąłem pas to przestawało pikać. Aktualnie nie pika tylko i wyłącznie jeśli zapnę pas przed uruchomieniem silnika. Po odpaleniu przy niezapiętych pasach to pika i pika nawet jeśli zapnę. Nie jest to normalne bo wcześniej działało to bez zarzutów. Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem? Nie bardzo wiem nawet w czym szukać przyczyny a jeździć po niezaufanych elektrykach to pewnie zbankrutuje i nabawię się innych problemów gdy będą rozbierać auto kilka razy.
Próbowałem już wyłączyć całkiem to przypominanie jednak nie działa - przypomnienie jak było tak jest / wg instrukcji z for.

Troche dziwne bo skoro zapne pas przed odpalaniem silnika to oznacza że ten czujnik działa - wyłącza kontrolke. Czemu jednak nie łapie zapiętych pasów po odpaleniu silnika? Miał ktoś podobny problem?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.