Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Nawigacja TravelPilot NX - niewidoczne trasy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=165757)

bms 15-09-2012 21:36

Nawigacja TravelPilot NX - niewidoczne trasy
 
Jakiś czas temu zauważyłem problem z nawigacją 7' (w katalogu opisana jest jako CD/SD) moim Mondeo MK4 '08. Po kupnie samochodu rok temu wszystko działało poprawnie, widoczne były trasy, obliczanie odległości itd. Ostatnio szukając miejscowości navi zwariowało podając inną odległość do celu, ale również niewidoczna była trasa, którą jechałem. Myślałem, że może nie ma tej miejscowości w mapie do navi i przerwałem jej nakierowywanie, ale to nie pomogło. Po anulowaniu trasy nadal nie była widoczna droga. Próbowałem robić taki podgląd w wielu miastach, w których poprzednio wszystko było OK. Czy spotkaliście się z takim problemem?

tedi_k 15-09-2012 21:59

Odp: Problem z nawigacją
 
Prawdopodobnie standardowy przypadek ze skorodowaną anteną GPS (jest w stopce anteny radiowej i potrafi się tam dostać woda. Jak się dostanie, to antenę GPS trafia...). Sprawdź, ile widzisz satelitów.

Jeśli natomiast z widocznością satelitów jest OK (standardowo, w niezłych warunkach powinno być widocznych 9-10 satelitów), to spróbuj odpiąc akumulator na kilka minut w celu pełnego zresetowania navi. Pamiętaj, że musisz mieć kod do navi pod ręką do wykonania tej operacji!

BTW- Twoja nawi nazywa się TravelPilot NX.

bms 19-09-2012 19:27

Odp: Nawigacja TravelPilot NX - niewidoczne trasy
 
Tak jak napisałeś problem dot anteny. Przed jej sprawdzeniem navi nie widziało żadnej satelity. Po podłączeniu innej anteny do testu problem się rozwiązał.
Dzięki za pomoc.

Sebastekatowice 05-11-2012 07:33

Odp: Nawigacja TravelPilot NX - niewidoczne trasy
 
witam,

mam pytania jak dostac sie do anteny na dachu? ( poprzez lampkę czy wyciaga się w jakis sposob antene na dachu)

pozdrawiam

tedi_k 05-11-2012 10:10

Odp: Nawigacja TravelPilot NX - niewidoczne trasy
 
Trzeba zdemontować stopkę anteny - jeśli antena z przodu dachu, to przez lampkę. Po zdemontowaniu stopki trzeba ją rozebrać - trzy wkręty od spodu.

Sebastekatowice 05-11-2012 21:41

Odp: Nawigacja TravelPilot NX - niewidoczne trasy
 
dzięki Tedi_k już hula widzi 9-12 satelit

Dyplomata1961 03-01-2013 23:22

Odp: Nawigacja TravelPilot NX - niewidoczne trasy
 
Mam 7'' navi i też gubi trasę.Inaczej mówiąc - nie widzi nowych tras np.A2 Łodzi do Warszawy.Jaka jest najlepsza metoda upgrade'u.
Dodatkowo chętnie zmienił bym język komunikatów na polski.Czy jest na to sposób?

tedi_k 03-01-2013 23:46

Odp: Nawigacja TravelPilot NX - niewidoczne trasy
 
Nie "gubi tras" tylko ma mapę, na której A2 nie ma (łatwo się tego domyślić)...
Po raz mniej więcej 15 piszę - nie ma upgrade'u map - trzeba sobie kupić nową mapę.
Po raz -nasty piszę - nie ma fabrycznej opcji języka polskiego. Jest firma 'uczymy auta polskiego", ale na jej temat są co najmniej rozbieżne opinie...
Użycie szukajki przed napisaniem takiego postu silnie zalecane!

RafałB 04-01-2013 14:19

Odp: Nawigacja TravelPilot NX - niewidoczne trasy
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 1932510)
trzeba sobie kupić nową mapę.

Masz może info gdzie i za ile najlepiej kupić nową mapę na DVD (z lat nie wiem 2011-13) do NXa?

Obecnie mam z 2007/8r no i już "troszke" jej brakuje tras :D

tedi_k 04-01-2013 14:28

Odp: Nawigacja TravelPilot NX - niewidoczne trasy
 
ASO Ford mapa 2012 około 700zł.
Polowanie na allegro albo ebay pod hasłem "ford nx dvd" i wybieranie map "Wester Europe+Turkey 2010" albo "Western Europe 2011" na DVD. Nie jest łatwo trafić i nie będzie to jakoś dramatcznie taniej, choć np., na brytyjskim ebayu można czasem upolować poniżej 50GPB. Dochodzi transport albo trzeba mieć kogoś na wyspach, bo dość często tamtejsi nie chcą wysyłać "za morze"...
Twoja navi (jeśli jest fabryczna z 2007r.) nie obsługuje kart SD, więc nie ma co patrzeć na karty SD z mapami do NX - nie ma jak włożyć. Te karty są do navi montowanych po 2010.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.