Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Dziwne zachowanie centralnego zamka - nie otwierają drzwi kierowcy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=127921)

Pindsvin 07-04-2011 18:16

Dziwne zachowanie centralnego zamka - nie otwierają drzwi kierowcy
 
Mam problem, otóż zamek w moim Mondeo zachowuje się dość dziwnie. Gdy auto jest zamknięte wciśnięcie przycisku otwarcia otwiera wszystkie drzwi oprócz kierowcy (auto nie wydaje z siebie żadnego dźwięku, nie miga kierunkowskazami). Drzwi kierowcy muszę otwierać kluczem. Gdy próbuję zamknąć wszystkie drzwi słychać jakby auto próbowało wykonać polecenie ale natychmiastowo je otwiera (też brak sygnałów świetlnych czy dźwiękowych). Sytuacja wygląda inaczej gdy są już zamknięte drzwi kierowcy - wtedy zamykają się wszystkie. Jeśli to ma jakieś znaczenie to dodam - wymieniłem baterię, działa otwieranie bagażnika, gdy siedzę w samochodzie, ryglowanie zamka przy klamce zamyka wszystkie drzwi, na jakiś czas był wyjęty akumulator, auto normalnie otwiera się i zamyka z kluczyka.

tomalapl 07-04-2011 19:07

Odp: Dziwne zachowanie centralnego zamka
 
Witam.Miałem podobną sytuację i winna była wiązka a dokładniej gniazdo połączeniowe między nadwoziem a drzwiami(drzwi kierowcy).Zasniedziały był jeden PIN gniazda.Płyn na styki elektryczne załatwił sprawę.

Pindsvin 07-04-2011 23:00

Odp: Dziwne zachowanie centralnego zamka
 
Gdzie dokładnie znajdę to gniazdo połączeniowe?

tomalapl 08-04-2011 07:14

Odp: Dziwne zachowanie centralnego zamka
 
Jak otworzysz drzwi to pomiędzy górnym a dolnym zawiasem :)

Pindsvin 14-04-2011 16:39

Odp: Dziwne zachowanie centralnego zamka
 
Niestety do wymiany był centralny zamek. 200zł za wszystko to chyba dość normalna cena?

avix 19-04-2011 00:22

Odp: Dziwne zachowanie centralnego zamka
 
Cytat:

Napisał Pindsvin (Post 1633758)
Mam problem, otóż zamek w moim Mondeo zachowuje się dość dziwnie. Gdy auto jest zamknięte wciśnięcie przycisku otwarcia otwiera wszystkie drzwi oprócz kierowcy (auto nie wydaje z siebie żadnego dźwięku, nie miga kierunkowskazami). Drzwi kierowcy muszę otwierać kluczem. Gdy próbuję zamknąć wszystkie drzwi słychać jakby auto próbowało wykonać polecenie ale natychmiastowo je otwiera (też brak sygnałów świetlnych czy dźwiękowych). Sytuacja wygląda inaczej gdy są już zamknięte drzwi kierowcy - wtedy zamykają się wszystkie. Jeśli to ma jakieś znaczenie to dodam - wymieniłem baterię, działa otwieranie bagażnika, gdy siedzę w samochodzie, ryglowanie zamka przy klamce zamyka wszystkie drzwi, na jakiś czas był wyjęty akumulator, auto normalnie otwiera się i zamyka z kluczyka.

idealnie choćby opis mojego problemu.
sciągnołem tapicerkę i chciałem wymontować układ (zamek) i spróbować coś z tym zrobić ale to wygląda jakby ten układ zamek,central,zatrzask to było wszystko w jednym zespole.
spróbuję z tym połączeniem między drzwiami i dam znać

rafalc 30-05-2011 22:16

Odp: Dziwne zachowanie centralnego zamka
 
U mnie nie działa zamykanie ani otwieranie jednych tylnych drzwi z pilota. Przy zamykaniu lub otwieraniu nie słychać by nawet siłownik się odzywał. Dodam, że przestał grać głośnik w tych drzwiach co centralny nie działa. Ktoś przerabiał coś takiego?

AdamJ. 31-05-2011 11:19

Odp: Dziwne zachowanie centralnego zamka
 
Sprawdź wiązkę jak posał kolega kilka postów niżej

sslaw 13-06-2011 00:40

Zamek Centralny - dziwne rzeczy sie dzieja
 
Witam,

Ostatnio zamek centralny zachowuje sie bynajmniej dziwnie.
Mondeo MK3 Kombi, 2.0 benzyna, rok 2001.

Sa 4 objawy:

1. Czasami drzwi pasazera nie zamykaja sie (gdy rygluje podwujnie - wtedy sie zamyka).

2. Podczas jazdy, po zamknieciu (zaryglowaniu) dzwi od wewnatrz, nie moge otworzyc drzwi kierowcy, musze wyjac kluczyk i otworzyc drzwi z pilota, kluczyka. (tak jakby drzwi byly podwujnie zaryglowane)

3. tylnia klapa - czasami dziala a czasami nie.

4. Zdarza sie tez, ze auto zamyka sie samo. Zostawiam otwarte w garazu, a rano jest juz zamkniete

PS : sa dni kiedy wszystko dziala bez problemow.

Wdzieczny bylbym za jakiekolwiek rady w tej sprawie,

Pozdrawiam,

Slawek.

faficzek 13-06-2011 13:31

Odp: Zamek Centralny - dziwne rzeczy sie dzieja
 
Wilgotne mikrostyki w zamku kierowcy, jest opis na forum jak się dobrać


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.