Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Silnik, komputer czy benzyna? Auto zwariowało... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=200396)

Killer_su 03-03-2014 18:27

Silnik, komputer czy benzyna? Auto zwariowało...
 
Witam,

Mondeo MKIII 2001 benzyna 2.0. Przebieg 205000
Zatankowałem sobie na Optimie (tani brand Lotosu) jadę dalej i coś jest nie tak.
Zatrzymałem się a silnik chodzi jak przechodzony diesel w ciągniku. Wszystko się trzęsie, nierówno pracuje i ogólnie nie trzeba być fachurą żeby stwierdzić, że coś jest nie tak. Średnie spalanie podskoczyło do 50 l/100km.
Odpalam jeszcze raz auto i to samo.
Mija kilka dni, znowu zasiadam do samochodu i pierwsze co widzę to wielki problem z odpaleniem. Odpalił po kilkudziesięciu sekundach piłowania rozrusznikiem. Nadal pracuje nierówno trzęsie się ale jadę. Nadal myślę, że to kwestia paliwa ale pojawiają się inne atrakcje. Prędkościomierz pokazuje 0. Co pewien czas skacze na 240. ESP się świeci jakby było wyłączone. Zapala się checkengine. Średnie spalanie znowu rośnie. Załatwiam swoje sprawy i wsiadam ponownie. Tym razem odpala bez problemu i uruchamia się prędkościomierz. Jednak nadal pracuje nierówno i strasznie się trzęsie - tak jakby nie wszystkie cylindry działały, ale to moje subiektywne odczucie. Ogólnie auto nie ma mocy.
Znów co chwila prędkościomierz skacze do 240.
Po kilku dniach znowu gdzieś jadę. Prędkościomierz nie działa (to już standard) ESP się świeci, spalanie rośnie. Wyłączam auto, włączam ponownie i prędkościomierz na chwilę zaczyna działać ale po pewnym czasie checkengine zaczyna pulsować. Wskaźnik temperatury silnika spada do 0, zapala się olej i akumulator. Na komputerze mam tylko ------. Jadę dalej. Po pewnym czasie olej i akumulator gasną, a temperatura pokazuje się prawidłowo. Komputer też zaczyna wyświetlać normalnie, a chceckengine już nie miga. Nie mniej dystans jaki mogę przejechać skacze jak mu się podoba. Raz jest to 38km za chwilę 130, później 200 (tyle mniej więcej powinno być) i znowu 50, 80, 14 itd...
Zatem moim zdaniem nie jest to kwestia paliwa. Zresztą na tej stacji często tankuję i było OK.
Myślę, że to komputer. Chcę zczytać błędy jakie się pojawiły. Szukałem informacji jak to zrobić bez komputera i znalazłem takie rzeczy:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Nie wiem tylko, która z tych metod da mi odpowiedź na to jakie te błędy wyskoczyły. Nie ukrywam, że nie za bardzo rozumiem co się pojawia na tym filmiku z testem zegarów.
Czy interfejsem KKL da się zczytać błędy w Mondeo?

Pozdrawiam,
Konrad

maximus999 03-03-2014 19:40

Odp: Silnik, komputer czy benzyna? Auto zwariowało...
 
w 42 sekundzie wyświetla błędy - DTC i nr błędu ( tu akurat jest"none" czyli brak). Trzymająć wcisnięty przycisk zerowania licznika włączasz zapłon. Potem tym samym przyciskiem przełączasz miedzy wyświetlanymi pozycjami.

makaveli26 03-03-2014 22:12

Odp: Silnik, komputer czy benzyna? Auto zwariowało...
 
podjedz do elektryka podlacz pod kompa i bedziesz wiedzial

Bomba1233 04-03-2014 04:21

Odp: Silnik, komputer czy benzyna? Auto zwariowało...
 
takie sprawdzanie to nie sprawdzanie...najlepiej podłączyć go pod kompa i sprawdzić co mu jest...kolega miał podobny problem pomogło ponowne wgranie oprogramowania...co do kwestii paliwa lepiej dołożyć 20gr i zatankować na pewnych stacjach... możesz jeszcze spróbować odłączyć mu akumulator tak na pół godzinki może godzinkę i po wszystkim przejechać się nim tak koło 10-20 km żeby się zagrzał i ustawił spalanie...może to coś pomoże spróbować nie zaszkodzi :):wink:

Killer_su 04-03-2014 17:17

Odp: Silnik, komputer czy benzyna? Auto zwariowało...
 
Co do paliwa na Optimie to zawsze byłem zadowolony. Pali mi mniej niż na benzynie z BP.
Poza tym nie wygląda mi to na kłopot z paliwem.
Oblookam te błędy.
Reset niestety nie pomógł. Przez chwilę jakoś normalniej, a później znowu kłopot.

arttk 04-03-2014 17:23

Odp: Silnik, komputer czy benzyna? Auto zwariowało...
 
Cytat:

Napisał Killer_su (Post 2170330)
Czy interfejsem KKL da się zczytać błędy w Mondeo?

Nie. Ford korzysta z CAN, linie KL są na innych pinach.

Bomba1233 05-03-2014 04:12

Odp: Silnik, komputer czy benzyna? Auto zwariowało...
 
czyli jedynie pozostaje sczytać błędy i wtedy kombinować dalej...8) sprawdź jeszcze tutaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] <-sprawa dotyczy co prawda diesla ale problem podobny może coś ci pomoże :):wink:

badboyek 05-03-2014 14:55

Odp: Silnik, komputer czy benzyna? Auto zwariowało...
 
Sprawdz cewke WN mialem to samo wymiana cewki kabli WN i swiec pomogla..
Ale zacznij od samej cewki koszt ok 130-150 zl NGK w zaleznosci od sklepu

Jarek_Lodz 05-03-2014 21:20

Re: Silnik, komputer czy benzyna? Auto zwariowało...
 
czesc,
cewka pewnie by pomogla na trzesienie sie (wypadajace zaplony).
Jezeli sa podwojne to przepalenie cewki spowodowalo by wypadniecie dwoch cylindrow, a na dwoch sprawnych by chyba nie pojechal.
Czy moze sa cztery niezalezne cewki (moduly w bloku cewki) ?

Czy mozna wyswietlic w tym modelu 2.0 ben. MDO MK3 bledy z poziomu zegarow/klimy ?

pozdrawiam
Jarek

Bomba1233 06-03-2014 13:37

Odp: Silnik, komputer czy benzyna? Auto zwariowało...
 
co do cewki nie ma sensu jej od razu wymieniać poza tym zamienniki są o dupe rozbić...kolega miał założony ngk i po 2 miesiącach padła...spróbuj na podmiankę wziąć od kogoś co do kabli bosha najlepsze i świece ngk :) poza tym gdyby cewka była wadliwa od razu wywaliło by ci błąd...weź sprawdz jeszcze alternator bo on może być nie sprawny i powodować skoki napięcia i przez to auto wariuje :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.