Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Radio nie włącza się (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=178215)

Agnesqa 01-10-2014 00:49

Odp: Radio nie włącza się
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] wrzuć fotkę radia, możne znawcy tematu beda wiedzieli co to za model :)

stingerA6 01-10-2014 05:09

Odp: Radio nie włącza się
 
mirek1966 zerknij tu
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mirek1966 01-10-2014 23:08

Odp: Radio nie włącza się
 
1 załącznik(i)
Bardzo dziękuję za pomocne odpowiedzi. W załączeniu zdjęcie takiego samego radia jak moje. Zapoznałem się z postem - chyba mam duży problem, a wydawało mi się, że to drobna sprawa.

mirek1966 03-10-2014 23:11

Odp: Radio nie włącza się
 
Bardzo proszę o informację, czy warto wyjmować radio (zdjęcie powyżej) i szukać zabezpieczenia za radiem? Czy jest tam jakieś jeszcze zabezpieczenie? W skrzynkach bezpieczniki sprawdziłem i OK.
Z góry dziękuję za każdą odpowiedz.

stingerA6 04-10-2014 06:40

Odp: Radio nie włącza się
 
Miałem to co ty. Po odpięciu akumulatora radyjko padło (takie jak twoje ze zdjęcia czyli Blaupunkt Travel Pilot FX). Nie pomogło sprawdzanie bezpieczników itd. Na szczęście mam blisko granicy i w ramach akcji serwisowej niemaszki wymienili mi radyjko na nowe.
Ale ciekawostka - na dwa dni przed planowaną w niemcowni wymianą, radyjko nagle ożyło. Nie chciałem jednak ryzykować ponownej jego śmierci i wymieniłem bezpłatnie na nowe.

ZAJED 02-11-2014 16:28

Odp: Radio nie włącza się
 
Witam, mam ten sam problem z mondeo mk4. W serwisie stwierdzili że trzeba wymienić akumulator bo i tak już długo działa (5lat) Wymienili na nowy, samochód stał w garażu 6 dni i po tym czasie już nic nie zagadało. Ładowanie akumulatora, reset radia i działa. Następny postój i problem wraca. Panowie z Forda nie wiedzą co jest.

piotrycjan 02-11-2014 16:37

Odp: Radio nie włącza się
 
Czyli na nowym akumulatorze też dzieje się to samo? Jak żyć...?

mirek1966 11-01-2015 17:13

Odp: Radio nie włącza się
 
Witam. Pokonałem problem z radiem. Wymontowałem radio i zamontowałem ponownie i ożyło. Radość nie trwała długo. po około miesiącu umarło ponownie. Znalazłem elektronika, który naprawiał takie odbiorniki. Okazuje się, że przyczyną takiego zachowania się radyjka jest najczęściej nieprawidłowe działanie pamięci RAM. Dwie kości pamięci RAM zostały wymienione i już dwa miesiące radyjko działa poprawnie. Koszt naprawy 300 PLN. Pozostaje jeszcze inwestycja w soft z językiem polskim i aktualizacja mapy. Na Allegro taka operacja kosztuje 350 PLN więc na chwilę obecna znacznie tańszym rozwiązaniem pozostaje nawigacja na szybie. Pozdrawiam

tokiel 31-01-2015 13:14

Odp: Radio nie włącza się
 
Witam,
Mam ten sam problem z radiem.
mirek1966 podaj, proszę, namiar na serwis, w którym naprawiłeś radio. Dzieki, pozdrawiam.

mirek1966 07-02-2015 22:09

Odp: Radio nie włącza się
 
Witam.
Naprawiałem tutaj:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tel. 74 853 83 99

ul. Prądzyńskiego 15
58-105 Świdnica
woj. dolnośląskie

Radyjko działa do dzisiaj bez uwag.

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.