Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   wgniecone drzwi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=162527)

mateusz10261 27-07-2012 13:21

wgniecone drzwi
 
Witam. Mam wgniecone drzwi w mondeo mk1 prawe i niewiem jak sie do tego zabrać czy ktoś mógłby powiedzieć co i jak.Farbe mam tylko niewiem jaki podkład i jak nakładąć szpachle.Prosze o odp.

marekb990 27-07-2012 21:07

Odp: wgniecone drzwi
 
A mocno wgniecione te drzwi? Może warto kupić inne nie "bite" i pomalować?

marel12467 25-09-2012 22:17

Odp: wgniecone drzwi
 
Cytat:

Napisał mateusz10261 (Post 1857415)
Witam. Mam wgniecone drzwi w mondeo mk1 prawe i niewiem jak sie do tego zabrać czy ktoś mógłby powiedzieć co i jak.Farbe mam tylko niewiem jaki podkład i jak nakładąć szpachle.Prosze o odp.


Jeśli drzwi lekko uszkodzone , musisz je wyprostować , następnie zaszpachlować , pomalować podkładem antykorozyjnym , następnie bazą no i clarem co wcale nie jest takie proste. Szpachlówkę mieszasz z utwardzaczem i nakładasz plastikową tacką , po jej stwardnieciu przystępujesz do szlifowania. Warstwa szpachli nie może być ( jak sie nie mylę ) grubsza niż 1,5mm , jeśli będzie większa może pękać i lakier może odpadać.

Magik123 26-09-2012 19:35

Odp: wgniecone drzwi
 
Tu nie da się wytłumaczyc jak to naprawić, możesz jedynie uczyć sie chociaż nie wróże nic dobrego.

Drzwi muszą byc wyklepane, następnie przeszlifowane np szlifierką i nałożony szpachel, dotarty, znów nałozony i tak aż do uzyskan ia równej gładkiej powierzchni. szpachel dociera się w zależności od grubości papierami 80-120, na koniec wykonczeniowy po dotarciu przeszlifowany celem usunięcia głębokich rys 180-200, na sucho. Odtłuszczone benzyną ekstrakcyjną i zapodkładowane podkąłd akrylowy czy antykorozyjny a na niego akrylowy.

Podkłąd na mokro papierem 800 i na to lakier jednoskąłdnikowy (łatwiej i szybciej) lub dwu skłądnikowy baza i klar (dłużej i cięzej jeśli nie masz wprawy. Chyba że to metalic to wtedy tylko 2 opcja.

marel12467 26-09-2012 19:59

Odp: wgniecone drzwi
 
Cytat:

Napisał Magik123 (Post 1881841)
80 ,120


Kolega zwariował nie od 80ale od 120 zaczynamy potem 240 , itp. A wodnnym robimy po zapodkładowaniu bo szpachla nie lubi wody

mstuning 26-09-2012 20:59

Odp: wgniecone drzwi
 
Cytat:

Napisał marel12467 (Post 1881855)
Kolega zwariował nie od 80ale od 120 zaczynamy potem 240 , itp. A wodnnym robimy po zapodkładowaniu bo szpachla nie lubi wody

Widzę że co fachowiec to inna technika oczywiscie szpachli na mokro się nie czysci ale czy w dzisiejszych czasach podkład się czysci na mokro można ale nie trzeba szkoda czasu całą operacię począwszy od szpachlowania skonczywszy na polerowaniu można wykonać bez użycia wody:one:

Magik123 27-09-2012 13:11

Odp: wgniecone drzwi
 
Cytat:

Napisał marel12467 (Post 1881855)
Kolega zwariował nie od 80ale od 120 zaczynamy potem 240 , itp. A wodnnym robimy po zapodkładowaniu bo szpachla nie lubi wody


Wiesz troche się tym zajmuję, również w tym kierunku się również kształciłem.

Jak ktoś chce sie mordować poł dnia to może docierać szpachel nawet 400, jego sprawa.
Następnie bo widze że wychwytujesz słowka a warto czytać uważnie, na mokro matujemy podkład który uprzednio położyliśmy na dotartą szpachlówkę. Podkałdu nie przecieramy do szpachli to raz a dwa szpachla nie pije wody kiedy jest zapodkłądowana.
Troche gractwa już się omalowałem wiec trochę praktyki mam. Jak ktos chce drobniejszym papierem to nie ma problemu, z tym że jeśli tafla szpachli będzie duża i gruba to 120 czy większym nigdy tego nie dotrzemy. 120 można wykończyć przygotowany szpachel pod finisch.
od 120 również można zaczć kiedy miejsca szpachlowane są małe i jest na nich miniamlna ilośc szpachli oraz szpachlowanie wyjdzie na raz wtedy nawet 180 można dotrzeć.

Ale jeśli miejsce jest powiedzmy 30x30 cm czy podobne robimy aluminiową i ilość szpachlowań jest powiedzmy 2 czy 3 krotna czy więcej to uwierz że nikt nie będzie tego docierał 100 czy większym bo się zaj.... spróbuj kilkumilimetrową szpachlówkę aluminiową dotrzeć 120 czy większym życzę powodzenia.

Pod podkłąd wystarczy 180 i spokojnie akryl to zakrywa, jak ktoś chce może byc i 220 większe odradzam bo zdarza się że później podkłąd potrafi odejść od szpachli.

Co do matowania na mokro czym chciał byś to wykonać z dostępnych środków pod ręką papierem jakim? 600?, 400? 120? żadnym z tych papierów nie dotrzesz podkąłdu. Następnie polerowanie pomijam zabawki z allegro to pastą G3 żebyś pęk to na sucho możę jedynie spalisz gąpke i lakier nic innego. Pomijam też fakt że lakieru również nie dotrzesz na such bo czym 320? :570:

Naprawde dobre podwórkowego lakiernika polecam zachować dla siebie. Ja pisze o metodach sprawdzonych i pewnych, gdzie każdy po lekkim zaznajomieniu się da sobie gorzej lub lepiej radę.

marel12467 27-09-2012 16:13

Odp: wgniecone drzwi
 
Cytat:

Napisał mstuning (Post 1881895)
Widzę że co fachowiec to inna technika oczywiscie szpachli na mokro się nie czysci ale czy w dzisiejszych czasach podkład się czysci na mokro można ale nie trzeba szkoda czasu całą operacię począwszy od szpachlowania skonczywszy na polerowaniu można wykonać bez użycia wody:one:

Ale jest lepiej wtedy . Bo jest gładsza powierzchnia

Bump:
Cytat:

Napisał Magik123 (Post 1882110)
Wiesz troche się tym zajmuję, również w tym kierunku się również kształciłem.


Naprawde dobre podwórkowego lakiernika polecam zachować dla siebie. Ja pisze o metodach sprawdzonych i pewnych, gdzie każdy po lekkim zaznajomieniu się da sobie gorzej lub lepiej radę.



no dobra dobra widzę sami fachowcy heh

Magik123 27-09-2012 19:10

Odp: wgniecone drzwi
 
Nie rozumiem chcesz wymyśleć lepszy sposób? Co będzie gładsze, podkłąd?, a po co chcesz podkłąd gładzić skoro on ma mieć minimalne rysy po 800 żęby lakier miał się czego trzymać, a rys i tak nie będzie bo lakier je normalnie skryje . Nie wiem czy lakierowałeś coś kiedyś.

Polerowac też na sucho czym tempo? :570: Weź papier 2000 i spróbuj na sucho zmatować nawet minimalnego baranka zycze powodzenia, ale raczej nie malowałeś lub nie polerowałeś. To samo zrób z jakąś pastą na polerce elektrycznej, jedyne co to spalisz coś.

mstuning 27-09-2012 21:55

Odp: wgniecone drzwi
 
Cytat:

Napisał marel12467 (Post 1882174)
Ale jest lepiej wtedy . Bo jest gładsza powierzchnia

Bump:



no dobra dobra widzę sami fachowcy heh

Nie przecze kolego że nie masz pojęcia lecz ja amatorem nie jestem może się kształciłeś lecz nie zapomnij technika i materiał idzie do przodu nie po to by był tylko po to aby skrucic czas pracy dzisiaj przygotowanie elementu można wykonać na sucho bez użycia wody począwszy od matowania podkładu po polerkę.Chyba że tego cię nie uczyli to popytaj dostawców materiałów lakierniczych może cię doszkolą .Duży asortyment takich materiałów ma 3m,można znależc odpowiedniki tanszych firm ale nie wszystkich artykułów :one:

Bump:
Cytat:

Napisał Magik123 (Post 1882251)
Nie rozumiem chcesz wymyśleć lepszy sposób? Co będzie gładsze, podkłąd?, a po co chcesz podkłąd gładzić skoro on ma mieć minimalne rysy po 800 żęby lakier miał się czego trzymać, a rys i tak nie będzie bo lakier je normalnie skryje . Nie wiem czy lakierowałeś coś kiedyś.

Polerowac też na sucho czym tempo? :570: Weź papier 2000 i spróbuj na sucho zmatować nawet minimalnego baranka zycze powodzenia, ale raczej nie malowałeś lub nie polerowałeś. To samo zrób z jakąś pastą na polerce elektrycznej, jedyne co to spalisz coś.

Oj kolega widze jest do tyłu.Awięc posłuchaj wtrącenia na lakierze usuwam maszynką oscylacyjną paierem 2500 elektryczną z odsysem nie używam tempo tak jak ty tylko pasty 3M na sucho (farekla na mokro to przeszłść ).Nie lakieruję elementu pistoletem do baranka a więc nie mam potrzeby go usuwać:one: jeśli jakieś pytania są to pytać bo widzę bez urazy koledzy że wy do tyłu jesteście a jeśli się wstydzicie pytać o banały to w necie znajdziecie wszystko


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.