Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Dwa pytania. Esp i kontrolka check engine podczas zapłonu - film. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=111635)

Lubof 08-10-2010 14:24

Dwa pytania. Esp i kontrolka check engine podczas zapłonu - film.
 
Wrzuciłem filmik, na którym nakręciłem co dzieje się podczas odpalania mojego C-maxa. Chodzi o to, że podczas zapłonu,gdy przekręcę kluczyk na pozycje II słychać sygnał dźwiękowy i na ułamek sekundy pojawia się na wyświetlaczu komunikat "układ esp wył." Potem komunikat znika, ale pojawia się znowu ( i znów z sygnałem dźwiękowym) podczas odpalania. Czy to normalne ? Jeśli nie,to ma ktoś pomysł,co może być przyczyną ? A drugie moje pytanie dotyczy zapalającej się na krótką chwilę kontrolki check engine,tuż po zapaleniu auta. Po chwili kontrolka znika i nigdy już podczas jazdy się nie włącza. Auto chodzi normalnie,nie mam spadków mocy,nie kopci dziwnie,obroty nie falują na biegu jałowym... Czy owa kontrolka może oznaczać jakiś błąd ?

Link do filmu - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pozdrawiam :)

dafior01 08-10-2010 14:40

Odp: Dwa pytania nowicjusza. Esp i kontrolka check engine.
 
Dziwne to.
Ale wiesz co - to od ESP zapala się kiedy rozrusznik kręci i auto odpala, a gaśnie jak już sam się kręci. Ja też mam 2.0 ale u mnie tak nie szarpie i nie wydaje takich dzięków.
Może przez te wibracje coś się rozłącza na chwilkę....

rojber 08-10-2010 16:37

Odp: Dwa pytania. Esp i kontrolka check engine podczas zapłonu - film.
 
Lubof, u mnie jest tak samo, chociaż nie wiem po co tak długo zwlekasz z odpaleniem ...

Lubof 08-10-2010 17:17

Re: Dwa pytania. Esp i kontrolka check engine podczas zapłonu - film.
 
rojber, a nie robiłeś nigdy nic z tym ? Mnie ten dźwięk od esp przy każdym odpalaniu do szału powoli doprowadza :| A z tym czekaniem, to tylko tak na filmie powoli wszystko robiłem,żeby pokazać o co chodzi ;) Chyba podjadę kiedyś na diagnostykę,może jak go podepną do kompa,to coś ciekawego wyjdzie...

Zvirek 08-10-2010 17:51

Odp: Re: Dwa pytania. Esp i kontrolka check engine podczas zapłonu - film.
 
ESP nie powinno się wyłączać przy odpalaniu - tu coś jest nie tak.
CHECK zachowuje się prawidłowo.

rojber 08-10-2010 19:49

Odp: Re: Dwa pytania. Esp i kontrolka check engine podczas zapłonu - film.
 
Cytat:

Napisał Lubof (Post 1519665)
Chyba podjadę kiedyś na diagnostykę,może jak go podepną do kompa,to coś ciekawego wyjdzie...

No nie wiem, umnie nic nie wyszło. Od zakupu auta, przez rok obaliłem prawie 50tys. km i działa wszystko OK. Trzymajmy się jednej, złotej taksówkarskiej zasady: jeśli wszystko działa to nie poprawiaj...
Cytat:

Napisał Zvirek (Post 1519686)
ESP nie powinno się wyłączać przy odpalaniu - tu coś jest nie tak.

Może i nie powinno, ale się samo włącza i co najważniejsze - działa poprawnie.
Moze tyle bym powiedział w tej kwestii.
Lubof, nie peniaj, macha w dół, kluczyk w prawo i ogień ...:>
pozdrawiam

Zvirek 09-10-2010 09:22

Odp: Re: Dwa pytania. Esp i kontrolka check engine podczas zapłonu - film.
 
Cytat:

Napisał rojber (Post 1519795)
Trzymajmy się jednej, złotej taksówkarskiej zasady: jeśli wszystko działa to nie poprawiaj...

I to jest słuszna zasada:)

...Święty... 09-10-2010 16:06

Odp: Dwa pytania. Esp i kontrolka check engine podczas zapłonu - film.
 
Może rozrusznik pobiera zbyt duży prąd podczas rozruchu i komp automatycznie odcina ESP?
Podobną aczkolwiek nie do końca miałem sytuację w poprzednim aucie (focusie) podczas odpalania czasem zegary szły w górę, od razu zaznaczę że akumulator miałem nowy, alternator również. Mechanik powiedział mi że może się kończyć rozrusznik sprawy dalej nie debugowałem bo kupiłem Maksia więc foka poszła do sprzedania.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.