Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Wymiana turbiny (zmienna geometria padła) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=122209)

mrozpa 07-02-2011 14:54

Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Witam, wszystkich to mój wpierszy post i odrazu mam (problem i) pytanie.
Padła mi turbina (zmienna geometria), wiem już, że nie wymienię na regenerowaną tylko kupię nową (najtańszą jaką znalazłem w w-wie to moto-remo burzyńscy cena 2200tyś(i zwrot stare)).
Pytanie brzmi gdzie powinienem tego dokońać, na ASO mnie nie stać. Czytałem o polecanych zakładach w W-wie, ale może kotoś z was już wymieniał turbo u kogoś i może się wypowiedzieć.
Nie chce żeby się okazało, że wydam kasę na nowe turbo a problem się pojawi przez złą wymianę.
Jak każdy z nas/was chce zrobić to raz i porządnie.Dziękuje za wszystkie rady

ps. czy da się kupić nową turbinę taniej niż 2200pln?

merchel 07-02-2011 17:56

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Jeśli nie chcesz dużo inwestować to mogę Ci tanio odsprzedać używaną kompletną turbinkę 1,6tdci 109km. Jest w pełni sprawna, pompuje idealnie . Jedyną wadą jest jej lekkie pogwizdywanie, do samego końca była w pełni sprawna.

wiktor20501 07-02-2011 21:07

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Hej
nie wymieniałem jeszcze turbiny ale musisz sprawdzić jaka była przyczyna padnięcia turbo ponieważ po założeniu nowej problem nie usunięty może spowodować ponowne zatarcie

SMUTNYINDYK 07-02-2011 21:52

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Szczotkarska tel. 22 665 93 86 - ja tam robiłem-jeszcze nowe przewody olejowe , wymiana oleju, mycie dolotu, ale oni tobą pokierują. Taniej chyba oryginału się nie da.

sosna_m 07-02-2011 22:18

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Cytat:

Napisał merchel (Post 1594166)
Jeśli nie chcesz dużo inwestować to mogę Ci tanio odsprzedać używaną kompletną turbinkę 1,6tdci 109km. Jest w pełni sprawna, pompuje idealnie . Jedyną wadą jest jej lekkie pogwizdywanie, do samego końca była w pełni sprawna.

Lekkie pogwizdywanie turbinki, to w zasadzie zaleta chyba. Wydaje się to być zupełnie normalne...

merchel 08-02-2011 08:37

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
To pogwizdywanie było trochę mocniejsze niż nowej (tzn kupionej jako używki z rocznego auta). Jednak tak jak pisałem wcześniej wszystkie parametry były ok, nie puszczała oleju , sterowanie geometrią też było ok. Jeśłi byłby ktoś zainteresowany to mogę nawet podesłać na testy...jeśłi będzie ok, to wtedy zapłata.

colin barbazynca 08-02-2011 09:16

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Cytat:

Napisał mrozpa (Post 1594062)
Witam, wszystkich to mój wpierszy post i odrazu mam (problem i) pytanie.
Padła mi turbina (zmienna geometria), wiem już, że nie wymienię na regenerowaną tylko kupię nową (najtańszą jaką znalazłem w w-wie to moto-remo burzyńscy cena 2200tyś(i zwrot stare)).
Pytanie brzmi gdzie powinienem tego dokońać, na ASO mnie nie stać. Czytałem o polecanych zakładach w W-wie, ale może kotoś z was już wymieniał turbo u kogoś i może się wypowiedzieć.
Nie chce żeby się okazało, że wydam kasę na nowe turbo a problem się pojawi przez złą wymianę.
Jak każdy z nas/was chce zrobić to raz i porządnie. Zapomniałem dodać przebieg auta to (chyba bo tyle na liczniku, kupiłem jako używane) 127tyś.
Dziękuje za wszystkie rady

ps. czy da się kupić nową turbinę taniej niż 2200pln?


Dwa pytania:
1. dlaczego nie chcesz wymienic zmiennej geometrii jezeli reszta jest dobra? Nie jest to jakas skomplikowana czynnosc i na upartego to w garazu to mozna zrobic jak sie wie jak to ustawic. Najgorzej w sumie wyjac i zalozyc turbo.

2. Skoro kupujesz nowa sprezarke, to po co oddawac stara? Cos mi tu tak dziwnie to wyglada ;)

String 08-02-2011 10:45

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Zdaje się że było na forum, że Garret nie wypuszcza juz zestawów naprawczych, to po 1. A po 2 .... jak Ty chcesz w garażu ustawiac geometrię w turbo? Z tego co mi się wydaje to hmm.... trzeba mieć specjalne urządzenie do ustawienia turbiny... przynajmniej jak ja w poprzednim aucie regenerowałem turbo, to po naprawie jechała na ustawienie na jakimś specjalnym urządzeniu.... więc... hmm.... ale może się mylę :)

mrozpa 08-02-2011 12:20

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Witam, dziekuje za odpowiedzi, doprecyzuje padał turbina ze zmienną geometrią (zatarła się).
Przed wsadzeniem nowej oczywiście czyszczenie silnika (dwa razy olej), miski,smoka oraz wymiana przewodów olejowych.
W aso za sam przewód krzyczą 250pln, + śruba (ta z sitkiem) jakieś 60pln. Czy motorcraft robi również te części, czy tylko są oryginały? Można gdzieś kupić taniej w sieci?

Podpowiedźcie co jeszcze sprawdzić, wyczyścić na co zwrócić uwagę.
pozdr

colin barbazynca 08-02-2011 14:16

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Cytat:

Napisał String (Post 1594662)
Zdaje się że było na forum, że Garret nie wypuszcza juz zestawów naprawczych, to po 1. A po 2 .... jak Ty chcesz w garażu ustawiac geometrię w turbo? Z tego co mi się wydaje to hmm.... trzeba mieć specjalne urządzenie do ustawienia turbiny... przynajmniej jak ja w poprzednim aucie regenerowałem turbo, to po naprawie jechała na ustawienie na jakimś specjalnym urządzeniu.... więc... hmm.... ale może się mylę :)

No ale zmienna geometrie mozna albo wyczyscic albo wyjac z jakiejs innej sprezarki w ktorej padlo CHRA.
Do ustawienia nie jest potrzebna maszyna jezeli sie wie jak powinno to dzialac - tutaj duzym bonusem jest sprawdzenie jak to dziala ustawione i zrobic taksamo w tej ktora sie naprawia.

Natomiast ostatni post mowi o tym, ze sie zatarla sprezarka ze zmienna geometria, wiec prawdopodobnie nie ma co naprawiac tylko cale CHRA trzeba zmienic lub poprostu cala turbosprezarke.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.