Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Mondeo MK3 gaz opinie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=115402)

jedloslaw1992 22-11-2010 19:44

Mondeo MK3 gaz opinie
 
Witam!
Jestem nowym użytkowanikiem tego forum, jest to mój pierwszy post.
Od paru tygodni przeglądam ogłoszenia dotyczące forda mondeo w kombi.
Na początku stawiałem na diesla ale czytając to i inne fora zrezygnowałem ze wzgledu na awaryjne pompowtryski. Dlatego,zacząłem szukać mondeo na gazie. I tu moje pytanie, co sądzicie o tym:
http://otomoto.pl/ford-mondeo-zadban...C15410575.html
Posiadaczem prawa jazdy jestem od niedawna i nigdy nie interesowałem sie autami dlatego prosze o wyrozumiałosc i wasze opinie :)

dyha 23-11-2010 10:19

Odp: Mondeo MK3 gaz opinie
 
Sam nie wiem co gorsze.
diesel z niepewną przeszłością, czy fordowska benzyna z LPG.
I to i to ma swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników, gaz w fordzie też nie jest rozwiązaniem bezproblemowym. Ja osobiście jednak poszukałbym zadbanego diesla, zostawiłbym też sobie "bufor" finansowy na ewentualne wymiany newralgicznych części po zakupie, i cieszyłbym się z nabytku.
Ale to moje zdanie

konradwan 23-11-2010 21:16

Odp: Mondeo MK3 gaz opinie
 
Skoro masz mało pieniędzy na zakup (wnioskuję to z ceny samochodu na jaki zwróciłeś uwagę), myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie zwykła benzyna. Może eksploatacja wyjdzie rzeczywiście drogo, ale unikniesz zarówno niepewnych zagazowanych, jak i wysłużonych Dieslów...

huptas 24-11-2010 19:35

Odp: Mondeo MK3 gaz opinie
 
mam takie mondeo zagazowane, ja zagazowałem, zrobiłem na gazie jakieś 60000 i moge polecic jak najbardziej, dobra instalacja i brak problemow, ale siostrzyczka ma 130 konnego tdci i powiem ze auto jedzie nieporownywalnie lepiej chociaż ma juz raz tyle przejechane co moje. ja mam 140000km i jak do tej pory to jedynie nawalił mi jeden mikrostyk w zamku kierowcy. to jedyna awaria jak narazie wiec moge polecić a co do przebiegu tego forda z ogłoszenie to troche mało jak na tą cene i wiek.

michu 19-12-2010 16:13

Odp: Mondeo MK3 gaz opinie
 
I co kupił kolega czy nie ?? Bo tak się składa, że pewnie moje będzie na sprzedać:>

konradwan 20-12-2010 16:05

Odp: Mondeo MK3 gaz opinie
 
Z ciekawości, jaka cena? Bo kolega szukał samochodu bardzo taniego, czy Twój jest właśnie taki? ;)

marek872 22-12-2010 10:13

Odp: Mondeo MK3 gaz opinie
 
Mam w swoim Mondeo 1.8 z 2003 roku intalacje gazowa BRC. Calosc byla kupiona i zamontowana w Energy Gaz Polska w Warszawie. Instalacja sprawuje sie znakomicie, auto prowadzi sie plynnie :) gaz przelaczany jest automatycznie i jest to nieodczuwalne. Do tego roznica miedzy gazem a benzyna jest znikoma albo wcale nieodczuwalna. Zbiera sie calkiem niezle! Wszystko zalezy od instalacji i od serwisuje ktory Ci to zmontuje. Zrobili mi to naprawde profesjonalnie a auto tego samego wieczoru bylo do odbioru. Polecam

Pawlikos 13-02-2011 22:45

Odp: Mondeo MK3 gaz opinie
 
Ja też się zastanawiam nad LPG do swojego 1.8 125KM.. Silnik mam obecnie tak ustawiony, że kopa nie ma, ale spalanie na trasie (średnia prędkość 90km/h) schodzi nawet poniżej 7l/100km.. Spala zatem b. ładnie.. Przejrzałem już pełno opinii na necie, które zazwyczaj ze sobą mocno kontrastują: gaz nie dla forda - wszystko zależy od instalacji; trzeba dolewać lubrykant, który dodatkowo zwiększa koszty jazdy na gazie - nie, dobra instalacja nie wymaga lubrykantu; gaz uszkadza delikatne fordowskie elementy silnika - nie, moja mama jeździ na gazie ( ;P ) już 5 lat i jest ok, nawet w zimie......

Co robić??

kotuniaaa 25-03-2011 19:12

Odp: Mondeo MK3 gaz opinie
 
Po rozmowie ze znajomym który montuje gaz okazało się że jeśli planuje się kupno auta żeby od razu założyć sekwencję to jeśli chodzi o mondeo mk3 lepszy jest silnik 2.0 niż 1.8, mniej problemów ale w szczegóły nie wchodziłam.

bolek-tarnow 25-03-2011 20:32

Odp: Mondeo MK3 gaz opinie
 
Cytat:

Napisał kotuniaaa (Post 1625368)
Po rozmowie ze znajomym który montuje gaz okazało się że jeśli planuje się kupno auta żeby od razu założyć sekwencję to jeśli chodzi o mondeo mk3 lepszy jest silnik 2.0 niż 1.8, mniej problemów ale w szczegóły nie wchodziłam.

ciekawe stwierdzenie, bo to takie same silniki roznicae sie tylko pojemnoscia i moca.
Cytat:

Napisał Pawlikos (Post 1598516)
Silnik mam obecnie tak ustawiony, że kopa nie ma, ale spalanie na trasie (średnia prędkość 90km/h) schodzi nawet poniżej 7l/100km..

nie wiem czy to tak dobrze.... moze za niedlugo pasc ci glowica (zbyt uboga lub na styk ustawiona mieszanka). taki wlasnie blad popelnia wiekszosc osob uzytkujacych samochodow z LPG - wychodza z zalozenia, ze jak gaz tanszy od benzyny to mozna jeszcze taniej, a no mozna ale nie jest to dobre dla silnika. zbyt uboga mieszanka LPG ma wyzsza temp. spalania co negatywnie wplywa na silnik - glownie na glowice. swoja droga moj tez do takiego spalania potrafi zejsc przy predkosci 90km/h ale kopa ma takiego samego jak na benzynie. LPG przewaznie ma ok 98 oktan - zalezy od skladu propanu i butanu. temp. spalania LPG jest porownywalna z temp. spalania PB pod warunkiem dobrze wyregulowanej instalacji - dobrze wyregulowanej tzn. posrednio miedzy bogatea, a ubogiea mieszanka. srednie spalanie dla 2.0 wyjdzie 10-10,5l przy trybie mieszanym zarowno na LPG i na PB - trzeba tylko umiec wyregulowac instalacje. przy sekwencyjnym wtrysku LPG nie powinno byc roznic miedzy PB, a LPG w przyspieszeniu, mocy czy pracy silnika. warunkiem bezawaryjnej ekspoloatacji samochodu z lpg jest prawidlowy montaz i brak skapastwa na serwisie czy spalaniu! bzdura rowniez jest to, ze silniki forda nie nadaja sie do LPG - takie opinie stworzyli wlasnie tacy uzytkownicy, ktorzy eksploatowali samochody wyposazone w LPG w sposob nieodpowiedni - tak jak opisalem powyzej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.