Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wymiana amortyzatorów a zbieżność (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=209292)

gripen 06-08-2014 12:52

Wymiana amortyzatorów a zbieżność
 
Witajcie!
Chcę na dniach wymienić przednie amortyzatory + łożyska i poduszki amorków w mondeo (części już mam). Dzwonię po warsztatach i jedni mówią że po wymianie trzeba zrobić zbieżność a inne warsztaty nawet o tym nie wspominają. Jak to jest z tą zbieżnością po wymianie? teoretycznie nie ingeruje się w układ kierowniczy (drążki, maglownica, etc) więc po założeniu nowych amorków wszystko powinno wrócić na swoje miejsce - robić więc czy nie robić?.
A pytanie z drugiej beczki jakiego mechanika polecacie we Wro w kwestiach zawieszenia bo jestem tu nowy z takim fordzikiem a jeszcze nie byłem zmuszony mechanika szukać.

krismk3 06-08-2014 13:08

Odp: Wymiana amortyzatorów a zbieżność
 
ja tam jestem za. sprawdzenie zbieżności powinno należeć do podstawowych czynności eksploatacyjnych. skąd wiesz czy przed wymianą nie masz coś źle ustawionego?? pojedź i sprawdź a na 70% okaże się, że wcale ustawienia nie są takie jak powinny być.

gripen 06-08-2014 13:10

Odp: Wymiana amortyzatorów a zbieżność
 
auto prowadzi się jak po sznurku, nie ściąga, opon nie ściera

krismk3 06-08-2014 13:29

Odp: Wymiana amortyzatorów a zbieżność
 
a czy przypadkiem przy wymianie amora nie trzeba rozłączyć drążków kierowniczych. czy po ich rozłączeniu nie nastąpi jakaś minimalna zmiana w zbieżności ??? Ja tam raz na jakiś czas robię zbieżność i nie wnikam czy trzeba czy nie.

karloss 06-08-2014 14:05

Odp: Wymiana amortyzatorów a zbieżność
 
Cytat:

Napisał krismk3 (Post 2251260)
ja tam jestem za. sprawdzenie zbieżności powinno należeć do podstawowych czynności eksploatacyjnych. skąd wiesz czy przed wymianą nie masz coś źle ustawionego?? pojedź i sprawdź a na 70% okaże się, że wcale ustawienia nie są takie jak powinny być.

Nie popadajmy w paranoję. Jeździsz na sprawdzenie zbieżności np. przy każdej wymianie oleju, kół zima - lato, itp.??
Skąd te 70%?? a może 5% a może 97,7%?

Do autora wątku: przy wymianie amorków jak będziesz odkręcał końcówki drążków nie kręć nimi na gwincie.
Dodam, że jeżeli będziesz sam wymieniał amorki to spróbuj bez rozkręcania piast. Ja wymieniałem sprężyny i bez tego się obeszło, kwestia dobrych ściągaczy do sprężyn.
PS. przyjrzyj się sprężynom i ewentualnie od razu wymień.

gripen 06-08-2014 14:16

Odp: Wymiana amortyzatorów a zbieżność
 
No właśnie nie będę sam wymieniał - dlatego też pytałem o jakiegoś kumatego mechanika we Wrocławiu. Dzięki za wskazówki :)

Basra 06-08-2014 19:44

Odp: Wymiana amortyzatorów a zbieżność
 
Witam

Procedury dla Twojego modelu, nie przewidują sprawdzenia czy ewentualnej regulacji przy demontażu/montażu przedniej kolumny.Z drugiej strony ,nie ma informacji co robić w przypadku jej wymiany.A że zajmuję się tym zagadnieniem od dawien dawna,proponuję Tobie regulację,gdyż parametr osi tylnej i przedniej ulega zmianie podczas eksploatacji.

pozdrawiam

Juzek 07-08-2014 09:10

Odp: Wymiana amortyzatorów a zbieżność
 
Różne są opinie. Ja np sprawdzam zbieznosc przy kazdej robocie z zawieszeniem.

zsberg 08-08-2014 19:25

Odp: Wymiana amortyzatorów a zbieżność
 
W Płocku na stacji życzą sobie za komputerową geometrię (rozbieżność i kąty) 120-150zł, ale wystarczy pojechać pod miasto i usługa taka zamyka się w kwocie 40zł. Mało tego, na stacji gdzie zawsze robię przeglądy można najechać na taką specjalną płytę (mniej wiecej coś takiego: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) co trwa sekundy dosłownie i wstępnie wyłapie jak jest ze zbieżnością - za taką usługę stacje kasy nie biorą.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.