Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] olej sie nei nagrzewa, kontrolka swiec zarowych w czasie jazdy sie swieci... PROBLEM (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=81164)

adriaan1989 18-10-2009 14:25

olej sie nei nagrzewa, kontrolka swiec zarowych w czasie jazdy sie swieci... PROBLEM
 
Witam, niedawno wujek kupil focusa mk1 1.8 TDDI... niestety facet z komisu nie wspomnial, ze foka byla bita z kazdej strony. No i teraz jest pare problemow.
Temperatura oleju... wg wskazowki olej nie nagrzewa sie nawet do polowy tego co powinno, nawiewy daja chlodem ( po ponad godzinie jazdy w miescie), ciepelkiem wieje dopiero gdy zamknie sie nawiew (na 0) na pare minut i potem ustawi nawiew np. na 2... wtedy dopiero jakis czas wieje ciepelkiem. Ustwione jest na maksymalne grzanie.
Kontrolka swiec zarowych swieci sie w czasie jazdy, samochod z tego co wiem nie slabnie.
Wg tego co ciotka mi jeszcze mowila to jakby lekko dymilo (?) z okolic miejsc w ktorych sa swiece.
Jezeli ktos znalby odpowiedz na ktorys z tych problemow to prosilbym o informacje.
W tym tygodniu zabieram foke do serwisu forda... zobaczymy co tam powiedza i co jeszcze znajda:/

Pozdrawiam!!

tomiwit 18-10-2009 14:31

Odp: olej sie nei nagrzewa, kontrolka swiec zarowych w czasie jazdy sie swieci... PRO
 
Wskazówka pokazuje temperaturę płynu chłodniczego a nie oleju. Jeśli silnik się nie zagrzewa to pewnie termostat jest zepsuty. Zacznij od jego wymiany.
A kontrolka świec to inna sprawa i pewnie świeci z innego powodu. Najlepiej podjedź do warsztatu gdzie potrafią odczytać błędy.

mkaminski100 19-10-2009 12:27

Odp: olej sie nei nagrzewa, kontrolka swiec zarowych w czasie jazdy sie swieci... PRO
 
Chyba lepiej, zebys pojechal do Forda, wydal tam mala fortune i wyjechal szczesliwy, bo pewnie ani nie bedziesz sie bral za odczytanie kodow, ani ich usuniecie, ani tym bardziej sprawdzenie/wymiane termostatu.

heon 19-10-2009 12:36

Odp: olej sie nei nagrzewa, kontrolka swiec zarowych w czasie jazdy sie swieci... PRO
 
mkaminski100 Za nic na świecie nie mogę zrozumieć ostatniej wypowiedzi.

Co do termostatu to bardzo prawdopodobne dobry mechanik zrobi to szybko i w dobrej cenie.

Kontroli - także zgodzę się z przedmówcą polecam diagnozę komputerowa nie jest to wielki koszt a powinien zawęzić poszukiwania bo kontrolka świec przedstawia wiele błędów.

mkaminski100 19-10-2009 12:43

Odp: olej sie nei nagrzewa, kontrolka swiec zarowych w czasie jazdy sie swieci... PRO
 
Cytat:

Napisał heon (Post 1268306)
mkaminski100 Za nic na świecie nie mogę zrozumieć ostatniej wypowiedzi.

Co do termostatu to bardzo prawdopodobne dobry mechanik zrobi to szybko i w dobrej cenie.

Bo to wg mnie kolejne pytanie o podpowiedzi, na ktore ludzie beda sie produkowali i poradzali, a zainteresowany napisze na koniec ze i tak sie nie zna/nie ma czasu/ochoty/narzedzi itp na robienie samemu i pojedzie do serwisu, gdzie skroja go za wszystko co moga, ale przynajmniej wyjedzie szczesliwy, bo ma sprawne auto.

Cytat:

Napisał adriaan1989 (Post 1267671)
... facet z komisu nie wspomnial, ze foka byla bita z kazdej strony....
W tym tygodniu zabieram foke do serwisu forda... zobaczymy co tam powiedza i co jeszcze znajda:/


heon 19-10-2009 12:52

Odp: olej sie nei nagrzewa, kontrolka swiec zarowych w czasie jazdy sie swieci... PRO
 
Wydaje mi się ze to co zostanie tu napisane zawsze komuś pomoże i zawsze ktoś z tego skorzysta. A ty kolego takimi uwagami forum nie zmienisz.

mkaminski100 19-10-2009 13:11

Odp: olej sie nei nagrzewa, kontrolka swiec zarowych w czasie jazdy sie swieci... PRO
 
Podalem tylko swoja opinie. Jezeli ktos chce cos usunac to opisuje problem dokladnie, sprawdza co mu ludzie poradza i wstrzymuje sie do wizyty w serwisie.
no ale dobrzem, niech bedzie dla potomnych:
-temperatura - termostat - przy podnoszacej sie wskazowce trzeba sprawdzic gumowa rure wychodzaca z termostatu (w TDDI aluminiowy element z przodu silnika). Jezeli wskazowka nie jest prawie pionowo to rura moze byc co najwyzej letnia. Jezeli jest goraca to termostat do wymiany.
-kontrolka swiec - odczytanie bledow przez tryb serwisowy licznika. Szukanie na forum jak to zrobic zajmie mi tyle samo czasu co zainteresowanemu, wiec odsylam do "szukajki".
- dymienie ze "swiec" (mysle, ze bardziej wtryski) to wg mnie wypalenie podkladek pod wtryskami, ale moze byc milion innych powodow (odma, zwarcie itd). Bez dokladniejszej informacji mozna tylko wrozyc.
- rozumiem, ze ciotka kupila auto, ale sprawdzanie czy i jak bylo bite warto zrobic PRZED a nie PO zakupie. Wystarczylo zainwestowac cale 70zl w miernik grubosci lakieru, lub chocby zapytac sie na forum. Nawet ciotka potrafi go obsluzyc i moglaby uniknac nieswiadomego zakupu :(

Mam nadzieje, ze teraz choc jedna osoba kupi miernik przed wyjazdem na ogladanie auta :)

adriaan1989 19-10-2009 22:05

Odp: olej sie nei nagrzewa, kontrolka swiec zarowych w czasie jazdy sie swieci... PRO
 
hehe... nie obraz sie... ale nie znasz mojej ciotki:)
Gdyby nie ja to nawet by sie tym nie zainteresowala... i dodam jeszcze, ze poduszka pasazera byla prawdopodobnie wystrzelona... pokrywa deczko nie pasuje i odstaje od kokpitu...
W czwartek ma termin do wizyty... jak juz bedzie po to napisze co tam wynalezli ciekawego.

mkaminski100 19-10-2009 22:12

Odp: olej sie nei nagrzewa, kontrolka swiec zarowych w czasie jazdy sie swieci... PRO
 
Czyli mam nadzieję, zę się myliłem i przygotujesz ciotce auto. :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.