Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Nowy Ford Fiesta,co sadzicie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=58150)

franczesko 30-12-2008 00:37

Nowy Ford Fiesta,co sadzicie
 
Witam jak w temacie potrzebuje opinii na temat nowej fiesty, jakies doświadczenia, opinie i ogólne ciekawostki:) jakie silniki są dobre jakie omijać itd. itp. czekam na odpowiedzi:)

rectosei 30-12-2008 10:10

Re: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie
 
Cytat:

Napisał franczesko
Witam jak w temacie potrzebuje opinii na temat nowej fiesty, jakies doświadczenia, opinie ogólne jakieś ciekawostki:) jakie silniki są dobre jakie omijać idt. itp. czekam na odpowiedzi:)

Masz pewnie na myśli Mk VII? :fcp1 No cóż, trudno na razie powiedzieć coś więcej o tym autku, niż to co wynika z danych katalogowych. Silniki to sprawdzone, dobre konstrukcje zarówno benzyny jak i diesle, zawieszenie podobno jest jeszcze lepiej dopracowane niż w Mk VI, zamiast wspomagania kierownicy hydraulicznego jest elektryczne. Mnie się osobiście ten samochodzik bardzo podoba. :fcp1

pk 30-12-2008 13:53

Re: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie
 
Też jestem ciekawy Waszych opinii. dziś byłem w salonie forda, oglądałem i przyznam że podoba się :)
Zastanawiam się czy wart swojej ceny, chociaż w dobie wyprzedaży trudno powiedzieć za ile chodzą.

Paweł

losarturos 30-12-2008 19:45

Re: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie
 
Nowa fiesta misie podoba, choć ma parę udziwnień i cięć księgowych, które mam nadzieję zostaną poprawione za parę lat przy okazji liftingu. Co do silników to według mnie tylko te najmocniejsze. Benzynowe 1.25 i 1.4 to tylko podkręcone wersje poprzednich modeli. Więc najlepiej 1.6 choć ciekawe, że co model forda to ten silnik ma inną moc. W focusie 115 w mondeo 110 i 125 a fiesta 120 a jak zmieści się do forda ka to pewnie będzie miał 105 lub 130KM. :fcp18 :fcp18 :fcp18 Problem jest w tym że mocne silniki są oferowane tylko w najdroższych wersjach fiesty. Diesel to też chyba tylko 1.6 bo 1.4 dobry jest dla rowerka dziecięcego. Szkoda tylko, że ford uparł się nie montować to fiesty diesla 1.6 109KM choć PSA go w swoich małych furkach używa. A tak w ogóle to chyba ford jako ostatni w europie nie dorobił się jeszcze małego silnika benzynowego z turbo. :fcp11 :fcp11 :fcp11

franczesko 31-12-2008 01:58

Re: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie
 
miałem dzisiaj jazde probna nowa fiescinaka :) no ale była z marnym silnikiem 1.4 tdci , jednak mysle ze 1.6tdci (90km) jest fajnym rozwiazaniem :) obawiam sie ze jak bym dostał w rece 16 benzyniaka to spalania bymnie przeraziło:):) wrazenia ogolnie dobre. hmmm tak jak kolega wyzej mowi interesujaco by było jak by ford do swojej gamy silnikowej wprowadził mała benzynke turbo:)

pk 01-01-2009 22:55

Re: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie
 
w jakim kraju produkowane są te nowe fiesty?

Sławczes 01-01-2009 23:08

Re: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie
 
Cytat:

Napisał pk
w jakim kraju produkowane są te nowe fiesty?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

bolilol 02-01-2009 09:26

Re: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie
 
Widziałem, podziwiałem i uważam że jest super autkiem. Wygląd na zewnątrz jak i wewnątrz robi wrażenie! Wydaje mi się że w swojej klasie wyjdzie teraz na prowadzenie! Jeżeli chodzi o wygląd to Ford stanął na wysokości zadania co do reszty to będziemy wiedzieć gdy troszkę przejadą i wyjdą wszystkie "ahy,ehy ..."

deimos 02-01-2009 11:13

Re: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie
 
W numerze 11/2008 ''auto motor i sport'' jest test nowej fiesty z silnikiem 1.6. I jest dobrze. Narzekają na słabą widoczność z miejsca kierowcy i parę innych rzeczy, ale komfort jazdy jest ok. Zresztą może jest ten test na stronie wydawnictwa, to chętni mogą poszukać.
Natomiast w numerze 1/2009 tego samego pisma jest "master test'' 12-tu maluchów wielkości fiesty z silnikami przeważnie 1.4. To szczegółowy test, który fiesta z silnikiem 1.4 kończy na drugim miejscu. A zwycięzcą jest... skoda fabia.

rectosei 02-01-2009 11:19

Re: Nowy Ford Fiesta,co sadzicie
 
Cytat:

Napisał deimos
W numerze 11/2008 ''auto motor i sport'' jest test nowej fiesty z silnikiem 1.6. I jest dobrze. Narzekają na słabą widoczność z miejsca kierowcy i parę innych rzeczy, ale komfort jazdy jest ok. Zresztą może jest ten test na stronie wydawnictwa, to chętni mogą poszukać.
Natomiast w numerze 1/2009 tego samego pisma jest "master test'' 12-tu maluchów wielkości fiesty z silnikami przeważnie 1.4. To szczegółowy test, który fiesta z silnikiem 1.4 kończy na drugim miejscu. A zwycięzcą jest... skoda fabia.

Tych szmatławców nawet nie warto przeglądać, a co dopiero kupować. Opisy wyglądają w nich czasem tak jakby producenci dawali w łapę redaktorom, aby to właśnie ich auto wygrało "test" :fcp26


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.