Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Zakup pierwszego auta - Ford Focus (Okolice Wrocławia) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=201501)

franelo 19-03-2014 23:22

Zakup pierwszego auta - Ford Focus (Okolice Wrocławia)
 
Witam serdecznie :)

Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego samochodu. Chciałbym zaznaczyć, że nie zbyt się znam na motoryzacji (nie interesowałem się tym) więc nie wiem, na co zwracać uwagę i co jest najlepsze i liczę na Waszą pomoc. Przeszperałem pełno stron o niektórych rzeczach i na każdej piszą inaczej. Więc najlepsze opinie są od właścicieli owych samochodów.

Zaczynałem od Opli, potem Renault aż jednak doszedłem do wniosku, że będzie to Ford Focus. Myślałem nad wersją z silnikiem 1.8 TDCi. Mieszkam z okolic Wrocławia, tak więc szukałem tylko z tego regionu aut.
Wymagania: Auto z rocznikiem od 2002, bezwypadkowe, zadbane, do max 7500 zł. Wersja 5-drzwiowa. Najlepiej od pierwszego właściciela. Obszar: Wrocław, Oleśnica, Oława i ich okolice.

Natrafiłem na kilka ofert, które przykuły moją uwagę:
1. W tym ogłoszeniu właściciel nie za dużo pisze. Nie wiadomo, czy coś było wymieniane.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

2. Kusząca oferta - tylko przedni zderzak wydaje się być ... uszkodzony. Niedopasowany / uderzony.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

3. Niestety ten też za dużo się nie rozpisuje
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

4. Ciekawa oferta. Wydaje mnie się, że na prawym kołem jest uderzone.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Co Wy na to? Spędziłem od kilku dni sporo czasu na tablicy /allegro i znalazłem tylko te ciekawe. Czekam także na propozycje od Was :)

wojtekn 20-03-2014 07:21

Odp: Zakup pierwszego auta - Ford Focus (Okolice Wrocławia)
 
Cytat:

Napisał franelo (Post 2180289)
WiWymagania: Auto z rocznikiem od 2002, bezwypadkowe, zadbane, do max 7500 zł. Wersja 5-drzwiowa. Najlepiej od pierwszego właściciela. Obszar: Wrocław, Oleśnica, Oława i ich okolice.

Szczerze chyba musisz zweryfikować swoje wymagania względem naszych realiów w kraju.
Szczególnie, co do wypadkowości. ;)

andrejus17 20-03-2014 07:33

Odp: Zakup pierwszego auta - Ford Focus (Okolice Wrocławia)
 
No chłopie, masz wymagania jak kobieta w ciązy. Znaleźc bezwypadkowe auto z tego rocznika i do ceny 7 tyś zł to graniczy z cudem.
Odradzam ci diesla. O ile będzie bezwypadkowy to będzie miał 500 tyś km przebiegu i wszystko będzie się sypać.
Zdecydowanie do tej kwoty benzynka. Zetec to naprawdę dobry silnik, jeśli będzie chciał go zatruć ( lpg ) to mimo że niektórzy twierdzą że kiepsko znosi gaz to nie martw się tym. Ja miałem 1.8 zetec 115 KM Przejechałem nim ponad 150 tyś km i jedyne co robiłem to wymiana listwy z wtryskami gazu. Spalanie średnie 10l

franelo 20-03-2014 08:37

Odp: Zakup pierwszego auta - Ford Focus (Okolice Wrocławia)
 
Hm. Spalanie tez Brałbym pod uwagę. Najlepiej jakiś oszczędny silnik ale też mocny. Bezwypadkowe zdarzają się często - chodzi o to, by nie był po wypadku, gdzie stracił pół auta lub z 1/4. Jakieś obicia czy pukniecia to standard i biorę to pod uwagę.

Większość aut, które widziałem, są z przebiegiem między 100 - 200 tys. Zdecydowana większość ofert jest z silnikiem 1.8 TDCI.

andrejus17 20-03-2014 09:00

Odp: Zakup pierwszego auta - Ford Focus (Okolice Wrocławia)
 
10 letnie 1.8 TDCI może cię sporo kosztować. Chyba że trafisz na autko jak ja :) kupione od 1 właściciela weterynarza :lol:
O wiele mniej ryzykujesz kupując benzynkę. Najpopularniejszy jest 1.6 100KM Nie jest demonem ale oszczędny, podobno mieści się w 9l gazu i 7-8 l benzyzny
Jeśli nie będzie przeszkadzało ci większe spalanie o 1 max 2l to polecam 1.8

marcinbb 20-03-2014 09:05

Odp: Zakup pierwszego auta - Ford Focus (Okolice Wrocławia)
 
Widzę że jako człowiek zaczynający swoją przygodę z samochodami wierzysz we wszystko co czytasz. Więc odpowiedz sobie na pytanie czy to możliwe aby 12 letni samochód miał przejechane 100000km? tzn. 8000km rocznie (600 km miesięcznie).
Kiedy nasze Fordy 4-5 letnie mają przebiegi w okolicach 150k km.
Zanim zaczniesz rozglądać się za samochodem powiedz ile jesteś w stanie za niego zapłacić: Samochód, naprawy, ubezpieczenie. Jeśli dysponujesz budżetem 7,5k PLN kup lepiej jakiegoś "małego" Fiata (Punto??), albo starego Golfa.

franelo 20-03-2014 09:07

Odp: Zakup pierwszego auta - Ford Focus (Okolice Wrocławia)
 
A jesli chodzi o diesle, to co w nich jest takiego... Awaryjnego i majace sklonnosc do czestych zepsuć? Co może sie w takim stać?

marcinbb 20-03-2014 09:09

Odp: Zakup pierwszego auta - Ford Focus (Okolice Wrocławia)
 
Wtryski, koło dwumasowe, w nowszych autach DPF... wiele by pisać

Deryll 20-03-2014 09:12

Odp: Zakup pierwszego auta - Ford Focus (Okolice Wrocławia)
 
Cytat:

Napisał franelo (Post 2180412)
A jesli chodzi o diesle, to co w nich jest takiego... Awaryjnego i majace sklonnosc do czestych zepsuć?

Kolego i tutaj lektura forum się kłania. W 90% jak takie auto trafia na sprzedaż do już coś zaczyna się sypać. Jak koniecznie chcesz diesla to szukaj TDDI. Ewentualnie 2.0 PB i gaz.

franelo 20-03-2014 13:00

Odp: Zakup pierwszego auta - Ford Focus (Okolice Wrocławia)
 
Cytat:

Napisał marcinbb (Post 2180411)
Widzę że jako człowiek zaczynający swoją przygodę z samochodami wierzysz we wszystko co czytasz. Więc odpowiedz sobie na pytanie czy to możliwe aby 12 letni samochód miał przejechane 100000km? tzn. 8000km rocznie (600 km miesięcznie).
Kiedy nasze Fordy 4-5 letnie mają przebiegi w okolicach 150k km.
Zanim zaczniesz rozglądać się za samochodem powiedz ile jesteś w stanie za niego zapłacić: Samochód, naprawy, ubezpieczenie. Jeśli dysponujesz budżetem 7,5k PLN kup lepiej jakiegoś "małego" Fiata (Punto??), albo starego Golfa.

Moi rodzice mają punto. Kupiony ok 9 lat temu. Ma przejechane 125 tys km. Nie był licznik cofany, a są drugimi właścicielami. Więc sądzę że tak - jest możliwe, aby samochód 10 letni miał z 100 tys lub ponad.

Jakbym chciał punto to bym kupił punto a nie pytał się o focusa. Zdałem sobie też sprawę, że na forum znajdą się cwaniaki "co to nie oni". Jest konkretny wątek więc chociaż pisz konkretnie a nie wymądrzasz się.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.