Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   Olej w układzie chłodzenia. Focus 1,8 TDDI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=23345)

tsuful_zoo 05-04-2007 19:13

Olej w układzie chłodzenia. Focus 1,8 TDDI
 
Witam
mam problem z Fordem Focusem 1,8 TDDI, a mianowicie załwazyłem olej w układzie chłodzenia ( dokładniej w zbiorniczku wyrównawczym ). głowica i chłodniczka oleju były sprawdzane na szczelność a uszczelka pod głowice wygląda na dobrą. nie wiem co jest
pomocy !!!!!!
Pozdrawiam

kuba 05-04-2007 19:15

tsuful_zoo, a na jakiej podstawie twoerdzisz że uszczelka pod głowicą jest OK??

tsuful_zoo 06-04-2007 10:26

wyjołem ją i obejrzałem :fcp1
ale nie w tym rzecz , skad ten olej !! ?? :fcp5
pozdrawiam

kuba 06-04-2007 10:28

Ahaaa,ale z tego co ja wiem to po zdjęciu głowicy i splanowaniu, uszczelkę powinno się wymienić bo właśnie tamtędy może się przedostawać olej do ukł.chłodzenia.

Pinki 06-04-2007 13:27

też sądze ,że uszczelka. a tak przy okazji to jak juz miałes zdiętą uszczelkę to trzeba było odrazu zmienić

kostner 09-04-2007 02:07

Panowie wydaje mi sie ze tsuful nie do konca skumal co to jest uszczelka pod glowica :) Jezeli by wiedzial jak ja obejrzec to wiedzialby rowniez ze trzeba wymienic i ogladanie niewiele da :). Podejrzewam ze tsuful obejrzal sobie uszczelke pokrywy zaworoow. :) Tsuful jezeli mam racje to daj cynk co ty w zasadzie obejrzales.

A glowice nei zawsze trzeba planowac. Producent nawet nie zaleca. Jezeli silnik nie ulegl przegrzaniu i glowica zostala zdjeta zgodnie ze sztuka nie trzeba planowac, bo z doswiadczenia wiem ze i tak zostana zebrane resztki starej uszczelki i moze 0,02 mm materialu aby bylo widac ze cos robili :). Oczywiscie kazda glowice przed zalozeniem i planowaniem trzeba zmierzyc czy miesci sie w granicy odchylki.

tsuful_zoo 10-04-2007 21:08

to ja widze panowie ze nie skumaliście o co mi chodzi !!! silnik jest rozebrany i czeka na złozenie. boje sie go składać i czekam na jakies podpowiedzi co mogło sie stac z nim. uszczelka wyglada na dobrą ( tak mowilem o uszczelce pod głowice a nie pod pokrywe zaworów) ale i tak zostaje wymieniona na nową. wiec lepiej powiedzcie cos w koncu mądrego zamiast sie mądrzyć :fcp1
pozdrawiam

kuba 10-04-2007 21:11

tsuful_zoo, jak na razie to Ty próbujesz się mądrzyć!!! Skoro głowica została ciśnieniowo sprawdzona i nie ma zadnych rys (jest OK), to jedyną opcją jest uszczelka, no chyba że gdzies w bloku poszedł jakiś kanał i tam leci płyn chłodniczy(ale to praktycznie nie możliwe).Innych możliwości nie ma.

kostner 10-04-2007 22:57

Nie no to teraz wszystko jasne :) Tak jak mowi kuba jezeli glowica jest sprawdzona na szczelnosc to nie ma w zasadzie innej opcji jak tylko ze olej dostawal sie do wody przez uszczelke pod glowica :). Powiedz jeszcze z jakiego powodu zdjales ta glowice.

tsuful_zoo 11-04-2007 08:18

samochod został kupiony za granicą odrazu w rozbiorce silnika. koles mowil ze wtryski były zrąbane ale co jeszcze to musialbym sie dowiedziec bo mam z nim jeszcze kontakt. napewno nie powiedzial mi o tym oleju w płynie chłodniczym :fcp5
kuba ... ja proboje tylko otrzymac jakies informacje a nie sie przekomarzać :fcp4


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.