Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 i 2,2 TDCi] Ciężko pali, gaśnie. Ropa nad 3cim wtryskiem. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=131309)

UKey 20-05-2011 19:41

Ciężko pali, gaśnie. Ropa nad 3cim wtryskiem.
 
Witam - mam mały problem - od czwartku moja bryka odmówiła posłuszeństwa - zaczęła ciężko palić, jak już zapali i trzymam ją na obrotach to silnik chodzi ale jak wrzucę na wolne obroty silnik chodzi nieco nierówno i gaśnie po kilkunastu sekundach.
Otworzyłem maskę, ściągnąłem osłonę silnika i zauważyłem że na połączeniu gwintowym trzeciego wtrysku i przewodu wysokiego ciśnienia z CR najprawdopodobniej podcieka lekko ropa - gwint jest błyszczący ( w porównaniu do innych - zakurzonych) a w "kanaliku" zbiera się ciecz (paliwo/olej?).
I teraz moja diagnoza - możliwe że 3ci wtrysk dostaje mniejsze ciśnienie paliwa przez co silnik pracuje nieco nierówno i gaśnie?
To moja diagnoza - proszę o opinię zanim pojadę do mechanika i każe mi wymienić wtryski z którymi nie mam żadnych kłopotów...

wojtas28 22-05-2011 09:36

Odp: Ciężko pali, gaśnie. Ropa nad 3cim wtryskiem.
 
Wymień na początek wężyki przelewowe,czasem guma parcieje i puszcza ,weź klucz i spróbuj pokręcić tym wtryskiem może jest luźny.

UKey 31-05-2011 20:54

Odp: Ciężko pali, gaśnie. Ropa nad 3cim wtryskiem.
 
Witam - auto u mechanika - diagnoza brzmi jak wyrok - awaria pomp paliwa - i elektrycznej przy baku i pompy RC i to wzbudza moje podejrzenia... mam nowy filtr paliwa (oryginał, ma 3kkm) zdemontowałem 3 miechy temu stary i nie było w nim opiłków ani żadnego innego syfu, poza tym - z tego co mi wiadomo te pompy łączy jedynie wężyk z paliwem pod ciśnieniem 2-3 bar z pompy elektrycznej... poprzez oczywiście filtr paliwa... awaria dwóch na raz jest wręcz nieprawdopodobna... czy ktoś ma jakiś pomysł?

UKey 05-06-2011 20:57

Odp: Ciężko pali, gaśnie. Ropa nad 3cim wtryskiem.
 
Witam, okazało się że to awaria pompy wtryskowej... u znajomego mechanika, po znajomości zregenerowali pompę, wyczyścili układ paliwowy, wtryski i wszystko ustawili - kosztowało mnie to 2,4k pln... nie powiem bo auto chodzi jak burza - podczas jazd próbnych pogonili trochę po A4 i S1 mojego forda i parametry silnika były fabryczne... ale mimo tego że dbam o auto niestety przytrafiła się taka wpadka... mam mieszane uczucia... doszedłem do wniosku że że w najbliższym czasie będziemy musieli się zostać...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.