Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Słychać KLIK przy puszczaniu sprzęgła (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=201456)

kpkp1985 19-03-2014 11:36

Słychać KLIK przy puszczaniu sprzęgła
 
Witajcie,
Mam taki problem a może nie problem chce to dopiero ustalić,
Mianowicie gdy wysprzeglam tzn. Puszczam sprzęgło słyszę takie KLIK, jak zrobię to bardzo bardzo delikatne to albo jest to nieslyszalne lub wcale tego nie ma, jednak uzytkuje auto normalnie i w większości przypadków słychać ten KLIK.

Był jeden temat, ale bez rozwiązania problemu, jedni pisali o sprzegle dwumasie jednak dużo osób miało już wymienione te elementy i problem nadal pozostał a inni pisali o luzach w zawieszeniu.

Co ten Klik może oznaczać, jest to dopuszczalne? Czy znów załamka. Hehe

salom 19-03-2014 12:25

Odp: Słychać KLIK przy puszczaniu sprzęgła
 
Jeżeli poza kliknięciem, nic się nie dzieje ze sprzęgłem, to nie masz co sie przejmować.

Ale może to być pęknieta, lub dopiero zaczyna pękać sprężyna dociskowa sprzęgła , tzw słoneczko, może być poluzowana jakaś śruba dokręcająca docisk do koła zamachowego, może być jeszcze wiele jakichś luzów, które pod wpływem ruchu łożyska oporowego poprzez wysprzęglanie powodują jakieś obcieranie, i wydają dżwięki.

benio 19-03-2014 12:41

Odp: Słychać KLIK przy puszczaniu sprzęgła
 
Cytat:

Napisał kpkp1985 (Post 2179837)
... jedni pisali o sprzegle dwumasie jednak dużo osób miało już wymienione te elementy i problem nadal pozostał a inni pisali o luzach w zawieszeniu ...

Na 99% jest to dwumasa, ale jeżeli nie jest to głośne to objaw niegroźny. Ja po założeniu całego nowego kompletu LUK (2-masa, tarcza, docisk, wysprzęglik) miałem taki objaw. Przy zakupie jeszcze w pudełku zauważyłem delikatny klikający luzik dwumasy, ale myślałem że tak ma być. Potem jednak głośniej słychać ten klik w pojeździe, ale odechciało mi się znowu wywalać skrzynię.
Jak kupisz nową dwumasę sprawdź ją jeszcze w pudełku, czy nie ma takiego luzu.

kpkp1985 19-03-2014 15:08

Odp: Słychać KLIK przy puszczaniu sprzęgła
 
benio, i jak rozumiem z takim zestawem, które założyłeś i ma klik jeżdzisz ?

benio 19-03-2014 15:29

Odp: Słychać KLIK przy puszczaniu sprzęgła
 
Tak.

kpkp1985 19-03-2014 17:53

Odp: Słychać KLIK przy puszczaniu sprzęgła
 
ja to też kicham.

ale uważasz to za wadliwy sprzęt?, czy po prostu taki nie wiem jak to nazwać LUZ, który tylko powoduje taki odgłos.

benio 19-03-2014 19:25

Odp: Słychać KLIK przy puszczaniu sprzęgła
 
Uważam to za wątpliwej jakości towar i to w większości firmy LUK jeżeli nie we wszystkich 2-masówkach, który ma taki luz. Producent zapewne wychodzi z założenia, że mało komu będzie się chciało ponownie wymieniać dwumasówkę (wywalać skrzynię, sanki, odpinać półosie itd.) i dlatego nie przywiązuje wagi do dobrej jakości.
Jeżeli ktoś wymienił i potem reklamował nówkę 2-masówkę to proszę tutaj o info - ciekawe ile osób się wypowie. Moim zdaniem maksymalnie będzie to ilość jednocyfrowa.
Zacznę od siebie (firma/wymieniałem/reklamowałem):
benio: LUK/1/0

Martini3g 19-03-2014 19:47

Odp: Słychać KLIK przy puszczaniu sprzęgła
 
Ponoć to norma przy kompletach LUKa, bo są trochę większe, przy oryginałach i Sachsach tego nie ma.

benio 19-03-2014 20:09

Odp: Słychać KLIK przy puszczaniu sprzęgła
 
Cytat:

Napisał Martini3g (Post 2180140)
... przy oryginałach i Sachsach tego nie ma.

No właśnie teraz się o tym dowiedziałem:(. A jak kupowałem to trochę o 2-masówkach czytałem i na Forum - ludziska napisali, że LUK i Sachs są dobre.
A tu zonk.
Od teraz ja będę odradzać LUK'a.

Streamin 20-03-2014 16:15

Odp: Słychać KLIK przy puszczaniu sprzęgła
 
Miałem raz taki cyrk, co prawda w Corolli kolegi, ale działo się :)

Szukaliśmy, szukaliśmy, w końcu okazało się, że plastik nad nogami kierowcy uderza o dźwignię pedału.

Ale się obśmialiśmy wtedy.

A 3 mechaników oglądało auto i rozkładali ręce, sami też słyszeliśmy, jakby odgłos dobiegał z komory silnika.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.