Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit i Tourneo Connect (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=182)
-   -   Obroty (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=33563)

Krzychu32 21-11-2007 15:39

Obroty
 
Witam
W moim Transicie jest silnik 2.0 dohc 8V + gaz i mam dziwny problem mianowicie gdy jadę spokojnie to wszystko gra , ale gdy jadę trochę dynamiczniej(na LPG) to obroty przy zmianie biegów trochę wolniej spadają nie jest to bardzo dokuczliwe ale trochę mnie wkurza , a żeby było śmieszniej na benzynie tego nie ma , obroty spadają szybko niezależnie jak są wysokie.Nie wiem czy tak ma być czy coś jest nie tak z moim autem , najgorsze jest to że nie mam porównania bo jak go kupiłem to miał uszkodzony EBJ(silnik krokowy) i poprzedni właściciel zobowiązał się tą usterkę zlikwidować dając mi w sumie 3 szt ale używane które się nadawały ale na śmietnik , skończyło się tym że kupiłem nowy.
Jeszcze jedna sprawa jak rano go odpalam to zaskoczy pochodzi parę sekund i gaśnie przy powtórnym uruchomieniu wszystko jest w porządku , czy to normalne?
Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi o co tu chodzi i z góry dziękuję :fcp1

grzechu10002 21-11-2007 16:11

ja mam 2.0 galaxa i na gazie i na benzynie tez wolno spadaja pytałem na serwisie powiedzieli że tak ma być ale to galax maze tranzit ma inaczej

[ Dodano: 21-11-2007, 17:14 ]
a jeśli rano za pierwszym razem gaśnie to chyba coą nie tak mój pali od szczała

Krzychu32 22-11-2007 16:39

Cytat:

Napisał grzechu10002
ale to galax maze tranzit ma inaczej

A czemu ma mieć inaczej przecież to te same silniki ,a poza tym jak pisałem to na Pb jest dobrze tylko na LPG obroty wolno spadają co mnie zastanawia jaka jest tego przyczyna.

Cytat:

a jeśli rano za pierwszym razem gaśnie to chyba coą nie tak
No tak tylko co :fcp9

Slawko 22-11-2007 16:56

Cytat:

Napisał Krzychu32
Jeszcze jedna sprawa jak rano go odpalam to zaskoczy pochodzi parę sekund i gaśnie

czy swiece po takim zatryzmaniu sa suche, czy mokre :?:

Krzychu32 22-11-2007 17:01

Jeżeli chodzi ci o świece zapłonowe to nie sprawdzałem tego bo dostęp do nich jest po prostu rewelacyjny powiem krótko jak zakładałem nowe to pojechałem do mechanika bo prędzej by mnie trafiło zanim bym je wymienił.

subratri 22-11-2007 17:01

jak zawsze moge odpowiedziec : komputer :fcp12
to odnosnie gasniecia:) ale tak powazniej o filtrze powietrza Ci nie bede pisal bo pewnie sprawdziles, ale moze dolej troche dynaturatu do benzyny niech przepali wode, moze sie nazbieralo, i przymarza, filtr paliwa moze, a moze faktycznie ten EGR masz niesprawy,
natomiast wolno spadajacych obrotów, jesli nie jest to cos co szkodzi (nie chula po pare sekund bez obciazenia tylko powoli spada) to jest to raczej powod do radosci niz smutku, bo w ten sposob podczas zmiany biegow masz odrazu dostepny moment obrotowy i autko plynni eprzecodzi z 2 na 3 czy lepiej z 5 na 3 :) no i jeszcze wspomaganie podobno lepiej dziala (choc wydaje mi sie to duzym naduzyciem :) )
ale skor faktycznie Ci to "bruzdzi" to regulacja gazu, sa teraz inne warunki wiec moze gaz zachowuje sie inaczej, ale na gazie znam sie tak samo jak na literaturze starohiszpanskiej :fcp23

Krzychu32 22-11-2007 17:20

Cytat:

Napisał subratri
ale moze dolej troche dynaturatu do benzyny

Takie wynalazki to lałem jak jeździłem gaźnikowcem ,niedawno do baku wlałem specjalny środek z STP który miał oczyścić wtryski i jak dobrze pamiętam to chyba z wodą też się łączył ale nie bardzo to pomogło tylko cóz oczekiwać jak ja z benzyny to korzystam rzadko,tyle co przy odpaleniu.
Natomiast co do obrotów to faktycznie to pomaga przy wyprzedzaniu, ale na dłuższą metę jednak wkurza.

Cytat:

Napisał subratri
to regulacja gazu, sa teraz inne warunki wiec moze gaz zachowuje sie inaczej

Jakiś czas temu regulowałem ale to raczej nie jego wina bo jak było ciepło to też tak miałem.

Cytat:

Napisał subratri
filtrze powietrza Ci nie bede pisal bo pewnie sprawdziles

No chyba cię zaskoczę ale go nie sprawdzałem z prostej przyczyny po pierwsze jest cholernie zimno a żeby dostać się do niego to chwila zejdzie ,a po drugie za niecałe 1000km zmiana czyli stwierdziłem że ponad tydzień wytrzyma moja ciekawość ale skoro uwarzasz że warto tam zajrzeć to chyba jutro zajrzę może będzie cieplej.

subratri 22-11-2007 17:32

Cytat:

Napisał Krzychu32
chwila zejdzie ,a po drugie za niecałe 1000km zmiana czyli stwierdziłem że ponad tydzień wytrzyma moja ciekawość ale skoro uwarzasz że warto tam zajrzeć to chyba jutro zajrzę może będzie cieplej.

pewnie jak jest brudny to sie robi mokry i przestaje puszczac :)
Cytat:

Napisał Krzychu32
Natomiast co do obrotów to faktycznie to pomaga przy wyprzedzaniu, ale na dłuższą metę jednak wkurza.

w mondeo tak jest "fabrycznie"

Krzychu32 22-11-2007 17:44

Cytat:

Napisał subratri
w mondeo tak jest "fabrycznie"

Nie jeździłem nigdy mondeo ale wątpię żeby aż tak było ,bo przy ostrej jeździe gdy wcisnę gaz do dechy to przy zmianie biegu obroty przez ok 1-2sek są wysokie oczywiście na gazie bo na benzynie jest w porządku.
Żebym silniczek krokowy kupił używany to postawiłbym na niego że się przycina ,ale kurczę on jest nowy i dlatego trochę się pogubiłem ale może ktoś jeszcze coś podpowie.
Slawko, napisz o co ci chodziło z tymi świecami co podejrzewasz :fcp9

Slawko 22-11-2007 20:10

Cytat:

Slawko, napisz o co ci chodziło z tymi świecami co podejrzewasz :fcp9
napisze, jak odpowiesz na pytanie.

co prawda teraz doczytałem, ze masz LPG. masz źle zestrojona instalacje.

Co do tych obrotów co dłuzej spadają, to kwestia regulacji gazu.

jaki typ LPG :?:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.