Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] wentylator chłodnicy - nie działa drugi bieg (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=227279)

szyman29 06-07-2015 19:30

wentylator chłodnicy - nie działa drugi bieg
 
Witam wszystkich. W moim mondeo 1.8tdci 2008r. nie działa drugi bieg wentylatora chłodnicy, co może być przyczyną oprócz modułu bo chyba te dwa przewody często opisywane przy awarii klimy nie wchodzą w grę. Wentylator załącza się zaraz po włączeniu klimy - klima chłodzi. Mimo upałów wiatrak pracuje na pierwszym biegu. pozdrawiam.

1olek 06-07-2015 19:37

Odp: wentylator chłodnicy
 
Prosze popraw tytul na zgodny z tymi wymaganiami: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kopydleusz 15-07-2015 12:00

Odp: wentylator chłodnicy - nie działa drugi bieg
 
szyman29: wentylator i sterownik są przez Forda sprzedawane w komplecie, więc nie dowiesz się w komputerze, które padło. Możesz podpiąć wentylator pod 12V i zobaczysz, czy włącza się na szybszym biegu. Możesz też sprawdzić napięcie na sterowniku.

Tak na marginesie: komplet (wentylator+sterownik) w ASO to 1400 zł. Na allegro jakieś 600 zł.

Robson_Lub 20-05-2018 20:07

Odp: wentylator chłodnicy - nie działa drugi bieg
 
Cześć
Udało się rozwiązać problem z drugim biegiem wentylatora? Mam ten sam problem - po włączeniu klimy załącza się I bieg wentylatora natomiast II bieg nie załącza się nawet w największe upały, wtedy wydajność klimy wyraźnie spada. Czy moduł wentylatora do wymiany? Za wszelkie sugestie będę wdzięczny

jaworq 20-05-2018 21:12

Odp: wentylator chłodnicy - nie działa drugi bieg
 
Wiem że masz inne auto ale opiszę co raz zadziałało u mnie. Wiatrak w ogóle przestał działać i pomogło przedmuchanie styk we wtyczkach. Zrobiłem tak z wszelkimi wtyczkami związanymi z klimą pod maską i nagle ożył wiatrak.

A tak nawiasem, to u mnie nawet pomimo działającego drugiego biegu i pełnej (świeżej) ilości czynnika r134a w układzie, przy 30+ stopniach w aucie i tak się klima nie wyrabia i przyklejam się do siedzeń.... W poprzednim aucie Opel Astra G 1998 1.4 16v klima chłodziła o wieeeeeeeeeele lepiej ^^ Ale trzeba patrzeć na plusy czyli, że w Fordzie jestem zdrowszy bo mnie za mocno nie schładza klima ;D

aple4 05-06-2018 13:30

Odp: wentylator chłodnicy - nie działa drugi bieg
 
Głupie pytanie ale po czym mogę poznać czy załącza się pierwszy czy drugi bieg wentylatora ? Czy "na słuch" czy gdzieś mogę zauważyć to po obrotach ? Jak mogę wymusić załączenie drugiego biegu ?

Drugie głupie pytanie: Czy jest jeden wentylator na chłodnicę silnika i klimatyzacji ?

dlugi91 05-06-2018 15:18

Odp: wentylator chłodnicy - nie działa drugi bieg
 
Na słuch, na pierwszym go nie słychać, a na drugim można powiedzieć że wyje (jest glośniejszy od silnika na wolnych nie.)

Tak jest jeden wentylator, z reszta intercooler, chłodnica klimy i chłodnica wody są w rzędzie jedno za drugi więc bez sensu żeby było więcej wentylatorów.

Wysłane z niewybuchającego Szajsunga

aple4 06-06-2018 09:00

Odp: wentylator chłodnicy - nie działa drugi bieg
 
Dziękuję za odpowiedź.

Czyli jeżeli komuś nie rusza wentylator (np. przez zerwany fioletowy kabelek) to teoretycznie powinna skoczyć temperatura samego silnika.
Miałem ostatnio właśnie taką sytuację, że nie wstawał wentylator i nie załączała się przez to klima. Ale nie zauważyłem w ogóle żadnej różnicy w temperaturze silnika. Nigdy nie wykroczyło powyżej 90 stopni (2.0 TDCI), a jeździłem w mieszanym cyklu - trochę po trasie i trochę stania w korkach na mieście. Temperatura otoczenia była jak w ostatnich tygodniach 24-30 stopni.
Czy wy też nie zauważyliście różnicy w temperaturze bez działającego wentyla?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.