Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Typowe Awarie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=75956)

HYCHLA 06-08-2009 16:31

Typowe Awarie
 
Witam! Tak jak w temacie. Prosze wpisywac wszystkie usterki i naprawy jakie was spotkaly, niezapominajac o przebiegu i roczniku autka.


Przebieg -150 tys
Rocznik - 2004

Ogolnie autko ladnie sie spisuje. Jak do tej pory wymienione byly: klocki hamulcowe 80tys, klocki + tarcze 143tys, 120tys wymiana amorkow, dwa razy nieszczelny obwod tyrbo (raz rura od FMIC do kolektora, drugi raz Boost control) 150tys piasty przod.

Witam!

158tys czyli 07.10.09, Max u mechanika - poczatek konca dwumasy.
Do wymiany razem i servisu:
-Komplet sprzeglo:dwumas,tarcza,docisk,wysprzeglik
-Uczelniacze pólosi
-Nowy olej w skrzyni
-Wyważanie opon
-A na koniec kompletna geometria kół (mrowienie przy 120km/h)

Powiem wam wiecej, jak dostane samochod od mechanika.

rojber 06-08-2009 17:10

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Rocznik 2004
Przebieg 115 tys
Uszczelnienie wtrysków - oby na tym się lista zamkneła ... ;)

sterowiec68 06-08-2009 17:23

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Jak typowe to typowe :
alternator
zamek od bagażnika
I to na tyle od przebiegu bodajże 74 tys do obecnych 98. Wcześniej nic się nie działo. wiem bo akurat auto trafiło mi się sprawdzalne. Rocznik jak w opisie. Aha,wymiany żarówek nie liczę :).

C-sław 06-08-2009 18:43

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Bardzo dobry temat. U mnie uszczelnianie dwóch wtrysków spraw eksploatacyjnych może nie wpisujmy, chodzi o usterki. Rocznik 2004r 120tyś . Acha mikrowłącznik tylnej klapy.

SMUTNYINDYK 06-08-2009 21:15

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
2004r.-86 000km. Po 80 000 wymiana tylnych amortyzatorów[podciekały], łączniki stabilizatorów przód i dziwna awaria w chyba lutym br.- rozpięcie się kostki od sterownika świec żarowych-nie odpalał[ był wątek p.t. Nie odpalił-ostateczne rozwiązanie.

Gabrycha 07-08-2009 06:17

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Jak pisać to pisac: (z pamięci o czym to na forumie było, u mnie tylko żarówki siadły 2 na raz aż zdębiałem)
Woda pod nogami pasażera;
pęknięta rura do IC (silniki PSA);
łomoczące plastikowe oprawy na amorkach tylnych;
obłamanie ogranicznika/spowalniacza otwarcia schowka;

kajro 07-08-2009 09:12

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
2004 r.
81.000 km
1,6 TDCI
diody w alternatorze
ustrojstwo od przedniej klapy
mikro od tylniej - wystarczyło oczyścici starannie osuszyć
To wszystko w ciągu ostatnich 6 tyś km

leonov 07-08-2009 09:34

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Może coś w takiej formie :one: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Gabrycha 07-08-2009 11:21

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
forma zbytnio ogólna - nie wiadomo co padło żarówka czy komputer (choć to przecie elektryka)
Mnie się nie podoba i to zdecydowanie.

leonov 07-08-2009 11:52

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
To był tylko wzór :diabel2: usterek można wpisać "w trzy i trochę " :619: chodziło mi o "naświetlenie" problemu przejrzystości ! gdy wątek się "rozrośnie" do np. kilkudziesięciu stron po kilkanaście usterek na 1 stronie !

ledor 07-08-2009 12:04

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
2004
118.000 km.
Wymiana przednich amorków - 112.000km.
A najlepsze, że tydzień temu, koło Koblencji wykręciła się śruba mocująca skrzynię biegów do podwozia z lewej strony. Skrzynia opadła, półoś wyleciała, wewnętrzny przegub pogruchotał się. To był ostatni dzień urlopu. Wróciłem okazją, auto zostało w Niemczech, w tej chwili jedzie do Polski na lawecie. Niemcy zachowali się super. Policja załatwiła lawetę z autostrady do serwisu, nie dała mi mandatu, mimo, że latałem na drugą stronę drogi do tankszteli. Serwis nie wziął pieniędzy ani za przegląd samochodu, ani za kilkudniowe parkowanie na ich placu.

Oskar_FKP 07-08-2009 12:12

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
2004 , 140 kkm
alternator
zimą zamarza mikro tylnej klapy,

sterowiec68 07-08-2009 13:08

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Pomysł z ankietą nie jest zły ale tylko poglądowo. Bez dokładniejszego opisu nic nie da przeglądającemu. No i dylematy : czy korek wlewu paliwa zaliczyc do plastików czy do układu paliwowego ? A jeśli ktoś zaliczy go układu,to będzie sie liczył tak samo jak pompa czy wtryski. To troche zaciemni obraz rzeczywistości i nie pokaże na co zwracać uwagę i znów skończy się tym, że o każdemu objawowi będzie winny dyżurny straszak Dwumasa do społu z Wtryskami.

gulik1978 07-08-2009 13:41

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
71 000 km 2004 r.

1. 65870 km-wymiana piasty tylnego, prawego koła-550 PLN (moja wina... naprawa we własnym zakresie).
2. 68092 km-wymiana prawego przedniego wahacza(500PLN)+przednie tarcze hamulcowe i klocki ham.(600PLN)-1100PLN naprawa we własnym zakresie. Wymieniałem bo zwichrowałem tarcze i z leństwa od bicia przy hamowaniu wytłukło tuleje na wahaczu:(
3. ?????? km-alternator diody-250 PLN

kabola5 07-08-2009 16:52

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Rocznik 2004, 2,0 TDCI, przebieg podobno 130 000(wygląda na tyle - ale..) Błędy P0299 oraz P2263, wymiana tylnej piasty a obecnie diabli wzięli panewkę na czwartym tłoku. Kupiłem go w marcu i chyba po remoncie pożegnam się z nim.

wiecek77 08-08-2009 11:40

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Teraz ja:
125 tys. km. 2005 rok, przebieg roczny 35 tys. km
- 80 000 Pompa klimy - 500 pln (nie była serwisowana, chodziła na sucho i się zatarła-poprzedni właściciel)
- 118 000 przycisk otwierania klapy bagażnika
- 115 000 klock hamulcowe kpl.
- 120 000 prawa przedia piasta z łożyskiem
- 125 000 wyrównanie tarcz hamulcowych przód

amigo73 09-08-2009 20:50

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Rocznik 2004, przebieg 115 tyś wymiana przedniego lewugo łożyska z piastą koszt 700zł
wymian tuleji (cukierkowych) na tylnich wachaczach koszt 250 zł

kim 11-08-2009 06:21

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
- 97 tys pakiet startowy przy zakupie (olej, filtry, rozrząd, pasek alt.) + uszczelniacze wtrysków 2 i 3 (100zł oryginalne z montażem).
- 106 tys klocki hamulcowe tył - okładziny chamulcowe 2-3 mm ale piszczały w trasie więc zmieniłem (150zł TRW + 50zł wymiana)
- kasę na alternator trzymam w gotowości :)

Z tego co widzę to poprzedni właściciel wymieniał klocki hamulcowe z przodu oraz robiony był hamulec postojowy elektryczny (przesunięta blacha - podkładka pod kołem zapasowym)

Koyot. 11-08-2009 12:24

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
a moze poprostu zrobic na forum taką ankiete w ktorej mozna byloby wybrac dwupoziomowe. najpierw wybieramy ktory padł ukla. np naped elektryka hamulce itd. potem drugi poziom cos dokladniej ew. wlasna uwaga i glosuj.
latwo byloby zebrac uwagi w formie raportu.
no i oczywiiscie przebieg i jaki podmodel c-maxika

nubus 11-08-2009 12:26

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Alternator, amorki tył (osłony), guziczek klapa tył, zamek maski, uszczelnienie wtrysków, rura IC, i elementy które podlegają bezpośredniemu zużyciu:)

rafi87 21-08-2009 11:11

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
190 000 km - rozrząd, amortyzatory, żarówki lamp przednich,
210 000 km - listwa wtryskowa, sprzęgło, skrzynia biegów,
211 000 km - akumulator ( dziś kupuję )
+ standardowo co jakiś czas: klocki, tarcze, wycieraczki szyb, oleje i notorycznie nakrętki na wentyle - kradną w Stolicy na potęgę (a miałem chromowane) :/ .

HYCHLA 21-08-2009 11:37

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Czesc rafi87. Wymieniales samo sprzeglo czy calosc z dwumasa? Ja juz sprzeglo zakupilem bo powolutku daje znac o sobie. Wszystko przez tego wirusa hehehe:) Co sie stalo ze skrzynia? Padl synchronizator? Jak narazie jestes chyba rekordzista z przebiegiem:)
Pozdro.

BaRiBaL 24-08-2009 20:06

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Zuzywajacych sie typowych elementow nie wymieniam. A tak poza tym to:
- laczniki stabilizatora tyl - 2 razy
- amortyzatory tylnie
- akumulator
- tylnie tarcze hamulcowe
Zamek od bagaznika ciagle popsuty ale nie zamierzam go naprawiac, podoba mi sie jak jest-otwieranie na pilota.

rafi87 24-08-2009 22:54

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Bez koła dwumasowego - przynajmniej z tego co mi wiadomo ;P. Z mechaniką to jestem troszkę na bakier więc dużo nie powiem.
Co się stało ? Jak się kupuje samochód z takim przebiegiem (miał 187 000 km) i to przerobionego wcześniej na vana (2 miejsca) to tak bywa. Wg mojego mechanika wymiana była wymuszona przez złe korzystanie przez poprzedniego właściciela a nie przez przebieg. Ale kto dziś mówi SAMĄ prawdę przy sprzedaży auta :/ . A jeśli chodzi o wymianę skrzyni to w momencie wyjęcia, okazało się, że jest bardzo duży luz w drążku (?) czy jakoś tak i nie ma sensu zakładać starej skrzynki.

Co do przebiegu to niestety jestem liderem. Z tego co widzę nie ma już nikogo z tyloma kilometrami. Swoją drogą ciężko jest sprzedać auto z oryginalnym nie kręconym licznikiem.

ford ford 25-08-2009 21:13

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Witam wszystkich na forum

posiadam forda focusa c max 1.8 benzyna 2005 rok
alternator siadl przy 52.000 km
teraz mam nowy problem sprzeglo sprezarki do ac
slychac chwilowy pisk, jak wlaczam ac i od czasu do czasu jak chodzi ac ,nawet na wolnych obrotach warczy,teraz mam dylemat czy wymienic tylko samo sprzeglo czy tez kompletny kompresor
jeszcze chlodzi dobrze .co robic ?
Mialem przed rokiem mondeo z tych nowszych 2001 alternator siadl przy 220.000km problemow z ac nie bylo.
Pozdrawiam wszystkich fordziarzy

Koyot. 26-08-2009 08:30

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
a co ze zrobieniem ankiety na stronce. mozna by podzieli je na działy potem na poddziały i na indywidualne wpisy tak łatwiej byloby szukac ustarek.
oczywiscie najpierw wybor modelu samochodu

bocheno 26-08-2009 09:08

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Cytat:

Napisał rafi87 (Post 1228685)
190 000 km - rozrząd, amortyzatory, żarówki lamp przednich,
210 000 km - listwa wtryskowa, sprzęgło, skrzynia biegów,
211 000 km - akumulator ( dziś kupuję )
+ standardowo co jakiś czas: klocki, tarcze, wycieraczki szyb, oleje i notorycznie nakrętki na wentyle - kradną w Stolicy na potęgę (a miałem chromowane) :/ .

Co było przyczyną wymiany listwy wtryskowej?
Mam trochę ponad 172 000 km i zbieram się do wymiany rozrządu i amortyzatorów.
Przy ostatniej wymianie oleju mechanik powiedział że przy następnej trzeba będzie odkręcić miskę olejową bo się "poci" na uszczelnieniu.

jimon 27-08-2009 13:52

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
1,8 benzyna, kwiecień 2004

Przez te 5 lat padło:
łożysko w przednim kole, 2 x wyłącznik otwierania klapy bagażnika, dźwignia kamulca ręcznego, tuleje gumowe wahaczy przód i tył, rdzewieje tylny lewy błotnik przy drzwiach, termoregulator w chłodnicy, 2 razy wymieniałem świece, odpada osłona termiczna tylnego tłumika, akumulator (po 4 latach), klocki - przód po 60 i tył po 90 kkm.., zaczynają umierać styki przyłącza przepustnicy i czasem na wolnych obrotach świruje, końcówki drążka kierownicy (po 70kkm), od nowości coś stuka w przednim prawym kole jakieś 5-8 sekund po uruchomieniu silnika: jedno głuche puk i potem jest ok, do następnego dłuższego postoju.

A no i pewnego dnia chciała mnie zabić klapa od bagażnika... padł siłownik.

kim 28-08-2009 10:08

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
jimon - mam pytanie - napisałeś, że rdzewieje lewy tylny błotnik przy drzwiach - jeśli jest to tak jak u mnie przy dolnym rogu drzwi na granicy z progiem to jest to efektem wyrzucanych kamyczków przez przednie koła. Był to dodatkowy powód założenia chlapaczy przeze mnie. Widziałem również na parkingu, że niektórzy oklejają tą część błotnika jakąś bezbarwną taśmą.

jimon 28-08-2009 19:43

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
kim: być może, ale rdzewieje tylko lewy, a chlapacze są założone w zasadzie od nowości.
istnieje też inna teoria, ale już teraz nie do udowodnienia: auto było stuknięte gdzieś w transporcie i szybko naprawiane w serwisie pl przed sprzedażą, bo już kilku lakierników spontanicznie mi powiedziało, że ten błotnik był malowany poza fabryką...

A gwarancja na perforację padła, bo jak pojechałem na przegląd i znaleźli jakieś dziury w lakierze i kazali pomalować w aso, a w aso jak usłyszałem szczegóły malowania z AC to olałem i gwarancję i AC :)
Kupiłem sobie R Stop i pewnie jutro przy odkurzaniu wnętrza zapaćkam tę rdzę. :)

fazi25 06-09-2009 10:59

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
mam c-maxa od 1,5 roku kupilem go z przebiegiem 150 tys rocznik 2004 i powoli zaczyna sie jazda zrobilem nim przezten czas jakies 10000 tys bardzo malo jezdze ale usterek juz co nie miara

-wymienione amory tylnie
-popsuty bagaznik otwieranie tylko po przez pilota
-i z tego co bylem ostatnio w serwisie do wymiany wszystkie wahacze tylnie ,kola zbyt mocno rozchylone podobno to jest przyczyna i sa na granicy parametrow
-i bedzie do wymiany lub zeszlifowania tarcze tylnie czuc przy chamowaniu

wiecek77 06-09-2009 21:05

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Kolego Fazi25, trochę się pogubiłem.... Czytałem Twój post "problemy z tyłem" i czytam tutaj o Twoich awariach..... Czy tylne koła patrząc od tyłu są pochylone do wewnątrz /_\ czy rozchylone na zewnętrz \ _ / ???? Moje są pochylone do wewnątrz /_\ i tak samo zbiera mi opony od „środka”. Powiedziano mi że ten kąt pochyłu nie jest regulowany i ten typ tak ma, ale ja nie jestem przekonany. Innych objawów nie zanotowałem. Przebieg 140 tys. km.

abinet 07-09-2009 07:31

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Mam c-maxa 04 od 8 miesięcy z przebiegiem 130 000 km.Obyło się bez większych awari ale te które sam we własnym zakresie usunołem poczęści z pomocą tego forum wyszczególnie.
1-Zamek klapy bagażnika(domowym sposobem wymieniłem mikro włącznik na inny i działa bez zgrzytu)
2-Wywaliłem wylot z odmy pod silnik(zaolejona turbina i jej okolice-narazie spoko)
3-Rozsypany mechanizm otwierania drzwi kierowcy(wyrobiona klamka oraz siedzisko-narazie naprawiłem też domowym sposobem ale czeka mnie wymiana klamki pomijając oczywiście serwis)
4-Zgrzytającymi plastikami z tyłu auta i dziwnymi stukami oraz zabezpiczeniem progów przed porysowaniem buciorami dopiero się zajmę.(kiepski lakier)
Narazie spoko mam nadzieję że na tym się skończy choć w cuda nie wierze.

Sieno 07-09-2009 07:39

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Moje usterki to: przebieg 156-163 tyś. km
Wymiana przednich amortyzatorów - uszkodzony na dziurze- koszt ok 700 zł
Wymiana wszystkich 4 końcówek drążków - 380 zł
problemy z ciśnieniem w układzie paliwowym - jeszcze nie naprawione - na razie diagnostyka 120 zł + wym filtra pal. 160 zł = 280 zł
turbina prawie do wymiany - słabo ładuje koszt od 700-3000 zł + robocizna
do wymiany końcówka prawego drążka kier.- koszt 70-200 zł szt. + robocizna
prostowanie felg - 120 zł
Wcześniej czyli przy przebiegu 140 tyś padła pompa wspomagania, poprzedni właściciel wymienił na nową
Przy przebiegu ok 140 tyś. padł hamulec elektryczny

to na razie tyle wydatków w czasie 1,5 miesiąca posiadania auta :)

leonov 18-09-2009 06:54

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Raport awaryjności DEKRA 2009 [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] oraz test zderzeniowy Euro NCAP [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] a tutaj reszta lektury [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

merchel 18-09-2009 09:17

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Cytat:

Napisał abinet (Post 1240244)
Mam c-maxa 04 od 8 miesięcy z przebiegiem 130 000 km.Obyło się bez większych awari ale te które sam we własnym zakresie usunołem poczęści z pomocą tego forum wyszczególnie.

2-Wywaliłem wylot z odmy pod silnik(zaolejona turbina i jej okolice-narazie spoko)

Rozumiem , że tą gumową rurkę z odmy przedłużyłeś i skierowałeś po silnik. Tylko czy teraz nie chlapie Ci silnika olejem? Ja mam nieco inny pomysł z tą odmą. Wydaje mi się ,że olej z odmy do turbiny ścieka tylko dlatego ,że wejście odmy do rury gumowej , która biegnie z fitra powietrza do turbiny jest niżej i ten olej , który wydostanie się z odmy spływa somoczynnie siłą grawitacji. Ja mam zamiar tą rurkę odmy przedłużyć i skierować najpierw do góry i póżniej dopiero na dół ( zrobić poprostu taką fajkę ,żeby olej nie spływał grawitacyjnie).

kubas1 18-09-2009 10:24

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Przejrzałem te wszystkie posty i powiem wam że największą uwagę trzeba zwrucić na tylną klapę, uszczelnienie wtrysków, alternator, sprzęgło i tylni lewy błotnik

dar66 23-09-2009 11:56

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
U mnie poszedł hamulec EPB (przetarta wiązka przewodów pod nogami pasażera) i maglownica czyli przekładnia kierownicza (ciekła, podobno woda dostała się do srodka)

jimon 26-09-2009 23:55

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Dzisiaj wymieniłem świece zapłonowe. 3 raz. Ponoć fabryczne miały wytrzymać 60kkm, a padły po 30. Teraz zakręcam NGK i wytrzymują tak do 35kkm.
Ale po wymianie to prawie jakbym sobie turbo do benzyny dołożył :)

kejab 06-03-2010 09:33

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
witam fordziarzy mam c maxa z 2006 roku 97000km wlasnie jestem po wymianie katalizatora i filtra czastek wszystko kosztowalo mnie 4tys(serwis rzeszow) w najblizszym czasie musze jeszcze uszczelnic wtryski tak mi powiedzieli w serwisie koszt ok 2tys


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.