Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Typowe Awarie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=75956)

code24 17-06-2014 20:23

Odp: Typowe Awarie
 
Zakupiony roczny z przebiegiem 45tys rok produkcji 2004 przy 160 tys kolo dwu masowe przy 220tys amory przód i stabilizatory tył 225tys alternator 240tys turbo aha około 180tys aluminiowe rury do turba . a tak bez awaryjne autko oleje filtry klocki podstawy takie nie liczę :) Autko C MAX 1,6 dci

s'marek 02-03-2016 15:59

Odp: Typowe Awarie
 
195 tys - wymiana sprzęgła z dwumasą, czyszczenie zaworu EGR.

Piszę o tym dlatego, że może komuś się przyda. Od jakichś dwóch lat sporadycznie (ostatnio częściej) świecił się check (błędy niby że coś z turbiną/czujnikiem), wtedy auto zamulało. Po 2-3 dniach check gasł i było ok. Miesiąc temu dokonałem tego, co powyżej i jak ręką odjął, a przede wszystkim odzyskał moc (lekko wcześniej podniesioną) :diabel2:
Przy okazji turbina i przewody doprowadzające sprawdzone, wszystko ok.

CmaXpk 04-03-2016 09:18

Odp: Typowe Awarie
 
C-max kupiony dokładnie rok temu.Na dzień dobry naprawa alternatora-zwarcie i spalone diody.W maju naprawa wyłącznika w tylnej klapie-wywaliłem oryginalny,był upalony,zalany,zamontowałem mikrowyłącznik z myszki-pierdółka.W lipcu wymiana rolki napinacza paska-drobnica.W sierpniu grubsza robota-piasta z łożyskiem prawy przód a parę dni wcześniej niepotrzebnie łożysko podpory półosi.W styczniu klocki z przodu.Ogólnie chyba nieżle,no może poza zwiększonym spalaniem oleju,dolałem go chyba litr w ciagu tego roku, no i skrzypiące uszczelki latem-ale na to jest silikon w sprayu lub sztyfcie:P.

wrzoch 04-03-2016 13:18

Odp: Typowe Awarie
 
Cytat:

Napisał CmaXpk (Post 2550083)
no i skrzypiące uszczelki latem-ale na to jest silikon w sprayu lub sztyfcie

Na to to jest akurat taśma bezbarwna Scotch Crystal Clear najlepiej.

CmaXpk 04-03-2016 16:25

Odp: Typowe Awarie
 
No to muszę tą taśmę sprawdzic-dzięki wrzoch.No ,ale chyba nie powiesz,że w twoim aucie z 2010 też skrzypią uszczelki:roll:

wrzoch 05-03-2016 01:08

Odp: Typowe Awarie
 
Już nie. Poprzednie 2004 kupiłem w 2009 i... też france skrzypiały.

Spascmar 10-03-2016 18:33

Odp: Typowe Awarie
 
To może i ja się pochwale? :-)
Przebieg 271tys i rośnie.
Chronologicznie.
Dawno dawno temu, padło łożysko przedniej piasty, nie pamiętam z której strony.
Później sprzęgiełko walu korbowego, cos chyba takiego.
Padły tuleje wahaczy przednich.
EGR - zaczął szaleć, ale czyszczenie i zaślepienie pomogło do dziś.
Po 10 latach zdechł akumulator :-)
Skrzynka akumulatora przecięła mi kabel od klaksonu, jest główna wiązka kabli pod nią.
Pękła mi rura od turbo, miedzy intercollerem a przepustnicą. Szara taśma i klej trzyma do dziś.

I ostatnio pękła poduszka tylnego amortyzatora, wymieniłem obie + nowe amory i przy okazji okazało się ze gumy tłoczków zacisków tylnych tez do wymiany.
Jak to zrobiłem jednocześnie rozszczelnił mi się tłoczek w lewym zacisku z przodu. Tłoczek miał mikro dziurę i lal się płyn. Skorodował od środka. Wymieniłem komplet tłoczków z przodu i komplet gumek + nowe przewody gumowe do zacisków. Jak to zrobiłem ukręcił mi się prawy przewód hamulcowy sztywny, przy samym leczeniu z tym gumowym.
I tyle.
Oczywiście na bieżąco wymieniam wszystko co się zużywa, płyny filtry, tarcze klocki itp. Raz już zmieniłem rozrząd. Pojawiają się ogniska rdzy.

michas89 10-03-2016 22:34

Odp: Typowe Awarie
 
to ja dodam coś od siebie.
rocznik 2005, 2.0tdci 136km
po zakupie jakieś 5 miechów temu świece z czego tylko 2 udało się wykręcić a 2 ni uja...
potem tuleje wahaczy przód te duże i stabilizatory, styczeń łożysko piasty tył lewe i klocki komplet na tył, o wymianie filtrów i oleju nie wspomnę... aa i mieszek zmiany biegów i żarówki to norma podobno.

AC_62 20-03-2016 08:56

Odp: Typowe Awarie
 
Moje autko ma przejechane 148000 km i mialo robione:
Amortyzatory przód,
Łożysko prawy przód,
Tuleje tylne wahaczy przednich
Alternator,
Egr naprawa,
Wyłacznik zamka tylnej klapy,
Turbina juz jest słyszalna przy schodzeniu z obrotów,
Dwumasa już jest słyszalna,
Akumulator - wymiana średnio co 3 lata, tyle że akurat to jest efektem jazdy na krótkich odcinkach i brak doładowania baterii.
Ogólnie samochód im młodszy tym wiecej awarii.
Miałem Focusa z 2001 biegał i nie bylo tyle awari.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.