Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Typowe Awarie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=75956)

Franuśś 16-07-2010 18:38

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Powiem tak Niemiec jak kupuje Diesla to do robienia dużo km,choć zdarzają się wypadki a poza tym Niemcy wolą pucować auta w ogródku a potem sprzedać polaczkom :P

Zvirek 17-07-2010 09:21

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Skoro ktoś kupuje klekota (droższy w zakupie od gazolinki), ponadto płaci duuuży podatek (w reichu za kundla trzeba ostro płacić), to kupuje go po to, żeby dużo nim jeździć - niemcy to naród który umie liczyć pieniądze. Absolutne minimum, żeby wyjść na zero w eksploatacji w stosunku do benzyny w DE to jakieś 30kkm per rok.

gulik1978 17-07-2010 17:59

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
No i chyba dodatkowo kolegę ktoś ładnie robi w balona... Sprzęgło alternatora? Wychodzi, że na alternator wydałeś ponad tysiaka?!! Kurcze to chyba jakiś pozłacany:P Szybko zmieniaj mechanika.

kubas1 17-07-2010 21:24

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Super auto i forumowicze:) A tak wogule to jestem ciekaw ilu z tych osób, które pisało o tych wszystkich usterkach twierdzią tak jak ja, że mimo wszystko C max to SUPER AUTO

MMarcin76 18-07-2010 08:24

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Cytat:

Napisał kubas1 (Post 1476037)
Super auto i forumowicze:) A tak wogule to jestem ciekaw ilu z tych osób, które pisało o tych wszystkich usterkach twierdzią tak jak ja, że mimo wszystko C max to SUPER AUTO

Jak dla mnie jest to super samochodzik :one:

Kierownik1982 19-07-2010 18:37

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
witam.mam c-maxa z 2003 r 2.0tdci 136km.ma przejechane aktualnie 128tys.orginalny przebieg z ksiazka serwisowa kupiony od znajomego niemca.przed c-maxem miale seata leona 2001r.nakulane mial 117tys.przed kupnem auta sprawdzany w serwisie czy byl serwisowany i czy nic nie krecony .wiec koledzu idzie trafic perelki z niekreconym licznikiem.niekupojcie seatow strasznie kradna w wielkopolsce.pozdrawiam wszystkich

AdiBest2 19-07-2010 21:40

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Mam C-Maxa od 2004,kupiony w salonie - bez wielkiej przesady wymienione ma wszystko za wyjątkiem silnika i blach. Przez pierwsze 4 lata i 100 000 km przebiegu nie działo się nic poza planowanymi przeglądami i nielicznymi wymianami klocków hamulcowych i " cienkiej rurki " od klimy na gwarancji. Po czterech latach padły: łożysko przedniego koła, po 2 tygodniach alternator, zamek tylnej klapy, ubiegłej zimy sprzęgło z kołem zamachowym, tarcze hamulcowe / pogięły się , bo pan hamował w kałużach - szef ASO /, dwa miesiące temu totalna wymiana wachaczy tylnych z innymi "drobnostkami". Obecnie czekam na ponowną wymianę tarcz hamulcowych-wymienanych 1,5 roku temu - mimo, że nie hamowałem w kałużach. Od tygodnia głośno chodzi mi samochód podczas jazdy - panowie z serwisu po przejażdżce nie słyszą nic niepokojącego.
Podsumowanie - jeździc nim do pierwszej poważnej awarii, a następnie szybko sprzedawac.

Lelon 19-07-2010 21:51

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
Z części eksploatacyjnych wymieniłeś więc:
- tarcze i klocki
- sprzęgło

Popsuło Ci się:
- rurka od klimy
- łożysko(typowa awaria)
- zamek tylnej klapy(typowa awaria)
- wahacze (niestety na polskich drogach norma we wszystkich markach)
- alternator (typowa awaria)


Jak na 6lat eksploatacji i szacuje, że pewnie 140tys km przebiegu to nie ma tragedii moim zdaniem... Ale zależy czego kto oczekuje od auta. Rodzice mojej dziewczyny mają więcej(i droższych) problemów z Toyotą Avensis 2004r 120tys km przebiegu :)

SMUTNYINDYK 20-07-2010 20:31

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
U mnie 1.6 TDCI padła turbina[wymiana i naprawa coś ok 4000zl] przy 90 000km oraz wymieniono tylne amortyzatory. Za to dla ciekawości podam, że moja żona ma NEW BEETLA 1.9 TDI z 2001r z przebiegiem coś pod 180 000km i tam poza częściami eksploatacyjnymi nawalił jedynie czujnik ciśnienia oleju[cena 28 zl] i przy wymianie rozrządu po 120 000km wymieniono napinacz paska osprzętu. Tak więc różnica w kosztach jazdy ogromna.

Lelon 20-07-2010 22:28

Odp: C-Max Typowe Awarie
 
SMUTNY INDYK, ja moge napisać z innej strony. Miałem przez prawie 3lata Passata TDI 130KM 2004r i był w miarę bezawaryjny, ale też coś się psuło.(napinacz paska osprzętu, oba przeguby, klima, czujnik ABS, kontrolka poduszek i coś tam jeszcze) także też coś się psuło.

Za to mam już drugiego c-maxa i jak na razie to popsuła mi się lampka w lusterku i czujnik ciśnienia oleju, chyba że o czymś zapomniałem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.