Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Parujące szyby (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=195817)

Goliat Leszno 04-11-2012 19:54

nadmierne parowanie szyb
 
dobry . mam taki mały problemik. Co jest powodem nadmiernego parowania szyb ? .... wilgoć ? czy co ?

Kamils37 04-11-2012 20:01

Odp: nadmierne parowanie szyb
 
Jak pasożyt wsiada po piwie ewentualnie wczorajszy to szyby parują
Więc wątpię aby to była wilgoć :P

Goliat Leszno 04-11-2012 20:05

Odp: nadmierne parowanie szyb
 
Cytat:

Napisał Kamils37 (Post 1900203)
Jak pasożyt wsiada po piwie ewentualnie wczorajszy to szyby parują

nie :)

Kamils37 04-11-2012 20:15

Odp: nadmierne parowanie szyb
 
To teraz tak na poważnie :)
Sprawdź filtr kabinowy
Szczelność podszybia
I ostatnia która u mnie była, wilgoć waliła z tyłu (filcowe nadkola (fabryka) + lekka dziura na błotniku) błotnik zrobiony nadkola założone plastikowe, teraz wilgoci brak

driver110 04-11-2012 20:16

Odp: nadmierne parowanie szyb
 
Jeżeli masz w aucie filtr kabinowy, to na 100% jest do wymiany, Jeżeli nie jest to filtr to samochód przecieka- wilgoć

kael82 04-11-2012 20:30

Odp: nadmierne parowanie szyb
 
Może pomóc wymiana filtra kabinowego. Przynajmniej u mnie swego czasu pomogło. Filtr miałem już mocno zabrudzony.

Akurat w FF Mk1 ta czynność nie należy do przyjemności, bo chcąc zrobić wszystko jak należy to wypadałoby kupić jeszcze masę uszczelniającą podszybie, w dodatku jego demontaż może pociągnąć za sobą dodatkowe koszty w postaci urwanych spinek. U mnie oczywiście wszystkie były urwane i przy okazji ciekła mi woda przez filtr kabinowy do środka auta.
Podczas wymiany posłużyłem się instrukcją z forum jak uszczelnić filtr oraz przymocować porządnie podszybie po wymianie filtra kabinowego bez dodatkowych inwestycji mając pod ręką zwykłe wkręty do drewna. Oczywiście operacja zakończyła się pełnym sukcesem i o wodzie na dywaniku pasażera zapomniałem. W dodatku miałem satysfakcję, że wszystko zrobiłem własnymi siłami z należytą starannością.

Kamils37 04-11-2012 20:30

Odp: nadmierne parowanie szyb
 
Kabinowy na pewno jest ;)
I tak jak pisze Kael trzeba albo uważać albo uzbroić się w cierpliwość i wkręty :)

wieslaw75 05-11-2012 09:08

Odp: nadmierne parowanie szyb
 
Wykonaj sobie daszek nad filtrem kabinowym i będzie o jedno miejsce mniej gdzie woda może się dostawać do kabiny.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Maciek56561 05-11-2012 09:53

Odp: nadmierne parowanie szyb
 
Witam. Przyłącze się do tematu bo mam ten sam problem. Filtr wymieniony, a po wejściu do auta w mokre dni i włączeniu nadmuchu z ciepłym powietrzem na szyby, następuje całkowite zaparowanie przedniej szyby. Muszę odczekać z 5 minut, aby móc jechać .Słyszałem o tym, że to wina parownika. Ma ktoś podobne doświadczenia.???

Długi Marek 05-11-2012 11:13

Odp: nadmierne parowanie szyb
 
Woda "leci" na filtr kabinowy,sprawdź podszybie.Miałem to samo-nie uszczelniłem i woda leciała między szybą a plastikiem podszybia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.