Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Szwankuje centaralny, kierunkowskazy, oświetlenie.... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=165012)

tisi 04-09-2012 08:52

Szwankuje centaralny, kierunkowskazy, oświetlenie....
 
Witam

Tak jak już napisałem w temacie, mam problem z niedziałającym centralny zamkiem ( brak reakcji na pilota i na kluczyk - kluczykiem dało się otworzyć tylko poszczególne drzwi), zanikły kierunkowskazy ( brak reakcji na przełącznik w kierownicy a także na przycisk awaryjnych), nie działa całe oświetlenie wnętrza, nie działa ogrzewanie tylnej szyby. Dodatkowo zauważyłem że nie można otworzyć tylnej klapy (pociągając na klamkę jedynie używając kluczyk można ją otworzyć). Bezpieczniki są ok i napięcie na odpowiednich bezpiecznikach też jest. Ciekawostką jest to że przedwczoraj objaw był taki że pojawił się ten problem a po ok 30 minutach wszystko działało natomiast od wczoraj niestety zero reakcji. Przejrzałem całe forum i niestety poza radami o sprawdzenie wiązek nie znalazłem ciekawego. Moje wiązki wyglądają na ok. Ciekawi mnie to dlaczego te awarie wystąpiły równocześnie przecież są na różnych obwodach. I jeszcze jedno elektryczne szyby działają i wycieraczka tylnej szyby także. Proszę o jakieś wskazówki.

Czy przy otwartym samochodzie powinno być napięcie na bezpieczniku nr 55???

wojtekn 04-09-2012 10:15

Odp: Problem z centaralnym, kierunkowskazami, oświetleniem....
 
Wygląda na to że kończy ci się moduł GEM.

taxidriver 05-09-2012 18:37

Odp: Problem z centaralnym, kierunkowskazami, oświetleniem....
 
Witam podpinam się tylko co to jest ten "GEM" z tego co wyczytałem padają przekaźniki w module komfortu.U mnie padł lewy kierunek i lampka nad lusterkiem wariowała , na razie lampkę odpiąłem, jeszcze nie mam diody w drzwiach (brak masy wiązka jest ok). Posprawdzałem żarówki kostki i masy w okolicy lewej połowy autka. Znalazłem coś na temat modułu, że przekaźnik kierunków jest podobno wlutowywany i pomaga prze lutowanie lub wymiana przekaźnika. Rozwiń to o gem-ie. Czy w galaktykach jest ten gem nikt nic o tym nie pisze za to w fordach jak najbardziej.

gorny7 05-09-2012 20:29

Odp: Problem z centaralnym, kierunkowskazami, oświetleniem....
 
1 załącznik(i)
witam
zakupilem taki moduł BSi bo myślałem ze może jednak on jest uszkodzony( problem z pilotem w zamku i otwieraniem drzwi). po podpięciu niestety wszystko było bez zmian.
Moduł podpiołem bez jego wyciągania .wyciągam kostki i przepinam do nowego(chociaż jest bardzo ciasno i praktycznie wisi na kablach). Na razie leży na półce jeżeli ktoś by chciał a bym go przeslał do niego na podpięcie. to możemy się dogadać. ale koszty przesyłki w obie strony, + jakis ekwiwalent lub mogę odsprzedać.
te moduły maja różna numeracje i po wejściu vagiem w moduł powinno wyświetlić jego numer.

Modul BSI (komfort)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.