Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Zdejmowany hak - zaślepka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=39540)

subratri 08-03-2008 10:24

Zdejmowany hak - zaślepka
 
Witam. od kąd mam to auto to jedna rzecz mnie drażni. mam hak, wypinany, zamykany na kluczyk itd. ze względu jednak na to, że dużo jeżdżę po mieście, i często muszę parkować w miejscach w które nawet smarty boją się wjeżdżać, ten hak mnie drażni. mogę go wypiąć bez problem, tylko, że w tedy zostaja po nim dziura. Nie chcę go wypiąć i jeździć tak, bo mimo, że hak jest mi potrzebny sporadycznie, to jednak chciałbym móc go w odpowiednim momencie zapiąć bez większych problemów. bez czyszczenia, odrdzewiania itd...

Czy ktoś z Was ma może coś do zabezpieczenia tej dziury? może jakaś zaślepka na zdeżak, albo coś co można wsadzić zamiast haku?? w instrukcji znalazłem gdzie ten hak wozić, natomiast nie znalazłem czym zabezpieczyć.
są jakieś gotowe zaślepki? czy może można coś zrobić w samemu?

powiem szczerze że nie bardzo mam pomysł, a upychanie szmaty raczej mi nie odpowiada

somar 08-03-2008 12:20

Re: Zdejmowany hak - zaślepka
 
Cytat:

Napisał subratri
Czy ktoś z Was ma może coś do zabezpieczenia tej dziury? może jakaś zaślepka na zdeżak,

Ja mam kulturalną zaślepkę w kolorze zderzaka i hak w schowku :) - napewno można dokupić taką zaślepkę. widziałem do innych modeli na allegro.

subratri 08-03-2008 12:21

Re: Zdejmowany hak - zaślepka
 
ale zaślepkę tej dziury w zderzaku tak?

somar 08-03-2008 12:25

Re: Zdejmowany hak - zaślepka
 
mówimy o zdejmowanym haku i prostokątnym otworze który zostaje po zdjęciu haka. jeszcze spróbuj dobrze poszukać w zakamarkach auta bo moze ktoś ją wsadził tak że nie rzuca sie w oczy. - jak sprzątałem kiedyś auto znalazłem rózne cuda w zakamarkach :fcp2

subratri 08-03-2008 12:29

Re: Zdejmowany hak - zaślepka
 
juz wszystko przeszukałem, już byłem nawet blisko zdjęcia lewego boczku :)) nie ma nigdzie :/

somar 08-03-2008 12:40

Re: Zdejmowany hak - zaślepka
 
no to pozostaje poszukać i dokupić :fcp4 - a nawiasem mówiąc ja trzymam hak w "schowku" po lewej stronie /chociaż to żaden schowek/

subratri 08-03-2008 13:19

Re: Zdejmowany hak - zaślepka
 
po prawej jest specjalne miejsce na niego. tak mówi instrukcja (o ile oczywiście mi się nic nie pomieszało)

piotr-gizler 08-03-2008 14:17

Re: Zdejmowany hak - zaślepka
 
Witam
podjedź do serwisu forda i zapytaj o ten detal, takie pierdołki mają w dobrej cenie.
Ja osobiście szukałem obudowy lusterka i ktoś na forum doradził mi kupno w serwisie, powiem szczerze że się miło zdziwilem bo koszt takiej obudowy to 40zł i nie musiałem kupować całego lusterka.
Spróbuj w serwisie może też tanio kupisz.

Pozdrawiam
Piotr

SONY 08-03-2008 15:41

Re: Zdejmowany hak - zaślepka
 
Galaxy fabrycznie ma wyciętą dziurę w zderzaku i również fabrycznie wyposażone jest w zaślepkę w kolorze samochodu. Wygląda na to że w twoim została ona gdzieś zagubiona z powodu np. niewłaściwego założenia lub wyłamania zatrzasków. Na Allegro chyba tego nie znajdziesz, bo jeśli ktoś ma do sprzedania zderzak to go raczej nie rozkompletuje.
Myślę, że najrozsądniej jest to kupić w serwisie, ale dojdą jeszcze koszty pomalowania tej zaślepki.

tomi98 08-03-2008 16:53

Re: Zdejmowany hak - zaślepka
 
Cytat:

mówimy o zdejmowanym haku i prostokątnym otworze który zostaje po zdjęciu haka. jeszcze spróbuj dobrze poszukać w zakamarkach auta bo moze ktoś ją wsadził tak że nie rzuca sie w oczy. - jak sprzątałem kiedyś auto znalazłem rózne cuda w zakamarkach
mam tak samo, ale od czasu jak pewien palant obcierał się o mój zderzak, założyłem hak i mam spokój
:fcp12


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.