Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Dziwnie działa obrotomierz. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=139626)

aaalata 17-09-2011 15:31

Dziwnie działa obrotomierz.
 
Witam.

Przeglądnąłem kilka wątków nt obrotomierza ale nie trafiłem na podobny przypadek.

Po wymianie rozrządu (aczkolwiek nie sądzą, żeby to miało związek z rozrządem) dziwnie działa mi obrotomierz:
- podczas jazdy na biegu bez gazu (tzw. hamowanie silnikiem) obrotomierz wskazuje poprawne (takie jak wcześniej) obroty
- po delikatnym wciśnięciu gazu obrotomierz od razu przeskakuje o 200-300 obrotów wyżej
- przy wciśnięciu gazu "do deski" obrotomierz ekspresowo osiąga czerwony zakres i tam się zatrzymuje a ja dalej przyspieszam (np. na czwórce przy 70km/h gaz w podłogę i przy 85km/h mam już 6000obrotów na obrotomierzu) jak puszczam gaz wskazówka wraca na właściwe miejsce...

czemu?

PS czuję się trochę jak w automacie, jakby każde naciśnięcie gazu powodowało redukcję a odpuszczenie przełączenie na wyższy bieg :-)

pepicosi 17-09-2011 16:01

Odp: Dziwnie działa obrotomierz.
 
obrotek masz z alternatora

darmodziej 18-09-2011 09:13

Odp: Dziwnie działa obrotomierz.
 
Cytat:

Napisał aaalata (Post 1710115)
- przy wciśnięciu gazu "do deski" obrotomierz ekspresowo osiąga czerwony zakres i tam się zatrzymuje a ja dalej przyspieszam (np. na czwórce przy 70km/h gaz w podłogę i przy 85km/h mam już 6000obrotów na obrotomierzu) jak puszczam gaz wskazówka wraca na właściwe miejsce...

Wskazówka obrotomierza pokazuje 6000 obr/min, a czy silnik też ma takie obroty, czy nie?

konger 19-09-2011 08:57

Odp: Dziwnie działa obrotomierz.
 
Cytat:

Napisał darmodziej (Post 1710332)
Wskazówka obrotomierza pokazuje 6000 obr/min, a czy silnik też ma takie obroty, czy nie?

Silnik na pewno nie ma tych obrotów bo już by nie przyspieszał (aaalata nadmienia, że obrotomierz jest "zamknięty" a samochód przyspiesza). Miałem identyczny przypadek w Mk II i nie doszedłem gdzie tkwi problem. Miałem sugestie, że to wina sprzęgła (ślizga się) ale po jego wymianie niestety problem pozostał. Samochód został sprzedany w takim stanie i nie wiem jak się potoczyły dalej jego losy. Kupiec stwierdził, że wie gdzie tkwi problem.

aaalata 19-09-2011 14:19

Odp: Dziwnie działa obrotomierz.
 
Dokładnie tak: "obrotek zamknięty a auto dalej przyspiesza"...

Sprzęgło na 100% nie ślizga się.

Generalnie "defekt" obrotomierza mi nie przeszkadza w jeździe ale, skoro sygnał bierze z alternatora to:
- czy nie jest to zapowiedź jakiejś awarii alternatora?
- czy przy wymianie (kompletu) rozrządu wymienia się też pasek napędzający alternator? (pytam, bo jak wspomniałem defekt wystąpił po wymianie rozrządu...)

rajman 19-09-2011 16:21

Odp: Dziwnie działa obrotomierz.
 
Cytat:

Napisał aaalata (Post 1710898)
Dokładnie tak: "obrotek zamknięty a auto dalej przyspiesza"...

Sprzęgło na 100% nie ślizga się.

Generalnie "defekt" obrotomierza mi nie przeszkadza w jeździe ale, skoro sygnał bierze z alternatora to:
- czy nie jest to zapowiedź jakiejś awarii alternatora?
- czy przy wymianie (kompletu) rozrządu wymienia się też pasek napędzający alternator? (pytam, bo jak wspomniałem defekt wystąpił po wymianie rozrządu...)

to juz zapytaj mechanika czy ci pasek wymienili.

w td nie mozesz miec takich obrotow. ; ) 5tys to max chyba.

moze cos obruszyli od spodu przy wymianie rozrzadu i stad te cyrki.

konger 20-09-2011 08:09

Odp: Dziwnie działa obrotomierz.
 
Cytat:

Napisał aaalata (Post 1710898)
- czy przy wymianie (kompletu) rozrządu wymienia się też pasek napędzający alternator? (pytam, bo jak wspomniałem defekt wystąpił po wymianie rozrządu...)

Z tego co wiem to raczej paska od alternatora nie wymienia się przy rozrządzie.

aaalata 21-10-2011 08:49

Odp: Dziwnie działa obrotomierz.
 
Hej.

Jako, że chłopaki w serwisie oraz polecany elektryk (elektronik) samochodowy stwierdzili, że sygnał na obrotomierz idzie z alternatora i nie ma ŻADNEGO ZWIĄZKU z wymianą rozrządu to nie wspomniałem przy okazji zakładania wątku, że po wymianie rozrządu silnik zaczął pracować jak z ursusa c 330 a następnie po "podregulowaniu" pracował lepiej ale kopcił i nie zabardzo chciał odpalać.
Pomyślałem - przestawili rozrząd to jedno, a sceny z obrotomierzem to zupełnie inna sprawa.

Otóż, podobno zbiegiem okoliczności był fakt, że podczas wymiany rozrządu fizycznie odpadł z mocowania czujnik położenia wału. Inny pan mechanik (którego serdecznie pozdrawiam) połączył kiepską pracę silnika i niechęć do odpalania z ześwirowanym obrotomierzem i od razu wiedział gdzie szukać.

REASUMUJĄC - po umieszczeniu czujnika położenia wału na właściwym miejscu obrotomierz działa prawidłowo... aha i silnik też. Pozdrawiam Pana Mariusza i obyśmy się za szybko nie spotkali znowu :-)

valdi2000 21-10-2011 12:52

Odp: Dziwnie działa obrotomierz.
 
witam

a możesz mi Kolego powiedzieć gdzie jest ten czujnik o którym piszesz że go mechanik poprawił. mam dokładnie to samo, w niczym to nie przeszkadza ale skoro udał Ci się to naprawić to i może mi się uda:)


pozdrawiam i dziękuje za pomoc
paweł

aaalata 26-10-2011 14:50

Odp: Dziwnie działa obrotomierz.
 
Genaralnie ja nie mam pojęcia gdzie jest ten czujnik, ale elektryk, który dziś naprawiał mi alternetor (nie w związku z obrotomierzem, zbieg okoliczności) powiedział, że jest chyba na obudowie sprzęgła.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.