Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Zamek magnetyczny klapy bagaznika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=35964)

Zdzisek 08-01-2008 15:58

Zamek magnetyczny klapy bagaznika
 
Może ktoś bedzie wiedzieć co mogło nawalić gdy zamek magnetyczny klapy bagażnika nie otwiera (czasmi się zdarzy że otworzy). Najpierw zaczął działać losowo, potem coraz rzadziej a dodatkowo zaczęła się świecić lampka niezmkniętych drzwi (wcześniej nie świeciła lub migała - jak przychamowałem to gasła jak przyśpieszałem to zapalała się jakby coś nie kontaktowało)
Otwiera się przyciskiem z konsoli, kluczykiem i z pilota.

RZBL 08-01-2008 16:06

Mam to samo. Na szczescie gdy zamkne samochod to sam juz sie nie otworzy. Podejrzewam, ze winny jest za to zamek w samej klapie. Ukryty jest pod guma i teraz gdy na drogach chlapa nie trudno go zamoczyc. Ja jeszcze bylem na myjni i koles szalal z lanca od Karchera wiec pewnie zalal go woda.

Barracuda 08-01-2008 19:48

panowie temat wałkowany wczesniej około miesiaca temu bardzo dokładnie.
winny mikroprzełącznik ponoć. sam zamek nie.

marswiatek 31-01-2008 20:38

Re: Zamek magnetyczny klapy bagaznika
 
Miałem ten sam problem, winny mikroprzełącznik w uchwycie klapy (pod gumką). Rozbierasz klape odłączasz i jest ok. Oczywiście otwierasz tylko z guzika na panelu i z kuczyka:)

Pakula 31-01-2008 22:08

Re: Zamek magnetyczny klapy bagaznika
 
Cytat:

Napisał marswiatek
Rozbierasz klape odłączasz i jest ok.


Odłączasz i już niepodłączasz?? Czy jak?? Bo mam ten problem!!!!! Możesz bardziej szczegółowo.

heko 01-02-2008 06:51

Re: Zamek magnetyczny klapy bagaznika
 
Cytat:

Napisał Pakula
Cytat:

Napisał marswiatek
Rozbierasz klape odłączasz i jest ok.


Odłączasz i już niepodłączasz?? Czy jak?? Bo mam ten problem!!!!! Możesz bardziej szczegółowo.

Odłącz wtyczkę od mikrowyłącznika i będziesz otwierał z kabiny i kluczyka :fcp3 , albo wymień go (ok. 110zł. w aso) :fcp5

Pakula 01-02-2008 15:12

Re: Zamek magnetyczny klapy bagaznika
 
Cytat:

Napisał heko
Cytat:

Napisał Pakula
Cytat:

Napisał marswiatek
Rozbierasz klape odłączasz i jest ok.


Odłączasz i już niepodłączasz?? Czy jak?? Bo mam ten problem!!!!! Możesz bardziej szczegółowo.

Odłącz wtyczkę od mikrowyłącznika i będziesz otwierał z kabiny i kluczyka :fcp3 , albo wymień go (ok. 110zł. w aso) :fcp5

Co trzeba rozebrać prócz tego całego plastiku, żeby dostać siedo tego mikrowyłącznika?

artmaniac 01-02-2008 15:23

Re: Zamek magnetyczny klapy bagaznika
 
sposób nieco brutalny ale u mnie działa: wd40 w strzykawkę z cienką igłą, wstrzyknąć odrobinę pod gumową osłonę przy uchwycie.

heko 01-02-2008 16:06

Re: Zamek magnetyczny klapy bagaznika
 
Odłączasz i już niepodłączasz?? Czy jak?? Bo mam ten problem!!!!! Możesz bardziej szczegółowo.[/quote]
Odłącz wtyczkę od mikrowyłącznika i będziesz otwierał z kabiny i kluczyka :fcp3 , albo wymień go (ok. 110zł. w aso) :fcp5[/quote]

Co trzeba rozebrać prócz tego całego plastiku, żeby dostać siedo tego mikrowyłącznika?[/quote]
Ściągasz tapicerkę i już możesz odpiąć mikrowyłącznik, albo odkręcasz jeszcze 4-ry śrubki i wyciągasz całą listwę z mikr. i oświetleniem rejestr. i możesz wymontować (wymienić) ten wyłącznik. Spróbuj go naoliwić, ale u mnie był przerdzewiały :fcp5

Pakula 01-02-2008 22:13

Re: Zamek magnetyczny klapy bagaznika
 
Jak odpiołem ten mikrowyłącznik to wogóle niemogłem otworzyć klapy!!Musiałem przewrócić tylne oparcie i wcisnąć sie do bagażnika i podłączyć go zpowrotem :fcp11z


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.