Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=98241)

Smis 20-04-2010 21:01

Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Witam
Mam zamiar kupiś c-maxa ogladałem jest fajny. Chcialbym jednak wiedzieć czy samochód ten posiada filtr cząstek stałych. Samochód ma 128 tyś km (wedlug wskazań licznika i zapewnień sprzedawcy). W necie po VIN znalażłem takie oto informacje:

Focus 04-08/Focus C-MAX 03-07, 2.0L Duratorq-TDCi (136PS) - DW10, Jeans Metalik

Numer VIN: WF0MXXGCDM5M79385
Numer homologacji (TAN): E13*2001/116*0109

Główne funkcje
Data produkcji: 02.03.2005
Model pojazdu: Focus 04-08/Focus C-MAX 03-07
Typ nadwozia: 5-drzwiowy UAV
Wersja: Seria 50
Silnik: 2.0L Duratorq-TDCi (136PS) - DW10
Przekładnia: 6-bieg. przekł. ręczn. - MMT6
Napęd: LHD FWD
Norma emisji spalin: 2000 EEC (EEC 7)
Klimatyzacja: Klim. dwustref. z aut. kontr. temp.
Obszar: (+)"I"
Lakier: Jeans Metalik
Materiał we wnętrzu: Linea/Kent

Czy powyższe dane wskazuja że ten samochód ma filtr cząstek stałych? Czy ma kontrole trakcji i ASR i ABS

Pozdrawaim
Robert

String 20-04-2010 21:49

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
wg tego co ja wyczytałem na podstawie Vin, to nie masz ESP i filtra cząstek stałych. ABS masz, to jest w tych samochodach standardem.

bocheno 21-04-2010 06:51

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
"Norma emisji spalin: 2000 EEC (EEC 7)" - to pokazuje że nie ma filtra cząsteczek stałych.

tedii 21-04-2010 19:49

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
pytanie ,czy chcesz mieć ten filtr cząstek stałych?

niuniek24 21-04-2010 19:53

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
raczej chyba nie chce

tedii 21-04-2010 20:13

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Cytat:

Napisał niuniek24 (Post 1419950)
raczej chyba nie chce

poproś o rozkodowanie vin- 12345mario,tam dowiesz się wszystkiego,albo wpisz w wyszukiwarce VIN

Franuśś 21-04-2010 21:14

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Filtr cząstek Diesel Co 120 000 km - Wymienić - tylko Duratorq-TDCi spełniający normy Etapu EURO IV, jeżeli dotyczy (LTS 25 280 1)

tunesquad 28-04-2010 10:13

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Sprawdziłem swojego i mam normę emisji spalin E3. Czy to oznacza brak DPF?

sw.wilq 28-04-2010 10:33

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
E3 Emissions jest zdradliwe. Jak przyjąłem że oznacza to brak DPF'a... i cóż, dostałem go w bonusie :)

Sprawdź swój VIN na stronie: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Tam jak podałem swój, to napisało mi wprost - JEST DPF :)

Albo jedź do serwisu i poproś o wydruk danych pojazdu dla VIN - wtedy zobaczysz co naprawdę masz (powinieneś) mieć na pokładzie :)

Zerknij również do wątku: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tunesquad 28-04-2010 10:43

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
hmm... na etis podaje mi normę E3, a na fordpartsplus E4 + DPF

chyba pojadę do dealera i będę miał pewność


Edit: Dzwoniłem do Mieszka w Łodzi i, uwaga!, gość twierdzi że po VIN nie mają możliwości sprawdzić czy auto ma DPF. Trzeba wejść pod auto i obejrzeć wydech w okolicy przegrody kabiny pasażerskiej. Jeśli wychodzą z niego dwie rurki i dodatkowo za zbiornikiem paliwa jest zbiorniczek na dopalacz to jest DPF

sw.wilq 28-04-2010 11:09

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Cytat:

Napisał tunesquad (Post 1424848)
hmm... na etis podaje mi normę E3, a na fordpartsplus E4 + DPF

To gratuluję! Pewnie ucieszyłeś się tak samo jak ja :)

Cytat:

Napisał tunesquad (Post 1424848)
chyba pojadę do dealera i będę miał pewność

Edit: Dzwoniłem do Mieszka w Łodzi i, uwaga!, gość twierdzi że po VIN nie mają możliwości sprawdzić czy auto ma DPF. Trzeba wejść pod auto i obejrzeć wydech w okolicy przegrody kabiny pasażerskiej. Jeśli wychodzą z niego dwie rurki i dodatkowo za zbiornikiem paliwa jest zbiorniczek na dopalacz to jest DPF

No popatrz... a mi w Mieszku po VIN powiedzieli i dali śliczny wydruk z parametrami pojazdu, gdzie stało iż DPF jest na pokładzie.

Zdaje się że potwierdza się, że w tym serwisie odpowiedź na dane zagadnienie silnie zależy od tego z kim rozmawiasz. Potwierdza się to z resztą u innych forumowiczów z Łodzi - mają mieszane odczucia co do tego serwisu.
Ja osobiście (mimo że mieszkam obok nich) jeżdżę tam tylko w ostateczności.

tunesquad 28-04-2010 11:15

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Cytat:

Napisał sw.wilq (Post 1424874)
To gratuluję! Pewnie ucieszyłeś się tak samo jak ja :)

Dokładnie, ale usmiech już mi zszedł. Zadzwoniłem do OMC Motors w W-wie i bez problemu mi sprawdzili. Wyrok: mam DPF...

tunesquad 21-05-2010 10:03

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Kolejne newsy odnośnie DPF.
Złapałem kontakt z diagnostą z ASO Forda. Podpięliśmy komputer i wykazał błędy DPF (zapchany aż miło). Okazało się jednak, że oprogramowanie diagnostyczne zawiera też funcjonalność pozwalającą regenerować DPF. Proces trwa 10 min i w tym czasie auto stojąc zaparkowane samoczynnie dodaje gazu i zwiększa ilość dawkowanego paliwa celem oczyszczenia filtra. Po tym ponowna diagnostyka filtra i jest OK. Koszt usługi - 150 zł (wraz ze sprawdzeniem wszystkiego, co jeszcze można było przez kompa sprawdzić). Po tym wszystkim spalanie w mieście spadło o 1l/100km.

sw.wilq 21-05-2010 11:05

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
To jest standardowa procedura dopalania serwisowego. Kiedy wyceniają to w serwisie, uwzględniają potencjalną konieczność dopełnienia czynnika dopalającego - co w sumie daje koszt koło 700 PLN.

Serwis w którym to miałem robić, zarzekał się że próby dopalania nie wykonają bez dopełnienia czynnika, a ponoć nie ma sposobu sprawdzenia jego poziomu poza dolaniem do pełna i sprawdzeniem ile weszło.
Jak Ci mechanik zrobił dopalanie "standalone" i podziałało to trzeba się tylko cieszyć. Obawiam się jednak, że w Twoim przypadku rezultaty mogą być krótkotrwałe. Pisałeś niedawno, że przegoniłeś auto po trasie i się poprawiło - takie dopalanie serwisowe symuluje właśnie przepędzenia auta po trasie. Skoro po Twojej próbie dopalenia (z opisu wynika że podręcznikowo wykonanej) teraz robiłeś to serwisowo, to obawiam się że DPF masz w schyłkowym stanie... :(

tunesquad 21-05-2010 13:16

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Przebieg mam niecałe 98tys więc płyn powinien jeszcze być bo uzupełnienie jest przewidziane co 60tys. Może i ASO dolewa tego płynu przy okazji dopalania ale robią to co 60tys km. Z etis wygenerowałem kartę przeglądu na 100tys km i na 120tys km, i tylko w tym drugim przypadku otrzymałem coś takiego: Dolej EOLYS176 i zresetuj pamiec zgodnie z instrukcjami serwisowymi w TIS – 1,6/2,0 Duratorq-TDCi z poziomem emisji spalin Etapu EURO IV i filtrem czastek stalych (DPF), jesli dotyczy (LTS 23 563 4)

Zobaczymy jak długo wytrzyma. Diagnosta stwierdził, że spokojnie rok pojeżdżę po takim dopaleniu

Lelon 21-05-2010 13:43

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
a przy 120tys km to nie przewiduje się wymiany filtra?

tunesquad 22-05-2010 07:05

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Zgadza się. I przy okazji dolewa się płynu.

tunesquad 10-06-2010 20:27

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Cytat:

Napisał sw.wilq (Post 1440847)
Skoro po Twojej próbie dopalenia (z opisu wynika że podręcznikowo wykonanej) teraz robiłeś to serwisowo, to obawiam się że DPF masz w schyłkowym stanie... :(

Wygląda na to, że Kolega ma rację. Po krótkim czasie spalanie znów wzrosło i tym razem przekroczyło 10 l/100 km w mieście. Ponowna diagnostyka wskazuje na DPF. Po weekendzie max idzie na warsztat, na wyjęcie filtra i czyszczenie. Zobaczymy na ile to pomoże choć zdaję sobie sprawę, że pewnie skończy się na ekstrakcji.

Tak w ogóle to byłem dziś na Tuwima w Łodzi, w sklepie z oryginalnymi częściami Forda. Filtr kosztuje 4100 a zestaw do uzupełnienia Eolys 1100 zł. Kurde, chyba ktoś u Forda ma nieźle namieszane pod sufitem.

Na alledrogo zestaw 1L płynu + potrzebny do uzupełnienia sprzęt kosztuje w tej chwili 150 zł.

c-matix 13-06-2010 14:10

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Z tego co ja sie orientuje to silniki 1.6tdci 90KM nie maja dpf-a , a silniki 1.6tdci 100km maja dpfa, jest to tez chyab zalezne od rocznika czy do 2005 czy pwyzej 2006

Almiro 14-06-2010 11:13

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Hej,
W 2.0 TDCI wystarczy (chyba) zdjąć górną osłone silnika i jeśli jest dolot powietrza rozdwojony to ma DPF jeśli pojedynczy to DPFa brak...
Mirek

jamartor 19-06-2010 14:09

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Witam

Ja dowiedziałem się o tym, że mam ten filtr w nieciekawy sposób. Wzrosło mi spalanie z ok 6,5-7l do ponad 9l (jazda głównie w mieście). Do tego auto zrobiło się mułowate. Diagnostyka wykazała błąd DPF. Zostało przeprowadzone programowe dopalanie (na szczęście nie w ASO) i na 2 tyg był spokój. Ponieważ spalanie znów wzrosło, bogatszy już o wiedzę odnośnie DPF, przegoniłem auto po trasie celem dopalenia. Pomogło na kolejne 2 tyg a potem znów średnia 9l. Postanowiłem dopalić go na dobre i przez 4 wieczory wyjeżdżałem na trasę. Skutek był właściwie żaden. Skontaktowałem się z łódzkim dealerem V Techu i filtr został usunięty.
Jak się okazało podczas wycinania był zapchany na amen. Ale o dziwo nie sadzą a tlenkiem ceru czyli pozostałością po płynie EOLYS 176 służącym do dopalania filtra. Wydech został tak przerobiony, że z zewnątrz nic nie widać. Puszka była rozcięta na samym końcu, w miejscu gdzie był oryginalny spaw. Następnie filtr został przewiercony w kilku miejscach i wybity. Po zaspawaniu nie ma po tym śladu. Całości dopełniło wgranie oprogramowania przygotowanego przez V Tech.
Jak na razie nie ma żadnych problemów, auto pali poniżej 7l w mieście, żadnych świecących kontrolek i "spokojna głowa". Jedyna różnica, to przy dodawaniu gazu widać lekką mgiełkę wydobywającą się z wydechu.
Podsumowując, jak auto ma ok. 100 tys km to nie ma co się zastanawiać tylko trzeba DPF wywalić i problem ustępuje dożywotnio. Co prawda, obserwując wyjmowanie filtra doszedłem do wniosku, że dałoby się go wyczyścić bo tlenek ceru osadza się jako ceglasty pył i wodą pod ciśnieniem oraz kompresorem byłby do usunięcia (i nawet przez chwilę pomyślałem, żeby zaoszczędzić trochę kasy i tak zrobić) ale po jakimś czasie problem znów by wrócił, szczególnie jeśli auto jeździ głównie po mieście więc na dłuższą metę nie miałoby to większego sensu.

P.S. Polecam artykuł w aktualnym wydaniu Poradnika Auto Świata, daje do myślenia odnośnie jakości i niezawodności DPFa.

Riddick 19-06-2010 19:51

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
sprawdziłem swój vin na stronce zapodanej w jednym z pierwszych postów i oto wynik:
undefined: WF0WXXGCDW5K64196
undefined: 2005-10-13+01:00
undefined: Focus 04-08/Focus C-MAX 03-07
undefined: 4 Door Estate
undefined: 1.6L Duratorq-TDCi (110PS) - DV6
undefined: 5-Speed Manual Transaxle - MTX75
undefined: Stage IV + DPF Emissions
undefined: LHD FWD

rozumiem ze filt niestety mam??:(

tunesquad 19-06-2010 21:38

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Niestety, wygląda na to że masz. Jak auto ma 100 tys lub więcej przebiegu to powoli trzeba przygotować 1,5 tys zł na wywalenie tego badziewia.

Porównaj dane na www.etis.ford.com i www.fordpartsplus.co.uk, będziesz mieć pewność

c-matix 23-06-2010 22:25

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
A ja doszłem do swoich danych i mam ten DPF czy nie ????/

Główne funkcje
Data produkcji: 22.03.2005
Model pojazdu: Focus 04-08/Focus C-MAX 03-07
Typ nadwozia: 5-drzwiowy UAV
Wersja: Seria 45
Silnik: Diesel 1,6 DOHC TCI (90 KM)
Przekładnia: 5-biegowa ręczna - MTX75
Napęd: LHD FWD
Norma emisji spalin: Etap IV ograniczania emisji
Klimatyzacja: Klim. dwustref. z aut. kontr. temp.
Obszar: (+)"F"
Lakier: Bialy Diamond
Materiał we wnętrzu: Humy/Mondus

Franuśś 24-06-2010 08:08

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Z tego wynika że nie

Lelon 24-06-2010 11:00

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Z tego wynika, że tak... podobno jak jest Euro IV to jest DPF, a jak jest Euro III to nie ma.

Franuss jak zwykle pisze żeby pisać...

sterowiec68 24-06-2010 11:28

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Nie do końca tym razem. W moim 1,8 bez DPFa, z VIN też wychodzi :
,,Norma emisji spalin: Etap IV ograniczania emisji . ,,

Lelon 24-06-2010 12:35

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
To ja już całkiem głupi jestem... to może ja nie mam DPF :)


Mój VIN:

Data produkcji: 05.05.2006
Model pojazdu: Focus 04-08/Focus C-MAX 03-07
Typ nadwozia: 5-drzwiowy UAV
Wersja: Seria 50
Silnik: 2.0L Duratorq-TDCi (136PS) - DW10
Przekładnia: 6-bieg. przekł. ręczn. - MMT6
Napęd: LHD FWD
Norma emisji spalin: Etap IV ograniczania emisji
Klimatyzacja: Klim. dwustref. z aut. kontr. temp.
Obszar: (+)"F"
Lakier: Sea Grey Metalik
Materiał we wnętrzu: Louis Leather


EDIT: z tego wynika, że rzeczywiście nie mam DPF... ciekawe tylko dlaczego w dwóch ASO powiedziano mi, że DPF mam...

Franuśś 24-06-2010 12:51

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Cytat:

Napisał Lelon (Post 1462556)
Z tego wynika, że tak... podobno jak jest Euro IV to jest DPF, a jak jest Euro III to nie ma.

Franuss jak zwykle pisze żeby pisać...

Dobrze zastanów się zanim coś o kimś piszesz :surprise:

sterowiec68 24-06-2010 13:55

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Ja też byłem zdziwiony :). Ale tak w tym [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] kodołamaczu wychodzi. Z resztą temat DPF w 1,8 TDCi ,do tego robionym na rynek polski jest raczej oczywisty . Ni ma :).

Almiro 24-06-2010 13:59

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Cytat:

Napisał Lelon (Post 1462609)
To ja już całkiem głupi jestem... to może ja nie mam DPF :)


Mój VIN:

Data produkcji: 05.05.2006
Model pojazdu: Focus 04-08/Focus C-MAX 03-07
Typ nadwozia: 5-drzwiowy UAV
Wersja: Seria 50
Silnik: 2.0L Duratorq-TDCi (136PS) - DW10
Przekładnia: 6-bieg. przekł. ręczn. - MMT6
Napęd: LHD FWD
Norma emisji spalin: Etap IV ograniczania emisji
Klimatyzacja: Klim. dwustref. z aut. kontr. temp.
Obszar: (+)"F"
Lakier: Sea Grey Metalik
Materiał we wnętrzu: Louis Leather


EDIT: z tego wynika, że rzeczywiście nie mam DPF... ciekawe tylko dlaczego w dwóch ASO powiedziano mi, że DPF mam...


Prośba...
Zamiast dywagować mam czy nie mam...
Otwórz maske... zdejmij osłone silnika... popatrz przy samym prawie zamku maski na tzw. dolot... jak masz go "rozwidlony" ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) to masz DPFa jak nie to ... lucky you...

Mirek

Lelon 24-06-2010 14:42

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Byłem, sprawdziłem... mam dolot pojedynczy. To jest pewne info, że jest to równoznaczne z brakiem DPFa?? W ASO byli pewni że mam ;]





Cytat:

Napisał Franuśś (Post 1462624)
Dobrze zastanów się zanim coś o kimś piszesz :surprise:

I kto to mówi :)

Almiro 24-06-2010 14:49

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Cytat:

Napisał Lelon (Post 1462681)
Byłem, sprawdziłem... mam dolot pojedynczy. To jest pewne info, że jest to równoznaczne z brakiem DPFa?? W ASO byli pewni że mam ;]

Z posiadanych przeze mnie informacji... masz szczescie...

Mirek

c-matix 24-06-2010 18:41

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
ja tam wiem ze silniki 1.6 tdci 90KM do roku 2005 lub 2006 nie maja dpfa a silniki 110KM maja ponoc wszystkie jak i turpawke z zmienną geometrią .

bednarpb 02-07-2010 13:35

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
moze bedzie pomocna ta stronka

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wyraznie widac ze w wersjach z DPF jest rozgalezienie rury intercoolera

wiec wystarczy podniesc maske i wszystko jasne... (mam nadzieje)

cantona75 11-10-2010 10:33

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
witam
jestem nowy i skorzystalem z podanych wczesniej linkow odnosnie sprawdzenia czy auto ma filtr dpf czy nie...

i oto wyniki:
etis.ford:
Główne funkcje
Data produkcji: 15.05.2006
Model pojazdu: Focus 04-08/Focus C-MAX 03-07
Typ nadwozia: Kombi
Wersja: Seria 32
Silnik: Diesel 1.6 DOHC TCI (110 KM)
Przekładnia: 5-biegowa ręczna - MTX75
Napęd: LHD FWD
Norma emisji spalin:E3 Emissions
Klimatyzacja: Układ Klimatyz. Ze Sterow. Ręcznym
Obszar: (+)"D"
Lakier: Sea Grey Metalik


fordpartsplus.co.uk:

undefined: 2006-05-15+01:00
undefined: Focus 04-08/Focus C-MAX 03-07
undefined: 4 Door Estate
undefined: 1.6L Duratorq-TDCi (110PS) - DV6
undefined: 5-Speed Manual Trans - MTX75
undefined: Stage IV + DPF Emissions
undefined: LHD FWD


co Wy na to? ma ten filtr czy nie?

rojber 11-10-2010 12:06

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Moim zdaniem o braku DPF świadczy w naszy przypadku norma emisji spalin pod nazwą: 2000 EEC (EEC 7)

damiasek 12-10-2010 09:25

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał bednarpb (Post 1467460)
moze bedzie pomocna ta stronka

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wyraznie widac ze w wersjach z DPF jest rozgalezienie rury intercoolera

wiec wystarczy podniesc maske i wszystko jasne... (mam nadzieje)

Oraz dodatkowo na puszce z katalizatorem i DPF-em są widoczne podłączone przewody, w wersji bez DFP tych przewodów nie ma. Puszka ta jest poniżej turbiny. Poniżej fotki.

Pozdrawiam
Damian

Biperek 16-10-2010 14:32

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Znalazłem trochę sadzy pod osłoną turbiny i poszukując przedmuchu natrafiłem w swoim maxiu na coś, co chyba jest naszym ukochanym filtrem cząstek stałych :( (strzałka zielona) Oświećcie mnie, bo nie idą do tej gruchy żadne wężyki, więc jest nadzieja, że jest to np. pierwszy stopień tłumika.
http://p0.grono.net/101/101927/101927154.jpg
Przedmuch mam z miejsca, które wskazuje strzałka czerwona. Czy ma to poza estetyką jakieś konsekwencje? Jeśli tak, to jak temu zaradzić? Na razie poluzowałem pierścień dociskający, obróciłem go trochę, ponownie dokręciłem i będę obserwował co będzie dalej.
Niech ktoś bardziej zorientowany stwierdzi, czy mam filtr cząstek stałych, czy nie. Z papierów wynika, że raczej nie, ale... :(
Pozdrawiam,
Biperek

damiasek 17-10-2010 18:17

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Ta puszka to katalizator. Brak podłączonych przewodów wskazuje na brak DPF. Post wyżej masz dwa zdjęcia do porównania, może nie najwyższej jakości(robione telefonem) ale widać o co chodzi.

Pozdrawiam
Damian


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.