Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=98241)

sw.wilq 28-04-2010 11:09

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Cytat:

Napisał tunesquad (Post 1424848)
hmm... na etis podaje mi normę E3, a na fordpartsplus E4 + DPF

To gratuluję! Pewnie ucieszyłeś się tak samo jak ja :)

Cytat:

Napisał tunesquad (Post 1424848)
chyba pojadę do dealera i będę miał pewność

Edit: Dzwoniłem do Mieszka w Łodzi i, uwaga!, gość twierdzi że po VIN nie mają możliwości sprawdzić czy auto ma DPF. Trzeba wejść pod auto i obejrzeć wydech w okolicy przegrody kabiny pasażerskiej. Jeśli wychodzą z niego dwie rurki i dodatkowo za zbiornikiem paliwa jest zbiorniczek na dopalacz to jest DPF

No popatrz... a mi w Mieszku po VIN powiedzieli i dali śliczny wydruk z parametrami pojazdu, gdzie stało iż DPF jest na pokładzie.

Zdaje się że potwierdza się, że w tym serwisie odpowiedź na dane zagadnienie silnie zależy od tego z kim rozmawiasz. Potwierdza się to z resztą u innych forumowiczów z Łodzi - mają mieszane odczucia co do tego serwisu.
Ja osobiście (mimo że mieszkam obok nich) jeżdżę tam tylko w ostateczności.

tunesquad 28-04-2010 11:15

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Cytat:

Napisał sw.wilq (Post 1424874)
To gratuluję! Pewnie ucieszyłeś się tak samo jak ja :)

Dokładnie, ale usmiech już mi zszedł. Zadzwoniłem do OMC Motors w W-wie i bez problemu mi sprawdzili. Wyrok: mam DPF...

tunesquad 21-05-2010 10:03

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Kolejne newsy odnośnie DPF.
Złapałem kontakt z diagnostą z ASO Forda. Podpięliśmy komputer i wykazał błędy DPF (zapchany aż miło). Okazało się jednak, że oprogramowanie diagnostyczne zawiera też funcjonalność pozwalającą regenerować DPF. Proces trwa 10 min i w tym czasie auto stojąc zaparkowane samoczynnie dodaje gazu i zwiększa ilość dawkowanego paliwa celem oczyszczenia filtra. Po tym ponowna diagnostyka filtra i jest OK. Koszt usługi - 150 zł (wraz ze sprawdzeniem wszystkiego, co jeszcze można było przez kompa sprawdzić). Po tym wszystkim spalanie w mieście spadło o 1l/100km.

sw.wilq 21-05-2010 11:05

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
To jest standardowa procedura dopalania serwisowego. Kiedy wyceniają to w serwisie, uwzględniają potencjalną konieczność dopełnienia czynnika dopalającego - co w sumie daje koszt koło 700 PLN.

Serwis w którym to miałem robić, zarzekał się że próby dopalania nie wykonają bez dopełnienia czynnika, a ponoć nie ma sposobu sprawdzenia jego poziomu poza dolaniem do pełna i sprawdzeniem ile weszło.
Jak Ci mechanik zrobił dopalanie "standalone" i podziałało to trzeba się tylko cieszyć. Obawiam się jednak, że w Twoim przypadku rezultaty mogą być krótkotrwałe. Pisałeś niedawno, że przegoniłeś auto po trasie i się poprawiło - takie dopalanie serwisowe symuluje właśnie przepędzenia auta po trasie. Skoro po Twojej próbie dopalenia (z opisu wynika że podręcznikowo wykonanej) teraz robiłeś to serwisowo, to obawiam się że DPF masz w schyłkowym stanie... :(

tunesquad 21-05-2010 13:16

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Przebieg mam niecałe 98tys więc płyn powinien jeszcze być bo uzupełnienie jest przewidziane co 60tys. Może i ASO dolewa tego płynu przy okazji dopalania ale robią to co 60tys km. Z etis wygenerowałem kartę przeglądu na 100tys km i na 120tys km, i tylko w tym drugim przypadku otrzymałem coś takiego: Dolej EOLYS176 i zresetuj pamiec zgodnie z instrukcjami serwisowymi w TIS – 1,6/2,0 Duratorq-TDCi z poziomem emisji spalin Etapu EURO IV i filtrem czastek stalych (DPF), jesli dotyczy (LTS 23 563 4)

Zobaczymy jak długo wytrzyma. Diagnosta stwierdził, że spokojnie rok pojeżdżę po takim dopaleniu

Lelon 21-05-2010 13:43

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
a przy 120tys km to nie przewiduje się wymiany filtra?

tunesquad 22-05-2010 07:05

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Zgadza się. I przy okazji dolewa się płynu.

tunesquad 10-06-2010 20:27

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Cytat:

Napisał sw.wilq (Post 1440847)
Skoro po Twojej próbie dopalenia (z opisu wynika że podręcznikowo wykonanej) teraz robiłeś to serwisowo, to obawiam się że DPF masz w schyłkowym stanie... :(

Wygląda na to, że Kolega ma rację. Po krótkim czasie spalanie znów wzrosło i tym razem przekroczyło 10 l/100 km w mieście. Ponowna diagnostyka wskazuje na DPF. Po weekendzie max idzie na warsztat, na wyjęcie filtra i czyszczenie. Zobaczymy na ile to pomoże choć zdaję sobie sprawę, że pewnie skończy się na ekstrakcji.

Tak w ogóle to byłem dziś na Tuwima w Łodzi, w sklepie z oryginalnymi częściami Forda. Filtr kosztuje 4100 a zestaw do uzupełnienia Eolys 1100 zł. Kurde, chyba ktoś u Forda ma nieźle namieszane pod sufitem.

Na alledrogo zestaw 1L płynu + potrzebny do uzupełnienia sprzęt kosztuje w tej chwili 150 zł.

c-matix 13-06-2010 14:10

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Z tego co ja sie orientuje to silniki 1.6tdci 90KM nie maja dpf-a , a silniki 1.6tdci 100km maja dpfa, jest to tez chyab zalezne od rocznika czy do 2005 czy pwyzej 2006

Almiro 14-06-2010 11:13

Odp: Jak poznać czy jest filtr cząstek stałych
 
Hej,
W 2.0 TDCI wystarczy (chyba) zdjąć górną osłone silnika i jeśli jest dolot powietrza rozdwojony to ma DPF jeśli pojedynczy to DPFa brak...
Mirek


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.