Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   1.8 D Padł :(Ktoś pomoże?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=79771)

variat13 30-09-2009 19:21

1.8 D Padł :(Ktoś pomoże??
 
Panowie mam sporo pytan...Dzis jak codzien odpalałem rano swojego Esiego i może pochodził z 5 sek i zacząl kasłać,krztusić sie wiec mu delikatnie gazu i gdy sie rozkręcał mimo dodawania gazu zdech na amen:(Jak dla mnie choc moge się mylić złapał jakiegoś syfa z dna baku..Paliwa była końcówka a wczesniej od okoła miesiąca miał obiawy własnie zanieczyszczonego filtru paliwa...Jak na złość dziś przyszedł filtr paliwa z allegro:(Jeżdze dopiero nim trzeci miesiąc wiec nie wiem co lał do baku poprzedni właściciel..Jedno jest pewne paliwo było choć jakaś koncówka i rano miałem zalać i stąd tez obawa że z dna mógł jakis syf zassać:(Wstępnie ktoś może podpowiedziec czy sie nie myle i jaki koszt może mnie w związku z tym czekac?Cos na przydomowym parkingu dam rade zrobic?Czy tylko cholowanko do warsztatu? aha była próba odpalenia na lince bez rezultatu:(Prosze o pomoc...

wacek_pl 30-09-2009 19:54

Odp: 1.8 D Padł :(Ktoś pomoże??
 
Albo nic nie złapał jak bak jest pusty to może się zapowietrzył, ale opisz dokładnie jaki jest efekt jak teraz próbujesz go odpalić?

namemartin 30-09-2009 20:09

Odp: 1.8 D Padł :(Ktoś pomoże??
 
Cytat:

Napisał variat13 (Post 1255295)
była próba odpalenia na lince bez rezultatu

Myślisz, że zapowietrzonego diesla łatwo się odpala? Sprawdź czy zupa dochodzi gdzie trzeba... I spokojnie bez paniki.

variat13 30-09-2009 20:25

Odp: 1.8 D Padł :(Ktoś pomoże??
 
Cytat:

Napisał namemartin (Post 1255347)
Myślisz, że zapowietrzonego diesla łatwo się odpala? Sprawdź czy zupa dochodzi gdzie trzeba... I spokojnie bez paniki.

Panowie ale o zapowietrzeniu nie ma mowy...Dużo paliwa nie ma ale to ze jest jestem pewien na 100% Czy jest możliwość ze padła pompa przez zapchany filtr?Powiedz jak sprawdzic czy pompa jest sprawna tz czy zupa dochodzi gdzie trzeb:)

variat13 30-09-2009 20:41

Odp: 1.8 D Padł :(Ktoś pomoże??
 
Cytat:

Napisał wacek_pl (Post 1255329)
Albo nic nie złapał jak bak jest pusty to może się zapowietrzył, ale opisz dokładnie jaki jest efekt jak teraz próbujesz go odpalić?

ale paliwko jest...a efekt jak efekt....Krecisz i krecisz i czujesz jak akumulator woła Help

namemartin 30-09-2009 20:49

Odp: 1.8 D Padł :(Ktoś pomoże??
 
Po pierwsze sprawdź ręczną pompką. Powinieneś wyczuć czy paliwo przechodzi. Może paliwo się cofa. Zdejmij wężyk (do butelki) sprawdź czy paliwo leci jak kręcisz.
Następnie sprawdź czy napięcie dochodzi na świece. Może bezpiecznik świec żarowych czy też przekaźnika padł...

rustin 01-10-2009 08:33

Odp: 1.8 D Padł :(Ktoś pomoże??
 
Na początek wymień ten filtr zalej paliwem autko,sciagnij przewód paliwowy przy pompie wtryskowej i pompuj pompką reczna aż zacznie lecieć ropa wtedy szybko go założ i odpalaj.

PaBlLoO90 09-10-2009 10:19

Odp: 1.8 D Padł :(Ktoś pomoże??
 
Jeżeli masz szczęście to wystarczy wymienić filtr i będzie chodził , jednak z własnego doświadczenia wiem że prawdopodobnie przez felerny filtr mogła ci się zatrzeć pompa ( koszt naprawy 600 PLN)

PaBlLoO90 09-10-2009 10:23

Odp: 1.8 D Padł :(Ktoś pomoże??
 
Cytat:

Napisał variat13 (Post 1255358)
Panowie ale o zapowietrzeniu nie ma mowy...Dużo paliwa nie ma ale to ze jest jestem pewien na 100% Czy jest możliwość ze padła pompa przez zapchany filtr?Powiedz jak sprawdzic czy pompa jest sprawna tz czy zupa dochodzi gdzie trzeb:)


Jeżeli oto chodzi to odkręć przewud na wtrysku, wystarczy jeden, włącz zapłon i kręć, jeżeli z przewodu poleci wyrazny strumień zupy to pompa jest ok, jeżeli nie bądz cieknie tyle co kot napłakał , MASZ ZATARTĄ POMPE


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.