Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] spadek obrotów na biegu jałowym (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=147847)

rafael 10-01-2012 12:30

spadek obrotów na biegu jałowym
 
witam kolegów w nowym roku i pozdrawiam.mam silnik 1,6 benzyna i czasami na biegu jałowym obroty spadają tak jakby chciał zgasnąć,nie dzieję się to zawsze ale wystepuje,wyczuściłem regulator obrotów ale nic się nie zmieniło.myslę że to może jakiś czujnik szwankuje ale nie wiem który.normalnie auto odpala i przyspiesza bez problemu świece wymienialem juz wcześniej,kable też ale dodam jeszcze że jak pracuje pod obciążeniem(światła,dmuchawa itp)te obroty spadaja ale jak wyłącze światła to juz jest ok.to tyle jeśli ktoś coś podobnego miał prosze o wiadomosć.pozdrawiam

MarcinMegusi 11-01-2012 15:55

Odp: spadek obrotów na biegu jałowym
 
Ja mam taki sam problem ;) Jak narazie wyczyściłem krokowca i przepustnice. Na wiosne pójdą jeszcze wężyki podcisnienia i zaworek odpow. Dla obrazowego przedstawienia sytuacji u mnie prezentuje się to tak [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] przy kazdym dojezdzie do swiatel i wcisnieciu sprzegła obroty spadaja do ponizej nawet 600 i autkiem telepie ;) a przy włączonej klimie potrafił zgasnąć ;)

szakalq 11-01-2012 18:12

Odp: spadek obrotów na biegu jałowym
 
Mam u siebie to samo, też spadają obroty jednak samochód nie gaśnie, czyściłem krokowca, wymieniłem wężyk odpowietrzenia skrzyni korbowej bo się zaciskał niby był ok, ale jak silnik dłużej popracował to widać było, że przewód się spłaszcza - z obrotami to nie wiele poprawiła, ale silnik odzyskał moc i mniej pali. U siebie zauważyłem też, że im dłużnej/więcej przejadę wtedy te obroty spadają coraz niżej - dłużej silnik pracuje jest coraz gorzej z obrotami - powiedzmy po 30 minutach jazdy jest gorzej niż po 15 minutach jazdy - obroty schodzą coraz niżej na biegu jałowym. Zajrzę jeszcze do przepustnicy, czytałem też, że winą obrotów może być czujnik temperatury głowicy cylindra lub czujnik temperatury cieczy chłodzącej.

U mnie jeszcze zostaje kwestia poduszek jak sprawdzić czy poduszki silnika/skrzyni są ok i która ewentualnie walnięta, mechanik mi mówił (wspawywał mi łącznik elastyczny kolektor-tłumik), że silnik jest za twardy, ale on do końca nie wie czy tak ma być czy to poduszka któraś siedzi i żeby się kogoś innego zapytać.

januhowski 11-01-2012 18:26

Odp: spadek obrotów na biegu jałowym
 
panowie-taka podpowiedź-można wyczyścić przepustnice można sprawdzić wężyki ale krokowca sie nie czyści on jest tak ustawiony że czyszczenie nic nie daje,proponuje kupić nowy to nie taki duży koszt ale poprawa powinna być natychmiastowa(ok 60 zeta )

K!S!3L 11-01-2012 18:59

Odp: spadek obrotów na biegu jałowym
 
nie zgodzę się kolego z tobą ze krokowca się nie czyści, miałem mondeo 1.6 i linke podciągałem żeby się nie telepał jak zimny i po wyczyszczeniu problem zniknął. Więc po co wydawać 60 dych chociaż tyle napewno nie kosztuje tu masz przykładowy link [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jak można to samemu w parę minut samemu wyczyścić.

mariano1971 11-01-2012 20:55

Odp: spadek obrotów na biegu jałowym
 
Do kolegi "MarcinMegusi" jak robisz taki test przez licznik. Jak masz jeszcze inne przykłady testów to proszę podaj.

MarcinMegusi 11-01-2012 21:46

Odp: spadek obrotów na biegu jałowym
 
Cytat:

Napisał mariano1971 (Post 1764857)
Do kolegi "MarcinMegusi" jak robisz taki test przez licznik. Jak masz jeszcze inne przykłady testów to proszę podaj.

Wystarczy w google wpisać: tryb serwisowy licznika focus
:)
Co do krokowca to wyczyszczenie nie szkodzi a czasem pomaga na jakiś czas.. owszem można kupić taki g** zamiennik za 60zł ale to kasa wywalona w błoto moim zdaniem.

Cytat:

Napisał szakalq
Zajrzę jeszcze do przepustnicy, czytałem też, że winą obrotów może być czujnik temperatury głowicy cylindra lub czujnik temperatury cieczy chłodzącej.

Po wyczyszczeniu przepustnicy warto sprzwdzić czujnik położenia przepustnicy chociaż objaw przy jego awarii powinien być z zawieszaniem się obrotów hmmm ale sprawdzić warto :)

rafael 12-01-2012 00:06

Odp: spadek obrotów na biegu jałowym
 
do mariano1971.taki auto test znajdziesz pod tym linkiemhttp://www.focusklubpolska.pl/i patrz pod zrób to sam-tryb serwisowy focus.pozdrawiam

januhowski 12-01-2012 02:08

Odp: spadek obrotów na biegu jałowym
 
czyszczenie pomaga na jakiś czas a czujnik położenia przepustnicy można regulować ale jak samochód trzyma za wysokie obroty-przechodziłem to

Kamils37 12-01-2012 15:19

Odp: spadek obrotów na biegu jałowym
 
Ten sam problem tylko że u mnie po dojechaniu do świateł aż mryga kontrolka od ładowania, świece, przewody, cewka, wężyk podcićnienia, zawór odpowietrzenia skrzyni korbowej wszystko to wymienione, krokowy czyszczony, poprawiło się gdy wymieniłem zaworek, lecz nie na długo, ostatnio złota rączka mi powiedział że to może być wina lambdy :o ponieważ kolektor mi przepuszcza bla bla bla i sonda dostaje lewe powietrze, możliwe że to przez to?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.