Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] nie dziala klima (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=177520)

juri2069 09-03-2013 09:11

nie dziala klima
 
Witam posiadam mk3 z 2004 roku 2.0 tdci. Problem jest nastepujacy, Otóż po wlaczeniu na dotykowym kolorowym NAVI wlacza się AC ale nie uruchamia się sprezarka. Po sprawdzeniu czujnikow ciśnienia , przy wlewie plynu do spryskiwaczy oraz pod nadkolem, prad tam nie dochodzi w ogole, natomiast po dotknieciu 2 pinow w przekaźniku w skrzynce z bezpiecznikami sprezarka działa. Cisnienie jest odpowiednie do wlaczenia klimy,( 5 atmosfer- nabite tyle ale się uruchomila bo było pusto) . proszę o pomoc, Zaznacze iż kilka miesięcy temu przy odpaleniu forda poszedł ze wszystkich nawiewów dym o zapachu przepalonej gumy, czujnika. trwalo to sekunde może dwie. Od tego czasu brak bledow i problemów. nie wiem już gdzie szukac i co podejrzewać. Czy w desce rozdzielczej w srodku sa jakies bezpieczniki czujniki??? Natomiast przy wlaczonym zapłonie i podpięciu na ''krótko'' gornego czujnika tego przy plynie do spryskiwaczy slychac na podszybiu odgłos hmmmmm zwarcia , lub topionych kabli, ten odgłos jest niezindetyfikowany. Raz slychac z prawej raz z lewej strony, nie da się okreslic.:D

Juzek 09-03-2013 09:18

Odp: MODEO MK3 - nie dziala klima
 
Do sprawdzenia:
pod kierownicą
bezpiecznik 65 - 7,5 A
bezpiecznik 76 - 7,5 A

w komorze silnika
Dioda 35
przekaźnik R6

Poza tym instalacja do sprawdzenia - generalnie układ jest szeregowy

Wpisz w szukajce temat o klimie - jest tego trochę

juri2069 09-03-2013 10:19

Odp: MODEO MK3 - nie dziala klima
 
wszystkie bezpieczniki sprawdzone i pod kierownica i pod maska. Także lipa. Czekam na kolejne wpisy może ktoś miał podobny przypadekg:)

eddek 09-03-2013 11:28

Odp: MODEO MK3 - nie dziala klima
 
W jakiej temperaturze sprawdzasz klimatyzację? Poniżej 5 stopni nie włącza się.

wojpet 09-03-2013 12:00

Odp: nie dziala klima
 
Tak kolego,mial taki przypadek.Mianowicie masz zwarcie elektrycznie podgrzewanych spryskiwaczy;) co zrobic ? Ano :podnies maske,odepnij wygluszenie,znajdz spalone/stopione wtyczki od spryskiwaczy,rozlacz je ,poszukaj bezpiecznikia odpowiedzialnego za ich obwod iiiiii..voila,klima dziala :)

Enjoy!

P.S dla ulatwienia dodam,ze masz szukac bezpiecznika odpowiedzialnego za tempomat,mimo iz mozesz go nie posiadac :)

juri2069 09-03-2013 13:28

Odp: nie dziala klima
 
Wiec tak : sprawdzany był przy temperaturze ponad 10 stopni, drugim razem 6 ale suszarka do roboty i zaraz było 27 :D:D wiem ze do 5 nie działa. A co do podgrzewanych spryskow ( bo takowe mam ) to sprawdze w poniedziałek rano i wtedy dam znac co i jak. Jeszcze pytanie. Czy jeżeli znajde ten bezpiecznik od podgrzewanych spryskow czy mam go wyjac czy tylko wymienić w przypadku przepalenia??

Bump: tylko tak a propo jeśli mogę zapytać co ma grzalka w sprysku do klimy?? jest jakies powiazanie??
Dodam jeszcze zanim sprawdze grzałki spryskow( w poniedziałek) Ze na tym czujniku ciśnienia na gorze przy plynie do spryskiwaczy są 4 piny i prad wychodzi tylko z jednego ( do wiatraka) na dolnym czujniku pod nadkolem nie ma w ogole pradu

eddek 09-03-2013 17:32

Odp: nie dziala klima
 
Spryskiwacze, tempomat i klimatyzacja są na tym samym bezpieczniku. Sprawdź go najpierw.

juri2069 10-03-2013 14:56

Odp: nie dziala klima
 
Witam nie dalo mi to spokoju i sprawdzilem dzisiaj:D . Otóż okazalo sie ze spalona grzelka dyszy spryskiwacza oraz bezpiecznik 82 ( brak informacji ) wiec nigdy bym sie nie spodziewal ze to to. Sprężarka hula jak szalona. Dzieki za info ''wojpet'';)

papilio 10-03-2013 16:20

Re: nie dziala klima
 
Tylko 1 spryskiwacza? czy obydwu?

juri2069 10-03-2013 18:41

Odp: nie dziala klima
 
tylko jednego. Tego od strony filtra pyłkowego dlatego tez tak momentalnie mi zadymiło samochod kiedys jak sie grzałeczka spaliła, bo to blisko


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.