Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2015- ] Przewody hamulcowe w stalowym oplocie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=314720)

bazyl 13-11-2020 12:56

Przewody hamulcowe w stalowym oplocie
 
Witam.
Chciałbym wymienić przy okazji wymiany tarcz i klocków w swoim s-maxie model 2015 2.0 tdci 150 km 4x4 przewody hamulcowe na przewody w stalowym oplocie.
Mam więc pytanie czy Ktoś już montował w swoim aucie coś takiego i ewentualnie gdzie kupił takie przewody.
Z góry dziękuję za pomoc.

Danillo 13-11-2020 16:52

Odp: Przewody hamulcowe w stalowym oplocie
 
Zapytaj w Pizzabrakes.pl Maja dedykowane i na zamówienie, w dowolnym kolorze. Sprawdzone w wielu autach wyścigowych i nie zawiodły.

szynszyl 13-11-2020 17:24

Odp: Przewody hamulcowe w stalowym oplocie
 
Brakes.pl tez duzo ma. A stalowy oplot robi wiecej niz swapy zaciskow z innych aut.

krzyspvfr 13-11-2020 21:34

Odp: Przewody hamulcowe w stalowym oplocie
 
Nie mam doświadczeń w aucie, natomiast dawno temu zakładałem takie w motocyklu: efekt był oszałamiający, bardzo poprawiło się "czucie" i efektywność hamulca (zakładałem tylko na przód).
Moja opinia - bardzo polecam.

MAG 14-11-2020 09:56

Odp: Przewody hamulcowe w stalowym oplocie
 
Na forum jest kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] który zajmuje sie hamownikami i ma w swojej ofercie również i takie przewody. Od wielu wielu lat wszystko co związane z hamulcami zamawiam u Niego, czyli de facto na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], ale zawsze najpierw kontaktuje się przez forum, bo jakis mały rabacik dla FCP sie zawsze znajdzie :D

pbobek 16-09-2022 20:49

Odp: Przewody hamulcowe w stalowym oplocie
 
Podbijam temat. Trochę czasu minęło od ostatniego postu w tym temacie.
Mija mi rok i hamulce to na razie największy minus dla mnie w tym aucie.
Normalnie na co dzień ok ale jak zapakuje się na wyjazd to kilka zwolnień i z hamulców mam już zwalniacze. To chyba masa robi swoje.
I tak się zastanawiam co z tym mogę zrobić. Czy wszystko na raz czy małymi krokami?
1. Przewody w oplocie
2. Lepsze klocki
3. Lepsze tarcze
Może ma ktoś porównanie z poszczególnych "stage" ;)

MAG 19-09-2022 15:48

Odp: Przewody hamulcowe w stalowym oplocie
 
IMHO najlepszym rozwiązaniem jest montaż hamulców z Edga Sport pod tarcze 345mm.

O ile masz układ z dwutłoczkowym zaciskiem pod tarcze 316mm to wymiana jest tak samo skomplikowana jak zwykła wymiana tarcz hamulcowych. Kupujesz tylko i wyłącznie nowe jarzma zacisków, nowe tarcze i gotowe.

U siebie zrobiłem ten manewr kilka miesięcy temu, zaraz po tym jak zagotowałem hamulce podczas dynamicznej jazdy po krętych kaszybskich drogach. Od tamtej pory (czyli swapu przednich hamowników) nie udało mi się tego powtórzyć, chociaż się starałem ... :619:

btw - akurat ja osobiście przy okazji swapu zamontowałem również przewody w oplocie od HEL'a, ale nie jest to konieczne zdaniem osoby która była prekursorem tego swapu, czyli naszego forumowego kolegi @sseebbaa1

Podsumowując.
Jarzma zacisków Edge Sport lub poliftowy europejski Edge (nr kat 5 311 040)
Tarcze hamulcowe ori Ford 345mm (nr kat F2GC-1125-DC)
Klocki hamulcowe EBC GreenStuff,
Przewody HEL


Uwaga
Jarzma były podobno ostatnio w dobrej cenie jako nówki z ASO.
Jak ja kupowałem, to cena była chora i kupiłem używane kompletne zaciski z jarzmami na alledrogo.

pbobek 20-09-2022 10:38

Odp: Przewody hamulcowe w stalowym oplocie
 
Dzięki!
A dlaczego nie poszedłeś jeszcze w nacinane albo nawiercane? Ze względu na szybko schodzące klocki czy już tyle Ci wystarczyło?

pbobek 03-10-2022 13:09

Odp: Przewody hamulcowe w stalowym oplocie
 
Cytat:

Napisał Danillo (Post 3295820)
Zapytaj w Pizzabrakes.pl Maja dedykowane i na zamówienie, w dowolnym kolorze. Sprawdzone w wielu autach wyścigowych i nie zawiodły.

O! Dzięki za kontakt. Daleko nie mam :027:

Bump: Do S-maxa jest to samo co do MDO MK5?

https://pl.helperformance.com/hel-braided-brake-lines-for-ford-mondeo-mk5-all-models-2014

MAG 06-10-2022 11:28

Odp: Przewody hamulcowe w stalowym oplocie
 
Cytat:

Napisał pbobek (Post 3425435)
...
A dlaczego nie poszedłeś jeszcze w nacinane albo nawiercane? ...

Sorki - dopiero teraz zobaczyłem twoje pytanie.
Potrzebowałem na szybko tych tarczy i tylko ori Ford były dostępne od ręki. Gdybym mógł sobie pozwolić na dłuższe czekanie, to zapewne skusiłbym sie na coś ciekawszego, ale ponad miesiąc i to bez gwarancji że przyjdą, to było zdecydowanie nie do zaakceptowania w tamtym momencie.

Z hamulcy jestem zadowolony i to bardzo :619:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.