Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Kombi stuki z tyłu podczas jazdy na wprost (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=164920)

Zibi7071 02-09-2012 21:17

Kombi stuki z tyłu podczas jazdy na wprost
 
Witam, mam taki problem otóż gdy jadę na wprost słyszę stuki takie jak "tututututu" gdy delikatnie nacisne hamulec nożny nie zacznie hamować zapalą się lampy wtedy to ustaje.. co to może być ? linka od ręcznego? łożysko? szczęki na bębnach ?

Emmm 02-09-2012 21:23

Odp: Mondeo Kombi stuki z tyłu podczas jazdy na wprost
 
Stuka w czasie jazdy po równej nawierzchni czy na nierównościach?
Pozdrawiam

Zibi7071 02-09-2012 21:29

Odp: Mondeo Kombi stuki z tyłu podczas jazdy na wprost
 
i tak i tak

michal74 02-09-2012 21:46

Odp: Kombi stuki z tyłu podczas jazdy na wprost
 
amortyzatory dobre masz bo u mnie z prawej strony jest wywalony i tak samo sie dzieje;)

Bump: caly czas ci tak stuka czy tylko jak wjedziesz na nierównosc na ulicy

Zibi7071 02-09-2012 22:12

Odp: Kombi stuki z tyłu podczas jazdy na wprost
 
cały czas a jak wcisne delikatnie hamulec to przestaje.
Powiedz mi czy u Ciebie da sie z tym jeździć?


zaciągnąłem ręczny na 1 ząbek i ucichło "tutututu" ale słychać jakby coś jeszcze obcierało to chyba linka ręcznego ale nie wiem co zrobić z tym

witek87 05-11-2012 11:46

Odp: Kombi stuki z tyłu podczas jazdy na wprost
 
Cytat:

Napisał Zibi7071 (Post 1871773)
cały czas a jak wcisne delikatnie hamulec to przestaje.
Powiedz mi czy u Ciebie da sie z tym jeździć?


zaciągnąłem ręczny na 1 ząbek i ucichło "tutututu" ale słychać jakby coś jeszcze obcierało to chyba linka ręcznego ale nie wiem co zrobić z tym


mialem tak po wymianie klockow z tyłu byly odwrotnie zalozone i i latal luzno w szczekach (podczas hamowania i jak lekko reczny zaciagniety o stuki ustawaly) sprawdz kolcki w szczekach:)pozdro

klucznik 05-11-2012 18:07

Odp: Kombi stuki z tyłu podczas jazdy na wprost
 
obawiam się koledzy, że to łożysko. w moim wymieniłem tarcze i klocki, a ten dziwny stukot pozostał.

Dłubek 06-11-2012 17:12

Odp: Kombi stuki z tyłu podczas jazdy na wprost
 
Może to być łożysko, a może być zupełnie banalna sprawa jeśli to są bębny i szczęki. Miałem identyczne objawy i po zdjęciu bębna okazało się, że puściło takie małe zabezpieczenie szczęki. Jej położenie zmieniło się i szczęka ocierała brzegiem o bęben i stąd dziwne odgłosy przy jeździe.Zaciągnięcie ręcznego lub naciśnięcie hamulca zmienia jej położenie i zaczyna trzeć okładzinami, stąd zmiana odgłosu - cichnie stukot, a zaczyna trzeć okładzinami i hamować koło. Ściągnij bęben i zobacz co mogło się stać. Ja już miałem zamówione łożysko z piastą, ale jak rozebrałem (musiałem sprawdzić czy mogę jeszcze jeździć, czy już auto na kołki odstawić), to udało mi się zamówienie odwołać jeszcze.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.