Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] filtr paliwa - kiedy wymiana i jaki numer części (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305379)

focus_pm 04-06-2018 21:52

Filtr paliwa, 1.5 ecoboost
 
Jak to jest naprawdę z filtrem paliwa? Bo niby się nie wymienia, jest jakiś przy zbiorniku paliwa? Z drugiej strony można kupić filtr paliwa do 1.5 ecoboost w sklepach. Trochę to dziwne, bo zapewne wtryski tego silnika są czułe na zabrudzone paliwo, więc wymiana filtra paliwa wydawała mi się normą - a tu niespodzianka. Przykładowy filtr: Bosch F5939.

wojt66 07-12-2018 10:39

Odp: Filtr paliwa, 1.5 ecoboost
 
Tez podłączam sie pod pytanie. Czy wymienia sie okresowo ten filtr paliwa w 1.5 ecoboost czy nie ?

Barixon 07-12-2018 17:21

Odp: Filtr paliwa, 1.5 ecoboost
 
Filtr paliwa jest w środku w zbiorniku. Jego wymiana według producenta to 10 lat lub 200 tyś . Co do samej wymiany, należy zdemontować zbiornik paliwa , odkręcić górne wieko, zdemontować wkład pompy paliwa z pływakiem , zdemontować filtr , założyć nowy i w odwrotnej kolejności zmontować tyle w temacie

wojt66 07-12-2018 23:04

Odp: Filtr paliwa, 1.5 ecoboost
 
dzieki za info :) rozumiem ze w zwyklym mondeo jest to samo co w fusion ?

weuek 08-12-2018 07:32

Odp: Filtr paliwa, 1.5 ecoboost
 
Cytat:

Napisał Barixon (Post 3065433)
Filtr paliwa jest w środku w zbiorniku. Jego wymiana według producenta to 10 lat lub 200 tyś . Co do samej wymiany, należy zdemontować zbiornik paliwa , odkręcić górne wieko, zdemontować wkład pompy paliwa z pływakiem , zdemontować filtr , założyć nowy i w odwrotnej kolejności zmontować tyle w temacie

Znakomity patent! U siebie w aucie muszę, niestety, rozpiąć 3 szybkozłączki, żeby wymienić filtr paliwa.

GustoB 23-01-2020 10:53

filtr paliwa - kiedy wymiana i jaki numer części
 
witajcie, mam benzynę 1,5 sedana. Po jakim przebiegu wymienia się filtr paliwa? Jaki jest jego numer, jedyne co znalazłem to 2M519155AA.
Dziękuję za pomoc!

lemon 23-01-2020 15:46

Odp: filtr paliwa - kiedy wymiana i jaki numer części
 
Fabrycznie brak jest filtra paliwa - niestety przy wtrysku bezpośrednim tak jest. W baku jest jedynie sitko chroniące przed grubszymi zanieczyszczeniami.

GustoB 24-01-2020 12:54

Odp: filtr paliwa - kiedy wymiana i jaki numer części
 
Cytat:

Napisał lemon (Post 3216349)
Fabrycznie brak jest filtra paliwa - niestety przy wtrysku bezpośrednim tak jest. W baku jest jedynie sitko chroniące przed grubszymi zanieczyszczeniami.

To jest to sitko [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]? Pytam bo nazywają to filtrem paliwa :/

Winxx 24-01-2020 13:29

Odp: filtr paliwa - kiedy wymiana i jaki numer części
 
Taki sam tylko Boscha kupiłem za 38 zł,ale jeszcze nie wymieniałem.Według doradców sklepowych taki filtr jest w mondeo 5.Za 4kkm wymiana oleju i wszystkich filtrów to się okaże czy jest.

Cygi 26-01-2020 07:24

Odp: filtr paliwa - kiedy wymiana i jaki numer części
 
Też taki kupiłem i podczas wymiany mechanik nie ogarnoł,możliwe że jak jest to w zbiorniku paliwa niby przewidziany na 200tyś


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.