Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Nowy Błąd P1608 po naprawie sterownika VP44 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=174817)

grzybekmisiek 30-01-2013 20:21

Nowy Błąd P1608 po naprawie sterownika VP44
 
trzeci tydzień uziemiony w Niemczech pomóżcie proszę!!! W czasie jazdy silnik zgasł sam jakby kluczykiem, Pare dni żeby dopasować program itp. Diagnoza : P1554 P1654 - sterownik pompy. Wycieczka po forum i wiadomo tranzystor trzeba wymienić rzeczywiście padł. Pare dni czekania na list z Polski bo tutaj to nie wiedzą co to jest :].Wymieniłem, błędy sterownika zniknęły pojawił się nowy P1608 "Watchdog Malfunction" Kręci - nie odpala.

Bardzo proszę o jakąkolwiek wskazówkę. pompa do regeneracji wiadomo ale chce do kraju zjechać bo tu szkoda mówić ile trzeba zapłacić poza tym nawet nie mam jak rozebrać , stoję "na chodniku "

TKr 30-01-2013 22:52

Odp: Pomóżce prosze ! Nowy Błąd P1608 po naprawie sterownika VP44
 
Zakładam że dobry tranzystor wlutowałeś.
Mondeo, bo mondeo, ale może pomóc: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

grzybekmisiek 30-01-2013 23:34

Odp: Nowy Błąd P1608 po naprawie sterownika VP44
 
Tak dobry w sensie parametrów i sprawności jako element.

grzybekmisiek 31-01-2013 17:36

Odp: Nowy Błąd P1608 po naprawie sterownika VP44
 
Dziś ponownie wyjąłem sterownik do sprawdzenia ale wydaje mi się że pompa pracuje bo jak go wcześniej zakładałem to wytarłem całą powierzchnię pod uszczelke bardzo starannie i był wiadomo ubytek paliwa w tych komorach pod spodem a dziś jak wyjąłem to full więc chyba pompa daje??? kwestia prądów??? komputera że nie pozwala na uruchomienie ???

yaarofox 31-01-2013 18:09

Odp: Nowy Błąd P1608 po naprawie sterownika VP44
 
Cytat:

Napisał grzybekmisiek (Post 1949835)
Dziś ponownie wyjąłem sterownik do sprawdzenia ale wydaje mi się że pompa pracuje bo jak go wcześniej zakładałem to wytarłem całą powierzchnię pod uszczelke bardzo starannie i był wiadomo ubytek paliwa w tych komorach pod spodem a dziś jak wyjąłem to full więc chyba pompa daje??? kwestia prądów??? komputera że nie pozwala na uruchomienie ???

witam. znalazłem taki opis P1608- przełącznik ciśnienia wspomagania kierownicy PSP-wadliwy obwód,przewody PSP

P1554-zespoł przepustnicy-wykonać adaptację
P1654-moduł panela instrumentów-złe funkcjonowanie,patrz kody temp. silnika i poziomu oleju

TKr 31-01-2013 19:02

Odp: Nowy Błąd P1608 po naprawie sterownika VP44
 
Te kody są na pewno dla forda ? bo P1608 to kod specyficzny, i jeżeli podajesz wyjaśnienie z VW, alo Fiata, to o kant d.. :/


BTW. nie odłączałeś czasem baterii, albo nie masz jej za słabej ?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

grzybekmisiek 31-01-2013 20:31

Odp: Nowy Błąd P1608 po naprawie sterownika VP44
 
Nie bateria sprawna. Było trochę kręcenia ale Kumpel mnie wystraszył tak więc przed każdym wpięciem pod komp zawsze sprawdzam a jak spada to ładuje tak że jest wymagane 12 z hakiem

maciej_b 01-02-2013 07:31

Odp: Nowy Błąd P1608 po naprawie sterownika VP44
 
witam z innego tematu na forum:
"p1608 utrata funkcji monitorowania pompy wtryskowej - najczęstsza przyczyna przerwany przewód bodajże biało-zielony między pompa wtryskową a komputerem silnika , rzadziej zdechnięty sterownik pompy wtryskowej "

u mnie swego czasu był ten sam numer błedu - błąd komunikacji sterownika pompy z ECU, nic z tym nie robiłem ustało samoczynnie... odpukać jest ok...

mjprzem 01-02-2013 08:58

Odp: Nowy Błąd P1608 po naprawie sterownika VP44
 
lepiej powiedz czy stary tranzystor sie spalil czy odpadla nozka. jezeli sie spalil to duza szansa ze padl sterownik. Jezeli padnie steronik to niekoniecznie oznacza to ze pompa zla..wrecz przeciwnie-padniecie elektroniki nic nie oznacza o pompie...ale problem w tym ze moze cie uratowac tylko drugi taki sam sterownik z tego numeru pompy albo, kalibracja pompy z bylejakim sterownikiem ale to juz po demontazu pompy.

grzybekmisiek 01-02-2013 12:44

Odp: Nowy Błąd P1608 po naprawie sterownika VP44
 
teraz to juz ciężko powiedzieć bo chyba był spalony bo tak wyglądał a nóżka to swoją drogą też nie stykała ale to mogło być efektem awarii tranzystora. A orientujecie się może jeszcze tam na sterowniku - w drugim rogu naprzeciw tego felernego też jest tranzystor??? wygląda tak samo. Kolega go wczoraj sprawdzał i tak to wyglądało jakby też miał zwory. Różne rzeczy czytałem ale czy to prawda że są dwa tranzystory każdy odpowiedzialny za jeden zawór??

Zastanawia też jedno gdyby rzeczywiście grubsza awaria sterownika była to powinien chyba jakies błędy dać a u mnie nic tylko ten 1608 nie licząc od intercoolera bo jest odpięty.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.