Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|zachodniopomorska (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=133)
-   -   Naprawa sterownika pompy-kogo polecacie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=164184)

bobas4 22-08-2012 23:49

Naprawa sterownika pompy-kogo polecacie
 
Witam sprawa prosta muszę na prawić sterownik pompy wtryskowej słynny już tranzystorek sam sie nie podejmę tego zadania może juz wymienialiście ten tranzystor polećcie jakiś dobrych fachowców za rozsądne pieniądze okolice Szczecinka woj. Zachodniopomorskie albo może byś drogą wysyłkową. Ja znalazłem na allegro
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
może ktoś korzystał z usług tego elektryka. Czekam na sugestie pozdrawiam

Grumete 23-08-2012 08:53

Odp: Naprawa sterownika pompy-kogo polecacie
 
ja robilem sterownik rok temu tu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
co prawda jest to od ciebie na drugim końcu polski ale szczerze polecam gościa bo usługa była zrobiona expresowo i zbiłem cenę na 270 więc warto, a mondi działa znakomicie

lobuz 23-08-2012 17:22

Odp: Naprawa sterownika pompy-kogo polecacie
 
Cytat:

Napisał bobas4 (Post 1867153)
Witam sprawa prosta muszę na prawić sterownik pompy wtryskowej słynny już tranzystorek sam sie nie podejmę tego zadania może juz wymienialiście ten tranzystor polećcie jakiś dobrych fachowców za rozsądne pieniądze okolice Szczecinka woj. Zachodniopomorskie albo może byś drogą wysyłkową. Ja znalazłem na allegro
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
może ktoś korzystał z usług tego elektryka. Czekam na sugestie pozdrawiam

Tylko Bojarski w Gryfinie - wiem, wiem drogi, ale.... sterownik pompy VP przerabiałem jakiś czas temu w mojej byłej astrze z silnikiem 2.0 DTL. Też myślałem, że wlutuje się nowy tranzystor i po sprawie, ale mój znajomy mechanik powiedział mi, że może spróbować mi to zrobić, ale może być mechaniczna usterka pompy i dalej będzie to samo - było podstawowe pytanie - chcesz tym autem jeździć czy pozbyć się go?
Posłuchałem się (a chciałem autem pojeździć bo podobało mi się) dałem do Bojarskiego. Po diagnozie okazało się, że powodem uszkodzenia sterownika jest usterka mechaniczna - zatarcie jednego z tłoczków w pompie, oczywiście wymiana tłoczka, nowy sterownik, sprawdzanie na maszynie, kalibracja no i uzbierała się fakt faktem niemała sumka, ale przelatałem tak jeszcze dwa lata, zrobiłem jakieś 70 tyś. km, a że powiększyła się rodzina, a nie było to kombi, astra niestety z żalem została sprzedana.

Musisz sobie zadać pytanie co chcesz robić, sprzedać to auto czy nim jeździć. Bo to, że wydasz kasę na tranzystor to nie znaczy, że będziesz na tym bezproblemowo latał. Nie chcę przesądzać, ale m.in. z własnego doświadczenia i od tego co zasłyszałem od mechanika, najczęstszą przyczyna upalenia tranzystora jest sama usterka pompy np. jak u mnie tłoczek.

Grumete 23-08-2012 18:58

Odp: Naprawa sterownika pompy-kogo polecacie
 
Cytat:

Napisał lobuz (Post 1867427)
...zasłyszałem od mechanika, najczęstszą przyczyna upalenia tranzystora jest sama usterka pompy np. jak u mnie tłoczek...

a ja zasłyszałem od swojego mechanika że zastosowany tam tranzystor jest za słaby, a ponieważ pompa się nagrzewa sam tranzystor po prostu nie daje rady...podobne opisy czytałem w necie i na forum

czytałem też opinię, że przyczyną upalania się tranzystora w sterowniku jest przycieranie się nastawnika w pompie...

tak więc nie ma co sobie zadawać pytań i sprawiać dodatkowych kosztów tylko naprawiać małymi kroczkami (chyba że masz trafna diagnozę co u naszych mechaników jest rzadkie)

:)

AdamJ. 23-08-2012 23:35

Odp: Naprawa sterownika pompy-kogo polecacie
 
Cytat:

Napisał Grumete (Post 1867485)
a ja zasłyszałem od swojego mechanika że zastosowany tam tranzystor jest za słaby, a ponieważ pompa się nagrzewa sam tranzystor po prostu nie daje rady...podobne opisy czytałem w necie i na forum

czytałem też opinię, że przyczyną upalania się tranzystora w sterowniku jest przycieranie się nastawnika w pompie...

tak więc nie ma co sobie zadawać pytań i sprawiać dodatkowych kosztów tylko naprawiać małymi kroczkami (chyba że masz trafna diagnozę co u naszych mechaników jest rzadkie)

:)

Masz racje kolego co do tego przegrzewania się tranzystora i nie musi to być spowodowane przytarciem pompy....były przypadki kiedy ktoś mądry próbował na lince odpalać...auto szarpało zrywało....i wszystko szło na pompe i nie mowa tu o uszkodzeniach mechanicznych...zwykłe skoki powodujące niesynchroniczną pracę sekcji pompy wystarczało....

Bojarski....hmmm....w poprzedniej firmie, w której pracowałem wędrowało trochę do niego wtrysków, czy pomp...dobry był...ale jak to chłopaki powiedzieli- kiedyś...teraz to bardziej chęć na kase a do jakości to bardzo daleko, dlatego zaczęli wysyłać wtryski i pompy do Wachowiaka, gdzie było połowę taniej, szybciej i lepiej....poszukaj sobie kolego w Polsce firmy która to robi i wyślij...zrób ten tranzystor za 250zł a dopiero później w ostateczności jak to naprawdę nie pomoże idź w tysiące w naprawę pompy.

Powodzenia

bobas4 24-08-2012 12:03

Odp: Naprawa sterownika pompy-kogo polecacie
 
Dzięki koledzy za sugestie. Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.