Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Urwany wał korbowy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=311567)

pascalek 29-07-2020 21:09

Urwany wał korbowy
 
Witajcie!

Samochód rozkraczył mi się na środku drogi - diagnoza: urwany wał korbowy. Silnik 2.0 EB 240KM TPBA z automatem z 2011 r.
Z tego co czytam na forach i wg mechanika, to rzecz nienaprawialna. Próbuję znaleźć teraz jakiś silnik, ale jest ciężko - ofert brak (jest teraz jedna na otomoto, ale już nieaktualna). Biję się teraz z myślami co dalej zrobić. Sprzedać auto jako uszkodzone? Kupić jakieś rozbite mondeo i przekładać?

Ten sam mechanik twierdzi, że przypadkiem znalazł jakieś 2 lata temu magika spod Łodzi, który naprawia te silniki i daje na swoją robotę rok gwarancji, ale... nie pamięta kto i gdzie (ostatecznie sam naprawiał ten, który mu wtedy podrzucili). Może Wy kogoś takiego kojarzycie?

Jakieś inne pomysły?
Pozdrawiam.

bolek-tarnow 30-07-2020 07:41

Odp: Urwany wał korbowy
 
wymiana samego wału nie jest możliwa?

Juzek 30-07-2020 07:42

Odp: Urwany wał korbowy
 
Może wrzuć 2.0EB 203 KM i zrób mu program

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

pascalek 30-07-2020 15:58

Odp: Urwany wał korbowy
 
Cytat:

Napisał bolek-tarnow (Post 3270416)
wymiana samego wału nie jest możliwa?

Oryginalnego, nowego wału nie można kupić samodzielnie. Można jedynie całą dolną część silnika. Nigdzie w dokumentacji nie ma informacji również z jakimi siłami dokręcać poszczególne śruby. (To info od mechanika, nie wiem ile w tym prawdy).

Bump:
Cytat:

Napisał Juzek (Post 3270418)
Może wrzuć 2.0EB 203 KM i zrób mu program

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Bardzo chętnie, ale nie posiadam wiedzy czy pod wszystkimi 'fizycznymi' względami takie silniki są ze sobą zgodne. Gdyby ktoś mógł potwierdzić, że TPBA można zastąpić przez XYZ i będzie to udany przeszczep po przeprogramowaniu....

bolek-tarnow 31-07-2020 09:32

Odp: Urwany wał korbowy
 
Rozumiem lecz może używany wał jesteś w stanie znaleźć? Z tego co widziałem po Allegro są takie. Kwestia weryfikacji przez mechanika czy przy awarii nie doszło do uszkodzeń w bloku silnika, korbach i samych tłokach.

Co do zamiany silnika ze słabszej wersji jak przełożysz sam słupek a reszta zostanie z Twojego to nic nie będziesz musiał programować.

klocolus 31-07-2020 17:31

Odp: Urwany wał korbowy
 
Cytat:

Napisał pascalek (Post 3270528)
Bardzo chętnie, ale nie posiadam wiedzy czy pod wszystkimi 'fizycznymi' względami takie silniki są ze sobą zgodne

Tak tylko programem się różnią w sterowniku. W mk5 były chyba wersje ze zintegrowanym kolektorem w głowicy i bez ale w mk4 na 99% słupek ten sam (niech ktoś jeszcze potwierdzi), wszystko niezależne od wariantu mocy

pascalek 31-07-2020 17:40

Odp: Urwany wał korbowy
 
Cytat:

Napisał bolek-tarnow (Post 3270648)
Rozumiem lecz może używany wał jesteś w stanie znaleźć? Z tego co widziałem po Allegro są takie. Kwestia weryfikacji przez mechanika czy przy awarii nie doszło do uszkodzeń w bloku silnika, korbach i samych tłokach.

Mechanik nie da mi na tą naprawę żadnej gwarancji z powodu wspomnianej wcześniej dokumentacji :-/

Cytat:

Napisał bolek-tarnow (Post 3270648)
Co do zamiany silnika ze słabszej wersji jak przełożysz sam słupek a reszta zostanie z Twojego to nic nie będziesz musiał programować.

To pewne? Jeśli dobrze sprawdzam to mowa byłaby o TNBA. Nie robi tu różnicy fakt, że 203 nie były sprzedawane w automacie (powershift)?

klocolus 31-07-2020 18:30

Odp: Urwany wał korbowy
 
Cytat:

Napisał pascalek (Post 3270708)
To pewne? Jeśli dobrze sprawdzam to mowa byłaby o TNBA. Nie robi tu różnicy fakt, że 203 nie były sprzedawane w automacie (powershift)?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wg katalogu dół silnika jest taki sam we wszystkich mondeo mk4 2.0eb (nie ma znaczenia czy 203 cy 240 i jaka skrzynia) a cały silnik różni się w zależności od rocznika (2010-05.2011 i powyżej 05.2011)

darmodziej 01-08-2020 08:18

Odp: Urwany wał korbowy
 
W niektórych salonach Forda można kupić silnik po fabrycznym remoncie z gwarancją.

Jaryska 01-08-2020 08:20

Odp: Urwany wał korbowy
 
A nawet całe auto.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.