Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Z 6 na 7 foteli (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=111443)

klimartin 05-10-2010 17:53

Z 6 na 7 foteli
 
Witam.
Czy ktoś z forumowiczów osobiście przerabiał i może potwierdzić, że w wersji 6 osobowej MK2 jest możliwość pod tapicerką zamontowania dodatkowych uchwytów w podłodze na 3 fotele w drugim rzędzie? Widziałem, że uchwyty są na 4 śruby, ale czy będzie je do czego przykręcić?
Mam takiego Forda na oku, ale nie wiem czy jest sens jechać, a zależy mi na 7 fotelach.
pozdrawiam

bizonik3 05-10-2010 18:13

Odp: Z 6 na 7 foteli
 
Wydaje mi się że każdy Ford Galaxy jest przystosowany do 7 osób i uchwyty są fabrycznie, a jeżeli chodzi o ilość foteli to rzecz tkwi w tym że handlarze wyciągają dodatkowe fotele z reguły dwa i mówią że było tylko 5 lub 4 fotele a potem sprzedają te wyciągnięte z kompletu za gruba kasę.Podsumowując....jestem pewien że nic nie bedziesz musiał przerabiać bo uchwyty do foteli dodatkowych są na bank mogę dać sobie rękę uciąć.

klimartin 05-10-2010 18:21

Odp: Z 6 na 7 foteli
 
To chyba ręka Ci poleci:( bo na zewnątrz są uchwyty tylko na 2 fotele w drugim rzędzie.

bizonik3 05-10-2010 18:27

Odp: Z 6 na 7 foteli
 
I rząd siedzeń to rząd kierowcy i pasażera
II rząd siedzeń - są uchwyty na 3 fotele
III rząd siedzeń - są uchwyty na dwa fotele
i w sumie masz 7 miejsc (kierowca + 6 pasażerów) i nic nie musisz przerabiać. Jeżeli chodzi Ci o 7 pasażerów to pisz konkretnie a nie: cytat......"a zależy mi na 7 fotelach"......

tylko że wtedy bedziesz miał problemy jak złapie Ciebie policja bo auto jest rejestrowane na 7 osób(kierowca +6 )a nie (kierowca + 7)

jacekr_2 05-10-2010 20:36

Odp: Z 6 na 7 foteli
 
Cytat:

Napisał bizonik3 (Post 1518246)
I rząd siedzeń to rząd kierowcy i pasażera
II rząd siedzeń - są uchwyty na 3 fotele
III rząd siedzeń - są uchwyty na dwa fotele
i w sumie masz 7 miejsc (kierowca + 6 pasażerów) i nic nie musisz przerabiać. Jeżeli chodzi Ci o 7 pasażerów to pisz konkretnie a nie: cytat......"a zależy mi na 7 fotelach"......

tylko że wtedy będziesz miał problemy jak złapie Ciebie policja bo auto jest rejestrowane na 7 osób(kierowca +6 )a nie (kierowca + 7)

masz rację tyle tylko że w TRZECIM rzędzie nie da się w żaden sposób zamontować 3 siedzeń - poprostu nie ma na nie miejsca - chyba żeby zamontować tam całościową kanapę np ze starego VW T3 i przystosować ją do zaczepów jakie są w Galaxy - ale i tak będzie ciasnota

albinguma 05-10-2010 20:48

Odp: Z 6 na 7 foteli
 
Ja mam wersję z 6 fotelami tzw "kapitańskimi" czyli z podłokietnikami. W drugim rzędzie są uchwyty tylko na 2 fotele! Możliwość konfiguracji w tym przypadku jest bardziej ograniczona niż w wersjach 7-osobowych. (dla ciekawości dodam, że samochód mam zarejestrowany na 7 osób)
Z tego co wiem, chyba gdzieś na forum czytałem, że można zamontować dodatkowe uchwyty, ale trzeba się liczyć też z tym, że środkowy fotel musi posiadać pas bezpieczeństwa. Jeżeli się mylę, proszę o poprawienie. Pozdrawiam

klimartin 05-10-2010 21:17

Odp: Z 6 na 7 foteli
 
Przecież mówię wyraźnie o 7 fotelach.. w tym 3 w drugim rzędzie. Tak jak kolega Albinguma napisał, że są kapitańskie i nie nie ma uchwytów. Czy ktoś przerabiał drugi rząd? Czy jest tam gotowe miejsce na przykręcenie szyn na 3 fotele?

Biernaś 05-10-2010 22:24

Odp: Z 6 na 7 foteli
 
Czytanie ze zrozumieniem się kłania :P dawno temu wyciągałem tapicerkę z podłogi. Z tego go pamiętam to uchwyty do foteli są przykręcone śrubami na wylot do podłogi więc musiałbyś wstawić nowe by były na 3 siedzenia i dodatkowo wyciąć otwory w tapicerce

Przemek_PC 05-10-2010 23:44

Odp: Z 6 na 7 foteli
 
A ja dodam, że mam fotele kapitańskie ale w podłodze w drugim rzędzie zaczepy na 2 lub 3 fotele. Najprościej będzie chyba zajrzeć pod tapicerkę i sprawdzić co da się zrobić.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.