Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2020- ] Auto Start/Stop - nie uruchamia mi się system (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=317135)

typojack 03-02-2021 17:27

Auto Start/Stop - nie uruchamia mi się system
 
Witam Wszystkich,
Piszę do właścicieli nowych jak i poprzednich modeli Kugi/Escape posiadających system Auto Start/Stop. Moja Kuga ST-line 2020 ma problemik.

Od paru tygodni w sumie od miesiąca, po wizycie na wymianie oleju. Zauważyłem, ze nie uruchamia mi się system Auto Start/Stop.

Doczytałem, że przy niskich temperaturach może się nie uruchamiać... dziś mamy w Łodzi +6 i system jak się nie uruchamiał tak się nie uruchamia.
Auto nagrzane w środku, silnik w idealnej temperaturze. Na wyświetlaczu przy zatrzymaniu na światłach, w panelu systemu, wyświetla mi się tylko informacja „Silnik włączony z powodu ładowania pojazdu”. Jak ruszę informacja „Normalne działanie silnika”.

Czy to normalna sprawa przy ostatnich temperaturach, czy może jednak umawiać się na wizytę do serwisu?

Z góry dzięki za info:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

qualin 03-02-2021 17:58

Odp: Auto Start/Stop - Kuga 2020
 
Słaby aku. Pisałem Ci o tym. Trafiały się lipne akumulatory w Kugach.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Orzel75 03-02-2021 18:22

Odp: Auto Start/Stop - Kuga 2020
 
U mnie o ironio wszystko działa w 100%. Poza brakami względem umowy auto sprawuje się świetnie. Start stop mnie standardowo wkurza i wyklikuję je po pierwszym wyłączeniu silnika przez ten bezsensowny system. W poprzednim aucie start stop blokowało:
1. Niska lub wysoka temperatura wnętrza
3. Za wysoka wilgotność w kabinie
Ja u Ciebie wyświetla że ładuje, to widocznie BMS akumulatora też ma swoje 3 grosze do tego systemu.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

typojack 03-02-2021 18:53

Odp: Auto Start/Stop - Kuga 2020
 
Cytat:

Napisał qualin (Post 3316215)
Słaby aku. Pisałem Ci o tym. Trafiały się lipne akumulatory w Kugach.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka


Ale to tylko problem z tym systemem.. reszta bez zarzutu... No poza brakiem w konfiguracji o którym pisałem:)

No nic jak na wiosnę się nie poprawi jadę na serwis... chyba ze coś padnie wcześniej... :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

qualin 03-02-2021 19:28

Odp: Auto Start/Stop - nie uruchamia mi się system
 
Podświetlenie zegarów lub tabletu ci się nie świeci czasem po zamknięciu auta?

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

typojack 03-02-2021 21:59

Odp: Auto Start/Stop - nie uruchamia mi się system
 
Swieci ale to max 5 sekund... raz mi się świeciło 10 minut ale to jakoś w drugim tygodniu jak odebrałem auto.. teraz wszystko się wyłącza jedyna lampka to lampka od zamka drzwi...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

domekrap 12-02-2021 16:09

Odp: Auto Start/Stop - nie uruchamia mi się system
 
Proszę o poradę i pomoc. Od kilku dni gdy na skrzyżowaniu stoję silnik nie gaśnie ale zapala się na szaro przekreślona ikonka auto start/stop. Gdy ruszę gaśnie. Możecie pomóc?
https://naforum.zapodaj.net/e86b3d880ed0.jpg.html

KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI 12-02-2021 17:40

Odp: Auto Start/Stop - nie uruchamia mi się system
 
Niskie temperatury to raz .
Niska temperatura silnika jak widac na zdjeciu to dwa
Zapewne włączone ogrzewanie lub inne grzewcze gadżety :)

S&S ma to do siebie ,ze nie załączy się w te mrozy jeśli korzystamy z dobrodziejstw dodanych do samochodu .

U mnie też nie działa , ale nie panikuje bo tak miałem w poprzedniej Kudze i w obecnej 2018r tez tak mam . Jak stoi w garażu i jest temp 15st to po lekkim rozgrzaniu silnika działa :) Aku mam od nowości czyli 2 lata .

domekrap 12-02-2021 18:01

Odp: Auto Start/Stop - nie uruchamia mi się system
 
Czyli trzeba czekac na poprawę pogody

KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI 12-02-2021 20:51

Odp: Auto Start/Stop - nie uruchamia mi się system
 
Dokładnie tak . I do tego podładować Aku profilaktycznie odpowiednią ładowarką . Miejmy nadzieje ,ze wiosna już do nas zmierza :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.