Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Jakie linki hamulcowe tylne do elektronicznego ręcznego? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=246596)

mk14 27-06-2016 11:30

Jakie linki hamulcowe tylne do elektronicznego ręcznego?
 
Witam serdecznie,

Jakiś czas temu przy cofaniu lub na luzie jazda w tył coś zaczęło buczeć, zaczęło buczeć głośniej przy wciśnięciu hamulca. Okazało się, że z tyłu, z jednej strony elektryczny ręczny nie trzyma w ogóle a z drugiej trzyma i nie chce do końca puścić co powoduje buczenie i ścieranie klocka. Koniec końców, po wizycie u mojego mechanika - klocki i linki tylne do wymiany.

I teraz pytanie. W sklepie mi powiedzieli, że jest tyle rodzajów tych linek, że trzeba by zamawiać kilka i pewnie żadna nie będzie pasować.

Na szybko sprawdziłem Allegro i rzeczywiście co aukcja to linki mają różną długość.

Czy ktoś może te linki wymieniał i może doradzić jakie konkretne linki muszę zdobyć, być może po VIN'ie?

Focus C-MAX 2004
2.0 benzyna 145KM
Ręczny elektryczny

Dzięki

lisek40 27-06-2016 13:37

Odp: Jakie linki hamulcowe tylne do elektronicznego ręcznego?
 
Krakow ul. Zakopianska firma KONSOR. Tam zapytaj

jatolek 28-06-2016 06:19

Odp: Jakie linki hamulcowe tylne do elektronicznego ręcznego?
 
potwierdzam Konsor, wymieniłem tam linki jakieś 2 lata temu, do dzisiaj działa bez problemu. Mi mechanik wykręcił cały moduł z linkami, a oni dorobili linki i zamontowali w module (z tego co pamiętam koszt około 200 zł)

Wysłane przy pomocy Tapatalka

adamon 28-06-2016 08:47

Odp: Jakie linki hamulcowe tylne do elektronicznego ręcznego?
 
Chyba wszyscy z tego forum co mieli problem z linkami robili w tej firmie i są zadowoleni :D
Ja też :D

mk14 29-06-2016 11:16

Odp: Jakie linki hamulcowe tylne do elektronicznego ręcznego?
 
Dzięki za informację. Będę się z nimi kontaktował

Jkostek 29-06-2016 14:52

Odp: Jakie linki hamulcowe tylne do elektronicznego ręcznego?
 
Miesiąc temu regenerowałem prawą linke. W firmie konsor zaplaciłem 80zl.

mk14 29-06-2016 18:20

Odp: Jakie linki hamulcowe tylne do elektronicznego ręcznego?
 
Jestem po rozmowie z firmą. Jutro wymontowuję puszkę z linkami i wysyłam do nich. Koszt za linkę 80pln. Dzięki za rady.

Mieto-68 30-06-2016 10:53

Odp: Jakie linki hamulcowe tylne do elektronicznego ręcznego?
 
Kolego - dobra rada.
Jak już wymieniasz to wymień obie linki, abyś za parę miesięcy nie musiał wymieniać tej starej;(
Skoro jedna padła to i druga nie jest w najlepszej kondycji. Powodzenia i szerokości:)

mk14 30-06-2016 13:22

Odp: Jakie linki hamulcowe tylne do elektronicznego ręcznego?
 
Cytat:

Napisał Mieto-68 (Post 2619205)
Jak już wymieniasz to wymień obie linki, abyś za parę miesięcy nie musiał wymieniać tej starej;(

Tak tak, będę wymieniał od razu obie. Z jednej strony nie trzyma w ogóle, z drugiej trzyma i nie puszcza. Nie ma innej opcji ;)

robencjo 02-07-2016 23:46

Odp: Jakie linki hamulcowe tylne do elektronicznego ręcznego?
 
sprawdź czy nie masz zapieczonego zacisku tzn.cięgno gdzie zapinasz linkę, u mnie tak było linki były ok tylko zacisk był do wymiany bo nie dało się zregenerować tego cięgna. Nożny hamulec działał dobrze. Powodzenia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.