Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Pisk przy pierwszym hamowaniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=190578)

mdco 26-09-2013 16:55

Pisk przy pierwszym hamowaniu
 
Mam piszczenie przy hamowaniu, ale o dziwo tylko przy pierwszym (czasami też przy drugim) hamowaniu po dłuższym postoju samochodu. Jak przejdę paręset metrów piszczenie zanika i nie powtarza się aż do następnego paro-godzinnego postoju.

Czy to mogą być klocki, mam przejechane 67tys, a klocki wymieniane były przy 60tys?

Ishias 30-09-2013 18:30

Odp: Pisk przy pierwszym hamowaniu
 
u mnie to samo było, rozpędz się do 30 i hantel w podłoge ze 2 razy mi pomoglo

grodek75 30-09-2013 20:41

Odp: Pisk przy pierwszym hamowaniu
 
Cytat:

Napisał mdco (Post 2081708)
Mam piszczenie przy hamowaniu, ale o dziwo tylko przy pierwszym (czasami też przy drugim) hamowaniu po dłuższym postoju samochodu. Jak przejdę paręset metrów piszczenie zanika i nie powtarza się aż do następnego paro-godzinnego postoju.

Czy to mogą być klocki, mam przejechane 67tys, a klocki wymieniane były przy 60tys?

Kolego, teraz jest taka pogoda, że tarcze momentalnie pokrywają się rdzą (czasem ledwo widoczną). Dodatkowo na skutek deszczu wszystko jest oblepione syfem z jezdni. Oczywiście nowe klocki mogą mieć wpływ na piszczenie, ale jeżeli zdarza się to tylko po ruszeniu to bym się nie przejmował.

pivot 01-10-2013 21:26

Odp: Pisk przy pierwszym hamowaniu
 
Też tak mam i tak jak stwierdził przedmówca i według mnie też to nic niepokojącego. Tarcze łapią trochę rdzy/wilgoci/brudu i piszczą jak nie ma "czystego" styku tarcza-klocki.

YatzeK 02-10-2013 11:33

Odp: Pisk przy pierwszym hamowaniu
 
Niby wszyscy macie rację, ale piszczenie po paru godzinach to zdecydowanie za wcześnie na pokrycie się tarcz/klocków rdzą, czy czymkolwiek.

Bardziej szukałbym przyczyny w tym, ze klocki świeże - kilka mocnych hamowań powinno pomóc - ale nie 30 i hebel na maksa, tylko raczej z dużej prędkości, żeby dobrze dogrzać klocki i tarcze.

Przy okazji - co to za klocki kupiłeś? Może to jakieś dziwne tworzywo które w taki sposób reaguje z fabrycznymi tarczami?

dario07 02-10-2013 16:24

Odp: Pisk przy pierwszym hamowaniu
 
Cytat:

Napisał mdco (Post 2081708)
Mam piszczenie przy hamowaniu, ale o dziwo tylko przy pierwszym (czasami też przy drugim) hamowaniu po dłuższym postoju samochodu. Jak przejdę paręset metrów piszczenie zanika i nie powtarza się aż do następnego paro-godzinnego postoju.

Czy to mogą być klocki, mam przejechane 67tys, a klocki wymieniane były przy 60tys?

Napisz coś więcej , klocki przód czy tył , marka TRW, Motocraft,Ford

pivot 03-10-2013 21:06

Odp: Pisk przy pierwszym hamowaniu
 
Ja nie mam nowych klocków, a sytuacja ma miejsce jak jest wilgotno na dworze, albo stoi parę dni i znika po jednym, nawet lekkim hamowaniu.

Jacollo 03-10-2013 21:16

Odp: Pisk przy pierwszym hamowaniu
 
To tak jak koledzy wcześniej napisali. Nie masz się czego bać. Po prostu o tej porze roku się tak dzieje, że lekki osad rudej się tworzy na tarczach.

pivot 04-10-2013 23:16

Odp: Pisk przy pierwszym hamowaniu
 
Ja się nie boję-doszedłem do tych samych wniosków:)

TERBUH_B 05-10-2013 10:55

Odp: Pisk przy pierwszym hamowaniu
 
Moim zdaniem najwyraźniej masz kiepskie klocki . Nawet po dłuższym postoju nie powinno nic piszczeć oczywiście tarcze podrdzewieja ,ale to będzie raczej szuranie niż piski.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.