Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Odcina moc - błąd P006A - czy przepływomierz powietrz ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=337338)

Fordkuga 28-09-2023 17:32

Odcina moc - błąd P006A - czy przepływomierz powietrz ?
 
Witam,

Przed tygodniem kupiłem Ford Kuga 2018 2.0 tdci 180km automat 70k km przebiegu. Przed zakupem Rzeczoznawca stwierdził, że wszystko jest ok.

Po przejechaniu 40km stracił moc, samochód miał problem z napędzaniem się. Obroty niby rosną, ale przyspieszenie znikome. Po wyłączeniu i odpaleniu ponownie wszystko wraca do normy i jest ok do czasu następnego odcięcia mocy. Nie zauważyłem reguły - nieraz dzieje się to po przejechaniu 5km a nieraz Po 20km.

Samochód odstawiłem do ASO Ford na przegląd i weryfikacje usterki. Kod błędu jaki im się wyświetlił to kod DTC P006A (Korelacja pomiędzy MAP, a przepływomierzem masowym).

Stwierdzili, że filtr powietrza jest źle założony i to będzie przyczyna, jednak okazało się, że nie.

Później stwierdzili, że przepływomierzem wariuje więc wymienili na nowy - również bez efektu.

Następnie przełożyli obudowę filtra z innej Kugi i po jezdach próbnych stwierdzili, że tu jest problem i obudowa prawdopodobnie jest nieszczelna i łapie lewe powietrze, więc zamówili i założyli nową.

Samochód odebrałem i nadal to samo. Przy odcięciu mocy pojawia się teraz dodatkowo check engine.

Teraz mówią, żeby zostawić i będą sprawdzać czy rozrząd jest dobrze ustawiony.

Czy ma ktoś może jakiś pomysł, albo spotkał się kiedyś z taką usterką?

Za wszelkie odpowiedzi będę wdzięczny.

zmulim 29-09-2023 07:05

Odp: Odcina moc - błąd P006A - czy przepływomierz powietrz ?
 
Szukaj nieszczelności w dolocie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Fordkuga 29-09-2023 08:42

Odp: Odcina moc - błąd P006A - czy przepływomierz powietrz ?
 
Założyli nową obudowę filtra z dolotem, więc to raczej nie to :(

zmulim 29-09-2023 18:23

Odp: Odcina moc - błąd P006A - czy przepływomierz powietrz ?
 
Nie pisałeś ani słowa że dolot wymienili, tylko samą obudowę filtra.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Fordkuga 01-10-2023 10:44

Odp: Odcina moc - błąd P006A - czy przepływomierz powietrz ?
 
W ASO użył słowa - obudowa z "rurką", myślisz, że chodziło mu o dolot?

zmulim 01-10-2023 11:57

Odp: Odcina moc - błąd P006A - czy przepływomierz powietrz ?
 
Raczej o obudowę z rurą idącą do turbiny. To tylko fragment dolotu…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI 07-10-2023 15:40

Odp: Odcina moc - błąd P006A - czy przepływomierz powietrz ?
 
Kiedyś miałem coś podobnego . Po końcu gwarancji przy przeglądzie założyłem filtr powietrza Knecht bo akurat miałem taki w garażu . Samochód po przekroczeniu 90km/h słabł i zapalał sie check engine. Niby się potem chciał rozpędzać , ale to nie było to . Po zatrzymaniu i ponownym uruchomieniu wszystko było ok . Jednak gdy chciałem dac "buta" to znowu zdychał . Podjechałem do serwisu i powiedziano mi ,ze mam za gęsty filtr i przepławka wariuje. Po założeniu fordowskiego filtra jak ręką odjął i od tamtej pory wiem ,że ford lubi jak jest na pudełku napisane Ford oryginal parts ;)

zmulim 07-10-2023 18:07

Odp: Odcina moc - błąd P006A - czy przepływomierz powietrz ?
 
Niekoniecznie, od dawna wkładam filtry Manna i nic podobnego nie doświadczyłem. Oryginalny filtr powietrza robi firma Mahle.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

rafalpawlak 11-10-2023 18:51

Odp: Odcina moc - błąd P006A - czy przepływomierz powietrz ?
 
Poczytaj:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

U nie objaw pojawia się przy hamowaniu silnikiem. Czasami raz na 2-4 miesiące a czasami potrafi kilka razy w tygodniu.
Kilku kolegów łącznie ze mną posiada podobny problem w tym silniku. Błędy są różne objawy takie same.

zmulim 12-10-2023 01:03

Odp: Odcina moc - błąd P006A - czy przepływomierz powietrz ?
 
To że objawy takie same, nie oznacza że i przyczyna problemu jest ta sama. Akurat przerabiałem dokładnie to co podlinkowałeś i walczyłem ze swoim problemem.
To trochę tak jak u człowieka. Objawem grypy jest gorączka, ale objawem zapalenia zatok też jest między innymi gorączka. Czy to oznacza że obie choroby to to samo? No właśnie nie.
Swoją drogą, każdy z nas się tutaj produkuje z podpowiedziami a kolega zainteresowany, nawet nie raczy się odezwać czy jest jakiś progres oraz czy coś robił przy aucie jeszcze…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.