Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] EcoBoost 1.5L - szyby otwierają się "po kawału" na oko po 6-7 cm (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=312620)

dwa_zero 01-09-2020 11:38

EcoBoost 1.5L - szyby otwierają się "po kawału" na oko po 6-7 cm
 
Witam Szanownych forumowiczów
Trafił do mnie Focus z 2019 roku powypadkowy, nie działało kilka rzeczy ale już prawie wszystko ogarnięte oprócz działania szyb po lewej stronie auta.
Problem polega na tym, że szyby otwierają się "po kawału" na oko po 6-7 cm,po czym za każdym razem trzeba wcisnąć przycisk. Tak samo jest z zamykaniem, dotyczy to przedniej i tylnej szyby po lewej stronie. Prawa strona zaprogramowała się bez problemu. Forscan pokazuje dwa błędy - początkowe programowanie nieukończone oraz błąd oprogramowania.
W czym tkwi problem, może uszkodzony sterownik ? Czy można go jakoś zaprogramować Forscanem - pewnie tak tylko potrzebny jakiś plik bo widzę, że można tym fejsem ładować pliki "z zewnątrz" Może tylko jakaś kombinacja naciśnięcia klawiszy wystarczy. Autko nie było bite z lewej strony, wtyczki nieruszone, wszystko oryginalne i sprawdzone.
Dzięki z góry za wszystkie podpowiedzi jak ogarnąć temat

Pozdrawiam

Filsok 01-09-2020 11:49

Odp: Focus EcoBoost 1.5L - problem z działaniem szyb
 
Podbijam! Mam ten sam problem z FF2. A jak u Ciebie sterowanie lusterkiem po lewej?

Sterowanie tymi 3 urządzeniami (szyba L tył, szyba L przód, lusterko L) odbywa się z modułu w drzwiach.
Zbieram się do elektryka żeby obejrzał. Dam znać jeśli uda się naprawić.

edmun 01-09-2020 17:00

Odp: EcoBoost 1.5L - szyby otwierają się "po kawału" na oko po 6-7 cm
 
programowanie szyb znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. a przerwana praca to raczej przycisk który nie łapie.

Filsok 07-09-2020 09:06

Odp: EcoBoost 1.5L - szyby otwierają się "po kawału" na oko po 6-7 cm
 
Cytat:

Napisał edmun (Post 3278237)
programowanie szyb znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. a przerwana praca to raczej przycisk który nie łapie.

Nie wiem jak u kolegi, ale u mnie zarówno przyciski z przedniego lewego panelu jak i przycisk na lewych tylnych drzwiach działają tak samo. Musiałyby 3 przyciski na raz nie łapać.
U mnie nie da się zaprogramować (bo szyba chodzi skokowo i po każdym skoku trzeba zwolnić przycisk).

edmun 07-09-2020 09:49

Odp: EcoBoost 1.5L - szyby otwierają się "po kawału" na oko po 6-7 cm
 
najmocniej przepraszam. przeczytałem jeszcze raz oryginalne zapytanie i teraz patrząc na swoją odpowiedź nie widzę w niej zupełnie żadnego sensu

Foka mk4 08-09-2020 14:39

Odp: EcoBoost 1.5L - szyby otwierają się "po kawału" na oko po 6-7 cm
 
Ewidentnie szyba pracuje w trybie awaryjnym. Tryb ten uruchamia się w momencie gdy szyba napotka przeszkodę podczas domykania. ale jak to usunąć nie mam pojęcia.

dwa_zero 09-09-2020 13:42

Odp: EcoBoost 1.5L - szyby otwierają się "po kawału" na oko po 6-7 cm
 
Więc sprawa wygląda tak, że sterownik taki jest wstępnie zaprogramowany aby wiedział co ma robić z tą szybą, ma zaprogramowaną funkcję przyuczenia itp.
Ktoś podłączył Forscana nie wiedząc, że sterownik taki wystarczy po odłączeniu aku przyuczyć i chciał zrobić programowanie Forscanem. Kombinował aż w końcu znalazł taką funkcję, która się nazywa "reset sterownika DDM" Zrobił reset i pozbawił sterownik oprogramowania które wrzucił producent. Myślę, że to jest przyczyna i faktycznie działa teraz w trybie awaryjnym otwierając szybę po kawałku bo nie wie co ma dokładnie robić.
Trzeba go na nowo zaprogramować, tylko trzeba mieć wsad pamięci (soft).
Tak sobie myślałem bo mogę forscanem zapisać na dysku komputera soft sterownika prawej strony i wgrać do lewej ale nie wiem czy to zadziała.
Zresztą czy zadziała czy nie to mniejsze zmartwienie, ważniejsze czy coś nie poleci przypadkiem.
Jeśli tak jest jak piszę to szukam softu do DDM :)

...albo spróbować zrobić aktualizację modułu DDM

dwa_zero 12-09-2020 09:07

Odp: EcoBoost 1.5L - szyby otwierają się "po kawału" na oko po 6-7 cm
 
Poszukałem trochę w tym temacie i wystarczyłoby tylko mieć as build data dla tego wybranego modelu i modułu i po prostu wpisać. Skąd mogę wziąść te dane konfiguracyjne ?

edmun 12-09-2020 22:13

Odp: EcoBoost 1.5L - szyby otwierają się "po kawału" na oko po 6-7 cm
 
google nie działa?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dwa_zero 13-09-2020 07:43

Odp: EcoBoost 1.5L - szyby otwierają się "po kawału" na oko po 6-7 cm
 
Musiałem użyć niewłaściwej składni w wyszukiwarce :) Niestety nie ma tam info na temat tego forda, wyskakuje tylko pytanie - Not Ford Focus mk3 ?
Podaję VIN - WF0PXXGCHPJG20359


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.